Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі:
|
ІІ-бөлім Ойын арқылы мәселерді
шешу дағдылары.
|
Күні: 02.05.2023ж
|
Мұғалімнің аты-жөні:
Махамбаев
Ж.Т.
|
Сыныбы: 8 Б
|
Қатысушылар
саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақ
тақырыбы
|
Волейбол ойыны:
допты ойынға қосу.
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаттары
|
8.2.2.2 көшбасшылық дағдылар
мен команда құрамында жұмыс істей білуді және қолдана білу
байланысты білімді көрсете
білу.
|
Сабақтың
мақсаты
|
Қыздырыну
жаттығуларын орындату арқылы ағзаны қалыпқа
келтіру.
|
Құндылықтарды
дарыту
|
(Өмір бойы үздіксіз білім
алу) Оқуға деген сүйіспеншілікті білуге құмарлық,
шығамашылық пен оқылатын материалға сыни қарау, қарым-қатынас пен
мінезді, денені және ақыл-ойды үздіксіз дамыту арқылы бойға сіңіру.
Оқушылардың өз бетімен оқуға болысатын дағдылары мен қабілеттерін
дамытуды қамтиды.
(Ынтымақтастық)
Жылы қарым-қатынасты орнату, ынтымақтастық
дағдыларын қалыптастыру мен құрылымдық ұстанымды дамыту,
қарым-қатынас орнату кезіндегі сыни ойлау
қабілеті.
|
Сабақтың
кезеңі,уақыты
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушының
әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Басталуы
15
мин
|
Сапқа тұру.
Сәлемдесу.
Оқушыларды
түгелдеп,көңіл
күйлеріне аса назар
аудару.
Бүгіңгі сабақ
барысын
қысқаша түсіндіріп
өту.
Жүру
жаттығулары:
1. Қол жоғары, аяқтың ұшымен
жүру
2. Қол жанда, өкшемен
жүру
3. Қол белде
, аяқтың ішкі,
сыртқы
Қырымен
4. Қол алға тіке
созып,
жартылай отырып жүру
5. Отырып жүру
6. Спорттық тәсілмен
жүру
Жүгіру
жаттығулары:
1.Оң
және сол жанмен жүгіру
2. Арқамен алға
жүгіру
3. Айнала
жүгіру
4. Бұрыштан бұрышқа
жүгіру
5. Жылан тәрізді
жүгіру
Жалпы дамыту
жаттығулары
|
|
Топпен
жарыса
орындау
арқылы
ұпаймен
есептелінеді
|
Спортзал
№2
Ысқырық
Доптар
Таяқша
белгілер
|
Ортасы
20- мин
|
Оқушыларды топқа
бөліп, тапсырма
беру.
Допты жоғарыдан және
төменнен екі қолмен қабылдауды
меңгерту
Оқушылар бір-біріне
бетпе-бет қарап арақашықтық 6-7м допты жоғары лақтырып,қайтадан
қабылдап,арықарай қарсыласына көтеріп
беру
Допты қарсыласының
қолына дәл беру
Допты төменнен
қабылдауды меңгерту.
Ережемен волейбол
ойнау.
Дескриптор
:
-қауіпсіздік
ережесін біледі.
- допты жоғарыдан
және төменнен қабылдауды дұрыс
орындайды.
-ережемен ойнай
алады.
- жаттығулардың
денсаулыққа әсерін түсінеді.
|
Жаттығуды
орындау,сапта қозғалу
|
тапсырманы орындағаннан кейін
мұғалім оқушыларға дескриптор арқылы
өзара
бағалау жүргізуді
ұсынады..
|
Үлкен,
бос
кеңістік,
ойын
алаңы
әрбір
қызмет
үші. Ысқырық
Ойынға
арналған
нысандар.
|
Сабақтың
соңы
5-
мин
|
Сапқа
тұрғызу
Сабақ барысында қол жеткен нәтижелер
туралы ойлану, өзіндік талдау жүргізуге
дағдыландыру.
Өткен тақырып туралы талқылау үшін
мұғалім мен оқушының біріккен
іс-әрекеті.
Сұрақ-жауап арқылы кері байланыс
жүргізеді. Жақсы нәтижеге қол жеткізген
оқушыларды атайды. Жетілдіру жаттығуларын
ұсынады.
Сау
болыңыздар!
|
Қиын болған немесе жүзеге асыра алмаған мәселелер бойынша
сұрақ қояды. «Команда капитаны» рөліндегі оймен
бөліседі. Мұғалім сұрағына жауап береді. Өзінің жетістігі
туралы айтады.
|
|
Киінетін
бөлмеге
шығарып
салу
|