|
Кезеңі |
2 |
|
|
Арнайы маман тегі, аты, әкесінің аты |
Нагиметова Бибижамал Мырзагалиевна |
|
|
Күні: |
12.10.2023ж |
|
|
Шағын топ |
Қатысушылар саны: 3 |
Қатыспағандар саны: 0 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Визуалдық және сөздік қабылдау» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Заттардың айырмашылығын ажырату, дүниетанымын арттыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Арнайы маман әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Кіріспе кезеңі 2 мин Сабақтың басы 13 минут
2 минут Сабақтың ортасы 10 минут |
І.Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу: Оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландыру. Жайлы психологиялық ахуал қалыптастыру. Бүгінгі көңіл-күйімізді смайликтер арқылы көрсетейікші.
ІІ. Негізгі кезең. Ойлауын дамыту. Заттар мен әрекеттерді олардың ауызша атауымен сәйкестендіре алуға үйрету, түрлі әрекеттерді түсіне алуды қалыптастыру. Сәйкестендіру нұсқаулығын орындау.
Орманда қандай жануарлар өмір сұреді? суретте қандай жануарлар жасырынғанын табу керек. Жасырынған жануарлар: тиін, аю, қоян, үкі, қасқыр, кірпі, торғай, елік.
Мақсаты:. Заттарды бір-бірінен ажыратып, сәйкестендіру Сипаттамасы: Сөздер мен суреттер сәйкестендіру. Күнделікті тұрмыстағы заттардың сөздермен бірігуі есте сақтауын жақсартады. Қол моторикасын дамыту. 2.«Не және нелер?» ойыны Мақсаты: іс-әрекеттерді белгілейтін сөздерді түсінуін дамыту. Сипаттамасы: Таразы қойылады. Таразыға қойылатын жануарлардың не?нелер? дешен сұраққа жауап беруң тиіс.Мұғалімнің нұсқауы бойынша балалар орынадулары керек:3 жолбарыс, 4 және 3 бақа, 5 және 2 уйрек.Қайсысы көп? Деген сұраққа жауап беруң тиіс. ІІІ. Сергіту сәті Шишка тереміз ІҮ. Белсенді еліктеп сөйлеу әрекетін дамыту (қоршаған ортадағы дыбыстарға еліктеу); 1.«Сиқырлы камера». Мақсаты: Дыбысқа еліктеуін ынталандыру. Карточкаларда жазылған дыбыстар қандау жануардың даусы екенін ажырату. Сипаттамасы: Педагог жазылағ дыбысты оқып береді және ол ненің даус екенін табу керектігін түсіндіреді. А- у- у қасқыр Бо-бо-бо – аю У-у-у - үкі С-с-с – жылан З-з-з-ара Фы-фы – кірпі Р-р-р - жолбарыс 2.«Аз көп» Мақсаты: «Жабайы жануарлар» лексикалық тақырыбы бойынша сөз қорын молайту; немен? нені? қайда? сұрақтарын түсінуге үйрету; күнделікті байқайтын әрекеттердің мәнін анықтауды жалғастыру; жалпы қимылдар тепе- тендігін дамыту. Сипаттамасы V.Ойлау қабілетін дамыту. Жануарларды тамақтандырайық
|
Мұғаліммен сәлемдеседі, мұғалімге қарама қарсы отырып сабаққа зейін қояды . Смайликтерді көрсету арқылы көңіл-күйлерін көрсетеді. Оқушыларға жануарлар жайлы бейне ролик көрсетіледі. Балалар ол суреттерді бір және көп ағаштың астына сәйкесінше (төменгі жағына) орналастырады. Педагогтің нұсқауы бойынша сәйкес іс-әрекетті көрсетеді Педагогтің нұсқауы бойынша сәйкес дыбыстық еліктеуді айтады Педагог баламен бірге суреттерді көреді, сұрақтарға жауап береді |
. Талдар үлестіріледі Талдар үлестіріледі |
Смайликтердіңсуреті Орман жайлы бейнеролик бір және бірнеше жануарлар іс-әрекеті бейнеленген карточкалар, Жабайы жануарлар ойыншықтары немесе олардың суреттері Заттық суреттер: піл, бақа Қоянның сергіту сәті бейнеролик |
|
Сабақтың соңы 4 минут |
VІІІ. Қорытынды Кері байланыс ретінде берілген кестеге сандық баға қойып шығайық. Бүгінгі сабақ ұнады ма? Бағалау жиналған шыршала арқылы |
Сабақты бағалайды |
Талдар үлестіріледі |
Сандық сызғыш |
|
Үйге тапсырма 1 минут |
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Визуалдық және сөздік қабылдау.
Визуалдық және сөздік қабылдау.
|
Кезеңі |
2 |
|
|
Арнайы маман тегі, аты, әкесінің аты |
Нагиметова Бибижамал Мырзагалиевна |
|
|
Күні: |
12.10.2023ж |
|
|
Шағын топ |
Қатысушылар саны: 3 |
Қатыспағандар саны: 0 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Визуалдық және сөздік қабылдау» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Заттардың айырмашылығын ажырату, дүниетанымын арттыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Арнайы маман әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Кіріспе кезеңі 2 мин Сабақтың басы 13 минут
2 минут Сабақтың ортасы 10 минут |
І.Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу: Оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландыру. Жайлы психологиялық ахуал қалыптастыру. Бүгінгі көңіл-күйімізді смайликтер арқылы көрсетейікші.
ІІ. Негізгі кезең. Ойлауын дамыту. Заттар мен әрекеттерді олардың ауызша атауымен сәйкестендіре алуға үйрету, түрлі әрекеттерді түсіне алуды қалыптастыру. Сәйкестендіру нұсқаулығын орындау.
Орманда қандай жануарлар өмір сұреді? суретте қандай жануарлар жасырынғанын табу керек. Жасырынған жануарлар: тиін, аю, қоян, үкі, қасқыр, кірпі, торғай, елік.
Мақсаты:. Заттарды бір-бірінен ажыратып, сәйкестендіру Сипаттамасы: Сөздер мен суреттер сәйкестендіру. Күнделікті тұрмыстағы заттардың сөздермен бірігуі есте сақтауын жақсартады. Қол моторикасын дамыту. 2.«Не және нелер?» ойыны Мақсаты: іс-әрекеттерді белгілейтін сөздерді түсінуін дамыту. Сипаттамасы: Таразы қойылады. Таразыға қойылатын жануарлардың не?нелер? дешен сұраққа жауап беруң тиіс.Мұғалімнің нұсқауы бойынша балалар орынадулары керек:3 жолбарыс, 4 және 3 бақа, 5 және 2 уйрек.Қайсысы көп? Деген сұраққа жауап беруң тиіс. ІІІ. Сергіту сәті Шишка тереміз ІҮ. Белсенді еліктеп сөйлеу әрекетін дамыту (қоршаған ортадағы дыбыстарға еліктеу); 1.«Сиқырлы камера». Мақсаты: Дыбысқа еліктеуін ынталандыру. Карточкаларда жазылған дыбыстар қандау жануардың даусы екенін ажырату. Сипаттамасы: Педагог жазылағ дыбысты оқып береді және ол ненің даус екенін табу керектігін түсіндіреді. А- у- у қасқыр Бо-бо-бо – аю У-у-у - үкі С-с-с – жылан З-з-з-ара Фы-фы – кірпі Р-р-р - жолбарыс 2.«Аз көп» Мақсаты: «Жабайы жануарлар» лексикалық тақырыбы бойынша сөз қорын молайту; немен? нені? қайда? сұрақтарын түсінуге үйрету; күнделікті байқайтын әрекеттердің мәнін анықтауды жалғастыру; жалпы қимылдар тепе- тендігін дамыту. Сипаттамасы V.Ойлау қабілетін дамыту. Жануарларды тамақтандырайық
|
Мұғаліммен сәлемдеседі, мұғалімге қарама қарсы отырып сабаққа зейін қояды . Смайликтерді көрсету арқылы көңіл-күйлерін көрсетеді. Оқушыларға жануарлар жайлы бейне ролик көрсетіледі. Балалар ол суреттерді бір және көп ағаштың астына сәйкесінше (төменгі жағына) орналастырады. Педагогтің нұсқауы бойынша сәйкес іс-әрекетті көрсетеді Педагогтің нұсқауы бойынша сәйкес дыбыстық еліктеуді айтады Педагог баламен бірге суреттерді көреді, сұрақтарға жауап береді |
. Талдар үлестіріледі Талдар үлестіріледі |
Смайликтердіңсуреті Орман жайлы бейнеролик бір және бірнеше жануарлар іс-әрекеті бейнеленген карточкалар, Жабайы жануарлар ойыншықтары немесе олардың суреттері Заттық суреттер: піл, бақа Қоянның сергіту сәті бейнеролик |
|
Сабақтың соңы 4 минут |
VІІІ. Қорытынды Кері байланыс ретінде берілген кестеге сандық баға қойып шығайық. Бүгінгі сабақ ұнады ма? Бағалау жиналған шыршала арқылы |
Сабақты бағалайды |
Талдар үлестіріледі |
Сандық сызғыш |
|
Үйге тапсырма 1 минут |
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
















