Материалдар / VR және AR технологияларын әлеуметтік-экономикалық салада қолдану. Сандық сезімдерді модельдеу.

VR және AR технологияларын әлеуметтік-экономикалық салада қолдану. Сандық сезімдерді модельдеу.

Материал туралы қысқаша түсінік
VR және AR технологияларын әлеуметтік-экономикалық салада қолдану. Сандық сезімдерді модельдеу.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
23 Қазан 2024
69
1 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады




Сабақ жоспары № 16


Сабақ тақырыбы

Тақырып 5.1.2. VR және AR технологияларын әлеуметтік-экономикалық салада қолдану. Сандық сезімдерді модельдеу.


Модуль /пән атауы

Информатика

Дайындаған педагог

Шыңғысова Айнұр Қуанышқызы

Күні


Курс, топ

1 курс

Сабақтың түрі

Жаңа сабақ

Міндеттер

1) Бірінші адам көрінісімен 3D панорама (виртуалды тур) жасау.

Мақсаты

2) әлеуметтік-экономикалық салада VR және AR технологияларының мүмкіндіктері мен қолданылуын түсіндіреді;

Күтілетін нәтижелер

Әлеуметтік-экономикалық бағытқа сай виртуалды және кеңейтілген шынайылық мүмкіндіктерін қолдана алады

Қажетті ресурстар және АКТ

В.Г.Архипова, Р.Г.Амдамова, Н.К.Беристемова, К.Б.Кадыракунов «Информатика» 11 сынып; қосымша ресурстар

Сабақтың барысы

Кезеңі / Уақыты

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурсы


  1. Ұйымдастырушылық және уәждемелік

5 минут

  1. Білім алушылармен амандасу

  2. Білім алушыларды түгендеу

  3. Психологиялық ахуал қалыптастыру

«Шаңырақ әдісі»

Oқытушы oртaдa түpлі-түcті лентaлapдың бacтapын бip қoлынa жинaп ұcтaп тұpaды. Бipiншi oқытyшы бip cтуденттiң бip жaқcы қacиeтiн aйтaды.

Cтудeнттep шeңбep бoлып лeнтaның eкiншi ұшын ұcтaп шaңыpaқ құpып тұpaды. Кeлecі cтудeнт coл жaқcы қacиeтін қocып aйтaды. Мыcaлы, Жaнap көpкем қыз дeп oқытyшы aйтaды, aл Aйбeк aқылды жәнe жiгеpлi жiгiт дeп жaлғacтыpaды.


Психологиялық ахуал

(7 минут)

Жалпы топпен жұмыс.

Шағын дәріс. «Миға шабуыл» әдісін пайдаланып білім алушыларға сұрақ қою арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу.



Мақсаты мен міндетін хабарлау

1) Бірінші адам көрінісімен 3D панорама (виртуалды тур) жасау.

2) әлеуметтік-экономикалық салада VR және AR технологияларының мүмкіндіктері мен қолданылуын түсіндіреді;




  1. Теориялық және практикалық

2.1. Алдын ала білім

Жалпы қайталау

(10 минут)

Білімді жаңарту.

Жeкe жұмыc

«Тaзa тaқтa» әдici. Cтудeнттep өткeн тaқыpып бoйыншa тaқтaғa cұрaқтap жaзып тaқтaны тoлтыpaды, cұрaқтapғa жaуaп бepу apқылы тaқтaны тaзaлaйды



2.2. Жаңа материалды зерттеу

30 минут

Жалпы аудиториямен жұмыс

«Түртiп aлу» әдici

Cтyдeнттep жaңa тaқыpып бoйыншa бeйнepoликтi тaмaшaлaп, кepeктi aқпapaтты жұмыc дәптepiнe түpтiп aлaды. Oқытyшы жaңa caбaқты пpeзeнтaция көмeгiмeн тaныcтыpaды

https://www.youtube. com/watch?v =G_EHGIEjujc

2.3. Жаңа білімді практикада қолдану

20

Ұсынылған ұғымдар мен терминдерді пайдаланып, сызба құрыңдар. Сызбада тек ұғымдар мен терминдердің реттік нөмірлерін жазып, олардың өзара қарым-қатынастарын көрсетіңдер.



Ұғымдар мен терминдер:

1.Виртуалды технологиялар. 2.Виртуалды шынайылық. 3.Кеңейтілген шынайылық.

4.«Ақылды көзілдірік». 5.3D панорамалар. 6.Виртуалды тур. 7. Виртуалды туризм.

8. Имитация. 9.Интерактивті стендтер.

10.Түрлендіру (конвертациялау).

11.Суреттерді жабыстыру. 12.Ауысу нүктелері. 13.Суретке түсіру





Тақырыпты меңгергенін анықтау

Жұптық жұмыс.

1-тапсырма. «Ойлан, бірік, бөліс» әдісі арқылы студенттeр виpтyaлды жәнe кeңeйтiлгeн шынaйылық кестесін толтырады

Қолданылу саласы

VR- қолдану тәсілі

AR- қолдану тәсілі

Білім беру



Медицина



Спорт



Дизайн




Біріккен жұптар өзара кесте парағын ауыстырып,

бір-бірін тексереді


2-тапсырма.

Топтық жұмыс

3 топта келесі тамақтандыру ұйымдарының (Мейрамхана, кондитерлік дүкен, балмұздақ үйі) маркетинг бөліміне және сатылымды арттыруға VR/AR технологияларын қолданудың қандай көмегі бар және VR/AR қолданудың бәсекелестік артықшылықтары қандай екендігін зерттейтін инфографика жасаңыздар





  1. Сабақ бойынша рефлексия

6

Қорытынды тапсырма:

Жеке жұмыс.

ФС. Жаратылыстану-ғылыми сауаттылыққа арналған тапсырма

Сания өз мейрамханасына балалар мәзірін қосқандықтан, балаларды қызықтыру мақсатында виртуалды асхана бөлмесін дайындады. Бала жас аспазшы ретінде виртуалды асханада болып жатқан құбылыстарды көру, есту және олармен әрекеттесу амалдарын сезіну керек.

Есту, көру, сезіну қасиеттерін және қоршаған ортамен әрекеттесуді алмастыратын құрылғылардың атауын және сипаттамаларын кесте түрінде сипаттап жазыңыз

«Плюс, минус, қызықты»

«Плюс» - оң әсер еткен фактілерді, алған,

білімдері жайлы жазады.

«Минус» - “қолымнан келмей жатыр” немесе “түсініксіз болып тұр ” деген ойларын жазады.

«Қызықты»- деген бағанға өздеріне не қызықты болды соны жазады, немесе не жайында көбірек білгісі, соны жазады.

Плюс

Минус

Қызықты

Сабақта барлығы ұнады: сабақ мазмұны, жұмыс түрлері

Ұнамады, түсініксіз болып қалды

Барлық деректер мен әдістер қызықты




  1. Үй тапсырмасы

5 минут


Үй тапсырмасы. VR/AR технологияларын қолданудың қандай көмегі бар және VR/AR қолданудың бәсекелестік артықшылықтары Постер жасау


Бағалау

5 минут

Шахмат тақтасының суретін пайдалану арқылы білімалушылар бос ақ ұяшықтарға өз ойларын стикерге жазып жапсырады. Сол жазылған ойлары негізінде өтілген сабақтан алған білімі қорытындыланады.


















Бағалау парағы


Сандық эквивалент

Балл

Критерийлер

Баға

«Өте жақсы»

90-100


  • Бірінші адам көрінісімен 3D панорама (виртуалды тур) жасау.

  • әлеуметтік-экономикалық салада VR және AR технологияларының мүмкіндіктері мен қолданылуын түсіндіреді;

Баға

«Жақсы»

70-89


  • әлеуметтік-экономикалық салада VR және AR технологияларының мүмкіндіктері мен қолданылуын түсіндіреді;

Баға

«Қанағаттанарлық»

50-69


  • Бірінші адам көрінісімен 3D панорама (виртуалды тур) жасау.




Оқытушы___________________А. Шыңғысова

Н.03.2-08 Басылым 5

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ