|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютерлік графика |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Векторлық суреттерді құру |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.3 векторлық суреттер жасау және өңдеу; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
векторлық графикалық редактордың сурет салу және
өңдеу |
|||
|
Бағалау критерийлері: |
Векторлық графикалық редактордың сурет салу және өңдеу құралдарын пайдаланып сурет салады |
|||
|
Ерекше білім беруді қажет ететін оқушылар үшін |
Интербелсенді оқушы. Тапсырмаларды басқалармен салыстырғанда жылдам орындайды. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 8 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. |
|
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
|
|
|
Сабақтың ортасы 15 минут |
Өткен сабақты пысықтау: Speen the wheel әдісі бойынша сұрақтарға жауап береді
10.Редакторда сурет салу үшін не істейміз? 11.Салынған суретті қалай сақтаймыз? 12. Суретті сақтағанда қандай кеңейтілім береміз? Жаңа тақырыпты ашу: Векторлық графика дегенді қалай түсінесің? Векторлық суреттер мен растрлық суреттердің айырмашылығы неде деп ойлайсың? |
Сұрақтарға жауап береді
Сұраққа жауап беру арқылы, сабақтың тақырыбын ашады |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
|
|
|
Жаңа тақырыпты түсіндіру: Жаңа тақырыпты түсіндіру үшін оқушыларға 48-49-50 беттегі векторлық суреттерді құру тақырыбын оқу ұсынылады. Жаңа сабақты мұғалім Inkscape редакторының жұмыс жасау тәсілін көрсете отырып түсіндіреді |
Керек ақпарат бойынша оқулықпен жұмыс жасап негізгі ұғымдарды дәптерлеріне түртіп алады |
|
|
|
|
Практикалық бөлім 10 минут |
1-тапсырма Топтық жұмыс «Джигсо» әдісі 1.
Неге векторлық графикада салынған суреттерді үлкейтіп,
кішірейткенде сапасы өзгермейді? ЕБҚ Векторлық графика мен растрлық графиканың айырмашылығы мен ұқсастығын сипатта. Компьютерде жұмыс Функционалдық сауаттылық 2-тапсырма 1. Командаларды компьютерде
орында. |
Дескриптор: Веторлық графиканың мүмкіндіктерін анықтайды Дескриптор Екі графиканы сипаттайды Дескриптор: Inkscape программасының құралдарын пайдаланып, сурет салады |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
|
|
|
Сабақтың соңы 12 минут |
Бекіту кезеңі: Жеке жұмыс Inkscape программасының терезе элементтерінің атауларын дәптерге жаз. Кері байланыс: Кері байланыс: сабақта өздері түсінген білімдері бойынша кері байланыс жасаңдар. Толықтай түсіне алдым Бірнеше сұрақтарым бар Аздап қиналдым Үй тапсырмасы 38 беттегі үйде орындайық |
Дескриптор: Inkscape программасының терезе элементтерінің атауларын дәптерге жазады Сабаққа кері байланыс жасайды |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Векторлық суреттерді құру
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютерлік графика |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Векторлық суреттерді құру |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.3 векторлық суреттер жасау және өңдеу; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
векторлық графикалық редактордың сурет салу және
өңдеу |
|||
|
Бағалау критерийлері: |
Векторлық графикалық редактордың сурет салу және өңдеу құралдарын пайдаланып сурет салады |
|||
|
Ерекше білім беруді қажет ететін оқушылар үшін |
Интербелсенді оқушы. Тапсырмаларды басқалармен салыстырғанда жылдам орындайды. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 8 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. |
|
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
|
|
|
Сабақтың ортасы 15 минут |
Өткен сабақты пысықтау: Speen the wheel әдісі бойынша сұрақтарға жауап береді
10.Редакторда сурет салу үшін не істейміз? 11.Салынған суретті қалай сақтаймыз? 12. Суретті сақтағанда қандай кеңейтілім береміз? Жаңа тақырыпты ашу: Векторлық графика дегенді қалай түсінесің? Векторлық суреттер мен растрлық суреттердің айырмашылығы неде деп ойлайсың? |
Сұрақтарға жауап береді
Сұраққа жауап беру арқылы, сабақтың тақырыбын ашады |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
|
|
|
Жаңа тақырыпты түсіндіру: Жаңа тақырыпты түсіндіру үшін оқушыларға 48-49-50 беттегі векторлық суреттерді құру тақырыбын оқу ұсынылады. Жаңа сабақты мұғалім Inkscape редакторының жұмыс жасау тәсілін көрсете отырып түсіндіреді |
Керек ақпарат бойынша оқулықпен жұмыс жасап негізгі ұғымдарды дәптерлеріне түртіп алады |
|
|
|
|
Практикалық бөлім 10 минут |
1-тапсырма Топтық жұмыс «Джигсо» әдісі 1.
Неге векторлық графикада салынған суреттерді үлкейтіп,
кішірейткенде сапасы өзгермейді? ЕБҚ Векторлық графика мен растрлық графиканың айырмашылығы мен ұқсастығын сипатта. Компьютерде жұмыс Функционалдық сауаттылық 2-тапсырма 1. Командаларды компьютерде
орында. |
Дескриптор: Веторлық графиканың мүмкіндіктерін анықтайды Дескриптор Екі графиканы сипаттайды Дескриптор: Inkscape программасының құралдарын пайдаланып, сурет салады |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
|
|
|
Сабақтың соңы 12 минут |
Бекіту кезеңі: Жеке жұмыс Inkscape программасының терезе элементтерінің атауларын дәптерге жаз. Кері байланыс: Кері байланыс: сабақта өздері түсінген білімдері бойынша кері байланыс жасаңдар. Толықтай түсіне алдым Бірнеше сұрақтарым бар Аздап қиналдым Үй тапсырмасы 38 беттегі үйде орындайық |
Дескриптор: Inkscape программасының терезе элементтерінің атауларын дәптерге жазады Сабаққа кері байланыс жасайды |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
|
|
шағым қалдыра аласыз













