|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Аппараттық қамтамасыз ету |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Виртуалды мәшинелер |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.2.1 - виртуалды мәшинелердің мақсатын сипаттау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Виртуалды мәшиненің не екенін біледі; |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Виртуалды мәшиненің мақсатын сипаттай алады; |
||||
|
|
||||
|
|
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Үй тапсырмасын тексеру. Оқушылар дәптерлерді өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді. ҚБ: жұлдыз / 2 балл/ |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Дәптерлерін өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді. 5.Бағалайды. |
Жұлдыз 2 балл |
Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың ортасы |
Педагог бүгінгі сабақтың мақсаттарымен таныстырады. «Блиц-кездесу» әдісі Жаңа тақырып тақтада слайдтар арқылы көрсетіледі. Бірінші оқушы тақтаға қарайды, екіншісі қарама-қарсы жаққа қарап тұрады. Тақтаға қарап тұрған оқушы отыз секунд ішінде өзінің көршісіне тақтадағы ақпаратты түсіндіруі тиіс. Орындарын ауыстырып, осы әрекеттерді қайталайды. Бағалау: ауызша, мақтау, ынталандыру. Жұптық жұмыс: №1 тапсырма: Термин мен анықтаманы сәйкестендір.
№2 тапсырма: Виртуалдық мәшиненің көмегімен орындауға болатын іс-әрекеттерді тізімнен белгіле. Компьютерді вирустарға тексеру. Программалық қамтамасыз етуді реттеу. Ойын ойнау. Зиянды программалық қамтамасыз етудің қызметін үйрену. Жеке пайдаланушылар арасында ресурстарды бөлу. Қатқыл дискілерді бөлімдерге бөлу. Бір компьютерде бірнеше пайдаланушыны құру мүмкіндігі. Білу және түсіну 1. «Виртуалды мәшинелер» терминіне анықтама бер. 2. Виртуалды мәшинелер неге арналған? 3. Виртуалдау және гипервизор өзара қалай байланысты? Қолдану Таратпа материалдар - 1 Деңгейлік тапсырмалар: А деңгейі. Сызбаны толықтыр. Сызба оқулықта берілген. В деңгейі. Интернеттің іздеу жүйелерін қолданып, виртуалды мәшинелер жасауға арналған, сұранысқа ие программалардың рейтингін жаса. С деңгейі. «Виртуалды мәшинелердің арналымы» тақырыбында таныстырылым дайында. Таныстырылымда мына ұғымдарға анықтама бер: а) виртуалды операциялық жүйе, виртуалдау, гипервизор; ә) бөлу, оқшаулау, инкапсуляция Жоғарғы деңгейдегі тапсырмалар 1. Виртуалды мәшинелер қолданылған жағдайда қандай мәселелерді шешуге болады? 2. Виртуалдауды өнеркәсіпте қолданудың қандай артықшылықтары бар? 3. Гипервизордың монолитті сәулеті мен микроядролы сәулетінің айырмашылығы қандай? 4. Виртуалдау процесі үй мақсаттарында да, өнеркәсіптік мақсаттарда да неліктен сұранысқа ие болып отыр? Топтық жұмыс Топта «Виртуалды мәшинелерді қолдану» атты 6-суретке түсінік беріңдер, талқылаңдар. Виртуалды мәшинелерді қолдану бағытына қандай ұсыныс бере аласыңдар? |
Мұғалімді тыңдайды -тапсырманы орындайды 1-тапсырманы орындайды 2- тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды |
|
Презентация |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Смайлик»
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
Плакат /слайд/ |
|
Үй тапсырмасы |
Параграфта көрсетілмеген, виртуалды мәшинелерді қолдану салаларын іздеп табыңдар. 2. «Виртуалды мәшинелердің артықшылықтары мен кемшіліктері» деген зерттеу жүргізіңдер 3. «Виртуалды мәшиненің қандай түрлері бар?» деген тақырыпта хабарлама жасаңдар. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Виртуалды мәшинелер ҚМЖ
Виртуалды мәшинелер ҚМЖ
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Аппараттық қамтамасыз ету |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Виртуалды мәшинелер |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.2.1 - виртуалды мәшинелердің мақсатын сипаттау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Виртуалды мәшиненің не екенін біледі; |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Виртуалды мәшиненің мақсатын сипаттай алады; |
||||
|
|
||||
|
|
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Үй тапсырмасын тексеру. Оқушылар дәптерлерді өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді. ҚБ: жұлдыз / 2 балл/ |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Дәптерлерін өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді. 5.Бағалайды. |
Жұлдыз 2 балл |
Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың ортасы |
Педагог бүгінгі сабақтың мақсаттарымен таныстырады. «Блиц-кездесу» әдісі Жаңа тақырып тақтада слайдтар арқылы көрсетіледі. Бірінші оқушы тақтаға қарайды, екіншісі қарама-қарсы жаққа қарап тұрады. Тақтаға қарап тұрған оқушы отыз секунд ішінде өзінің көршісіне тақтадағы ақпаратты түсіндіруі тиіс. Орындарын ауыстырып, осы әрекеттерді қайталайды. Бағалау: ауызша, мақтау, ынталандыру. Жұптық жұмыс: №1 тапсырма: Термин мен анықтаманы сәйкестендір.
№2 тапсырма: Виртуалдық мәшиненің көмегімен орындауға болатын іс-әрекеттерді тізімнен белгіле. Компьютерді вирустарға тексеру. Программалық қамтамасыз етуді реттеу. Ойын ойнау. Зиянды программалық қамтамасыз етудің қызметін үйрену. Жеке пайдаланушылар арасында ресурстарды бөлу. Қатқыл дискілерді бөлімдерге бөлу. Бір компьютерде бірнеше пайдаланушыны құру мүмкіндігі. Білу және түсіну 1. «Виртуалды мәшинелер» терминіне анықтама бер. 2. Виртуалды мәшинелер неге арналған? 3. Виртуалдау және гипервизор өзара қалай байланысты? Қолдану Таратпа материалдар - 1 Деңгейлік тапсырмалар: А деңгейі. Сызбаны толықтыр. Сызба оқулықта берілген. В деңгейі. Интернеттің іздеу жүйелерін қолданып, виртуалды мәшинелер жасауға арналған, сұранысқа ие программалардың рейтингін жаса. С деңгейі. «Виртуалды мәшинелердің арналымы» тақырыбында таныстырылым дайында. Таныстырылымда мына ұғымдарға анықтама бер: а) виртуалды операциялық жүйе, виртуалдау, гипервизор; ә) бөлу, оқшаулау, инкапсуляция Жоғарғы деңгейдегі тапсырмалар 1. Виртуалды мәшинелер қолданылған жағдайда қандай мәселелерді шешуге болады? 2. Виртуалдауды өнеркәсіпте қолданудың қандай артықшылықтары бар? 3. Гипервизордың монолитті сәулеті мен микроядролы сәулетінің айырмашылығы қандай? 4. Виртуалдау процесі үй мақсаттарында да, өнеркәсіптік мақсаттарда да неліктен сұранысқа ие болып отыр? Топтық жұмыс Топта «Виртуалды мәшинелерді қолдану» атты 6-суретке түсінік беріңдер, талқылаңдар. Виртуалды мәшинелерді қолдану бағытына қандай ұсыныс бере аласыңдар? |
Мұғалімді тыңдайды -тапсырманы орындайды 1-тапсырманы орындайды 2- тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды |
|
Презентация |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Смайлик»
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
Плакат /слайд/ |
|
Үй тапсырмасы |
Параграфта көрсетілмеген, виртуалды мәшинелерді қолдану салаларын іздеп табыңдар. 2. «Виртуалды мәшинелердің артықшылықтары мен кемшіліктері» деген зерттеу жүргізіңдер 3. «Виртуалды мәшиненің қандай түрлері бар?» деген тақырыпта хабарлама жасаңдар. |
|
|
шағым қалдыра аласыз














