Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Волейбол.Допты төменнен қабылдау
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Сабақ тақырыбы:Волейбол. Допты төменнен беру |
Бақанас аграрлы-индустриялдық колледжі |
||||||
Күні:02.03.2023 |
Мұғалімнің аты-жөні: Әсембай Айбол |
||||||
Курс 3 21-топ |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: 0 |
|||||
Осы сабақта қолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме) |
10.3.4.4. Денсаулықты нығайту жаттығулары барысында техникасынан хабардар болу. |
||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық студенттер орындай алады: |
||||||
|
Волейбол ойыны техникасы туралы мағлұматты біледі. Ұйымшылдықпен жұмыс жасай алады. Волейбол ойынның адам денсаулығына қандай пайдасы бар екенін біледі. Ойын кезінде допты қолдана білу. Волейбол ойынының техникасы туралы мағлұмат біледі. Ойын кезінде допты қолдана біледі. Ұйымшылдықпен жұмыс жасай алады. |
||||||
Студентердің көпшілігі орындай алады: |
|||||||
Доппен және допсыз қозғалудың қарапайым жаттығуларын орындай алады. Волейболдың ойынның ережесін біледі. Ойын кезінде допты қолдана біліп менгереді, студент жақсы істейді. Волейбол ойынның шығу тарихы туралы біледі. |
|||||||
Кейбір студентер орындай алады: |
|||||||
Берілген уақыт ішінде доппен әр түрлі жаттығуларды нақты орындай алады. Ойын кезінде допты қолдана біледі. |
|||||||
Жетістік критерийлері |
Айтылған сөздер мен жасалынған іс-әркеттерді көпшілігі дұрыс орындайды. Нақты сөйлеу арқылы,үйренген жаттығуларын көрсете алады. Бір қолмен иықтан пас беру, кедергілер арасымен өту әдісін меңгере алады. Допты жоғарыдан лақтыра алады. Допты оң және сол қолмен алып алады. |
||||||
Тілдік мақсат |
Студентер орындай алады: |
||||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: |
||||||
Волейбол тарихын,фол,алаң,ұпай,зона,термин сөздердің мәнін түсіне алады. |
|||||||
Диалог құруға/шығарма жазуға/ арналған пайдалы тіркес: Допты алу,қимыл-қозғалыс,кедергілер арасымен жүгіру, допты қабылдау т.б. |
|||||||
Талқылауға арналған сұрақтар: -Спорттың қай түрінде доп қолданылады? -Жүгіруден кейін тыныс алуды қалай қалпына тез келтіруге болады? -Көңіл күй нашарлығын қандай белгілерден білеміз? |
|||||||
Не себепті ... деп ойлайсың? Волейбол
дегеніміз
не? Төзімділікті арттыруға арналған жаттығу маңызды ентігу болады. Команда мүшелерінің бірлігі керек. |
|||||||
Жоспарланған уақыт: |
45 минут |
||||||
Күтілетін нәтиже: |
Допты төменнен қабылдай алады |
||||||
Жоспар |
|||||||
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||
Сабақтың басы 0-3 минут 4-8 минут |
Студентерді сапқа тұрғызу, сәлемдесу.Денсаулықтарын анықтап алу. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын түсіндіру. Жалпы дене жаттығулары: Жүру бағытында орындалатын жаттығулар -екі қол жоғарыда аяқтың ұшымен жүру -екі қол белде өкшемен жүру -қол желкеде жартылай отырып жүру Жүгіру бағытында орындалатын жаттығулар -тізені жоғары көтеріп жүгіру -өкшені жамбасқа лақтырып жүгіру -аяқтың басын алға сілтей жүгіру -сол, оң қапталмен қолды айналдыра жүгіру |
Жаттығулар көрсетілімі. немесе видео материалдар. Сергіту сәті, денені қыздыру. |
|||||
Сабақтың ортасы 10-12 минут 13-20 минут 10минут |
Cергіту сәті Студенттер, айналамызда көңіл-күйі көтеріңкі, жақсы адамдардың болғанын бәріміз ұнатамыз. Ендеше қол ұстасып, бір-бірімізге жақсы көңіл-күй мен саулық тлейік.Слайд арқылы қысқаша Волейбол және Волейбол добын төменнен қабылдау туралы ақпарат беру Ойыншының қозғалыста допты алып жүруі – Волейбол ойыныңдағы негізгі тәсілдің бірі. Допты екі қолмен алыпу. Допты алып жүру допты кідіртпей өткізу арқылы орындалады. Допты алып жүруде ойыншы қолын сәл бүгіп қозғалады, жан – жағында болып жатқан жағдайды бақылау үшін денені тік ұстайды. Қозғалыс жылдамдығы допты еденге бағыттау және допты қайтадан алғандағы пасқа байланысты болады. Студентерді сапқа тұрғызып екі командаға бөліп кезекпен допы алып жаттығуын орындату. Допты алу жаттығуын жақсы орындаған оқушыны қайталатып алып жүргізіп көрсету. Ара-қашықтығы 2 метрден қойылған кеглилердін арасымен допты кезекпен алу. Студентерді сапқа тұрғызып санату арқылы екі командаға бөліп ережесімен волейбол ойнату. |
Волейбол доптары; Кеглилер,себеттер, ысқырғыш, |
|||||
Сабақтың соңы 5 минут |
Дескриптор арқылы бағалау
Студентер өзін-өзі балдық жүйемен бағалайды. Бағалау парақшасы арқылы. Допты дұрыс алып жүруі Жоғарғы көрсеткіш 3-бал Орташа көрсеткіш 2-бал Төменгі көрсеткіш 1-бал Әр студентке көрсеткішіне қарай балдық сандар жазылған доптың бейнесі секілді парақшалар таратылып соңында қосынды бал бойынша қорытынды қойылды. Оқушыларға өз қабілеттерін бағалату. Ол үшін оларды шеңбер бойымен тұрғызамын да теннис добын бір-біріне лақтырып бергізіп, сөйлемдерді толықтыруды ұсынамын: Мен..........(нені) үйрендім? Мен.........(не) істей алдым? .................(не) менің қолымнан келеді? Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ салынған суреттер арқылы бағалау. |
Теннис добы Смайликтер «Ағаш шығармашылығы» Жапырақтар, гүлдер, жемістер.
|
|||||
Қосымша ақпарат |
|||||||
Саралау- студенттерге мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қаблетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау- студен білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс – Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі). |
|||||
Қаблеттілігі төмен студентке жеке дамытушы жаттығу тағайындаймын. Орта деңгейдегі студентке дене мүшелерін қозғалыс динамикасына үйлестіру жаттығуларын жасатамын. Қабілетті студентке волейбол добын оң және сол қолмен жерге соғып алып жүреді. |
. |
Биология,қазақ тілі; Видеокөрсетілім «Волейбол да допты алу» Жеке тұлғаны құрметтеуді үйрету. |
|||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен окуға қатысты)
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. Қозғалыс ойындары кезінде қауіпсіздік ережелерін сақтауды іс жүзінде көрсету арқылы жүзеге асыруы ықпалын тигізеді. 2. Әдіс –тәсілдерді түрлендіру арқылы сабақ өзінің мақсатына жетті. Осы сабақтың барысында барлық топ немес жекелеген студенттер жөнінде келесі сабағыма қажет болу мүмкіндігіне қандай ақпаратты білдім? 1. Дене тәрбиесі сабағында қозғалыс ойындары барысында қауіпсіздік ережелерін қадағалау және ептіліктің, көбіне қажеттілігін түсіндім. 1. Командалық ойындардың оқыту мен үйрету үдерісінде көбірек қолдануды жөн көрдім. Бірден –бір себебі бауырмалдық пен ұйымшылдық студенттің бойында қалыптасады. Студенттермен тиімді кері байланыс орнату. Тақырыптың мақсатына жетуі, іс-әркет арқылы зерттеп дискрипторларын шығарып «бағалау парақшасы» арқылы қалыптастырушы баға қойдым. |