|
Күні: Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||
|
Бөлім |
10.3А Веб-жобалау |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Web -беттегі мультимедия |
||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу программасына сілтеме) |
10.2.3.2 Мультимедианы веб-бетте орналастыру (дыбыс және бейне) |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: Веб-бетте мультимедиа элементтерін орналасу жолдарын анықтау Көпшілік оқушы: Дыбыс пен бейнені, кескінді веб бетке орналастыру . Кейбір оқушы: Веб беттегі бейне, дыбыс және кескіннің өлшемін өзгерту |
||||||||||
|
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану |
||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Wix Pro Gallery –де мультимедиа элементтерін орналасу жолдарын анықтайды Дыбыс пен бейнені, кескінді Wix Pro Gallery-де орналастырады Wix Pro Gallery – де бейне, дыбыс, кескіннің өлшемін өзгертеді |
||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәндік лексика және терминология: Мулɶтимедиа – Мультимедиа – Multimedia Кескін – Изображение – Image Бейне – Видео – Video Дыбыс – звук – Sound Ⱥнимация – Анимация – Animation Сайт, Web, Wix Pro Gallery, дизайн |
||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Сыный турғыдан ойлау, жауапкерщілікті артыру, акт дағы дағдыны қалыпластыру |
||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Ағылшын тілінде сөздер қолданылады, көркем еңбек,музыка |
||||||||||
|
Алдыңғы білім |
§ 18. Сайттың басты беті |
||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Психологиялық ахуал : «Телефон желісі» ойыны. Екі қатар құрып тұрады. бір сөзді сыбырлап арқылы жүзеге асады . Топқа бөлу «Мозайка» 1-топ «WhatsApp » ; 2-топ «Facebook» Өткен сабақты пысықтау: «Блум түймедағы» әдісі 1.Не себепті сайттың мазмұны сапалы болу керек? 2 Сайт мазмұнын жеңіл және түсінікті тіл мен жазу неліктен маңызды? 3. Мазмұн толтыруда кілттік сөз дерді қолданудың қажеттілігі неде? 4. Сайт мазмұны неліктен жаңартылып отыру керек? |
Мозайка Плакат, маркер
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа білім 23 минут |
Білу және түсіну «Миға шабуыл» әдісі Ребусты шешіңіз.
Жаңа сабақ. Сыныптық жұмыс. Бейнебаян көрсетілімі арқылы. Топтық жұмыс: ДЖИГСО әдісі Тапсырма №1 Веб-бетке қосылатын кескін, дыбыс, бейнефайлдарының ерекшеліктерін анықтандар
Әр топ кесте қорғайды ҚБ: «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі. |
Ребус суреті https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/9-synyp/lesson/web-dizajnha-kirispe оқулық,дәптер |
|||||||||
|
|
Практикалық жұмыс Тапсырма №2 Жұптық жұмыс: АКТ - Wix Pro Gallery бағдарламасында веб бетке сурет, дыбыс және бейне қосыңыздар. Алдын-ала дайындалған ақпараттарды пайдаланыңыздар. 1. Сайтты өңдеу режимінде ашыңдар. 2. Редактордың сол жақ беті де орналасқан батырмасын басып, өз сайттарыңа қажетті суреттерді қосу үшін Сурет (Фото) мәзірінен Жүктелген суреттер (Загружен ное фото) командасын таңдаңдар. Д:
Қб бірін бірі бағалау Тапсырма 3 Жұптық жұмыс АКТ Wix Pro Gallery бағдарламасында веб бетке қосылған сурет, дыбыс және бейнелердің өлшемдерін өзгертіңіздер.
Қб бірін бірі бағалау |
Компьютер Слайд А4 қағазы Маркерлер
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс: «Ойды аяқта....» - Менің бүгінгі сабақтағы жетістігім. Оның себептері. - Менің бүгінгі сабақтағы кемшілігім. Оның себептері. Үйге тапсырма: § 20. Веб-беттегі мультимедиа |
|
|||||||||
|
|
||
|
Қосымша ақпарат |
||
|
Саралау – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен
байланыс |
|
Саралау- берілген тапсырмалардан байқалады. АКТ-дан озық дағдылары бар оқушыларға назар аудару. |
Әр оқушыға жеке тұлға ретінде баға беру. (жарайсың, қолыңнан келеді, көп еңбектендің) |
Оқушыларға қауіпсіздік ережелерін сақтау ескертіліп, Бірлескен жұмыс нәтижесіне қол жет-у. |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? Кері байланыста жазылған ұсыныстар мен сұраныстарға негізделемін. |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Web беттегі мультимедия
Web беттегі мультимедия
|
Күні: Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||
|
Бөлім |
10.3А Веб-жобалау |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Web -беттегі мультимедия |
||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу программасына сілтеме) |
10.2.3.2 Мультимедианы веб-бетте орналастыру (дыбыс және бейне) |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: Веб-бетте мультимедиа элементтерін орналасу жолдарын анықтау Көпшілік оқушы: Дыбыс пен бейнені, кескінді веб бетке орналастыру . Кейбір оқушы: Веб беттегі бейне, дыбыс және кескіннің өлшемін өзгерту |
||||||||||
|
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану |
||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Wix Pro Gallery –де мультимедиа элементтерін орналасу жолдарын анықтайды Дыбыс пен бейнені, кескінді Wix Pro Gallery-де орналастырады Wix Pro Gallery – де бейне, дыбыс, кескіннің өлшемін өзгертеді |
||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәндік лексика және терминология: Мулɶтимедиа – Мультимедиа – Multimedia Кескін – Изображение – Image Бейне – Видео – Video Дыбыс – звук – Sound Ⱥнимация – Анимация – Animation Сайт, Web, Wix Pro Gallery, дизайн |
||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Сыный турғыдан ойлау, жауапкерщілікті артыру, акт дағы дағдыны қалыпластыру |
||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Ағылшын тілінде сөздер қолданылады, көркем еңбек,музыка |
||||||||||
|
Алдыңғы білім |
§ 18. Сайттың басты беті |
||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Психологиялық ахуал : «Телефон желісі» ойыны. Екі қатар құрып тұрады. бір сөзді сыбырлап арқылы жүзеге асады . Топқа бөлу «Мозайка» 1-топ «WhatsApp » ; 2-топ «Facebook» Өткен сабақты пысықтау: «Блум түймедағы» әдісі 1.Не себепті сайттың мазмұны сапалы болу керек? 2 Сайт мазмұнын жеңіл және түсінікті тіл мен жазу неліктен маңызды? 3. Мазмұн толтыруда кілттік сөз дерді қолданудың қажеттілігі неде? 4. Сайт мазмұны неліктен жаңартылып отыру керек? |
Мозайка Плакат, маркер
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа білім 23 минут |
Білу және түсіну «Миға шабуыл» әдісі Ребусты шешіңіз.
Жаңа сабақ. Сыныптық жұмыс. Бейнебаян көрсетілімі арқылы. Топтық жұмыс: ДЖИГСО әдісі Тапсырма №1 Веб-бетке қосылатын кескін, дыбыс, бейнефайлдарының ерекшеліктерін анықтандар
Әр топ кесте қорғайды ҚБ: «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі. |
Ребус суреті https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/9-synyp/lesson/web-dizajnha-kirispe оқулық,дәптер |
|||||||||
|
|
Практикалық жұмыс Тапсырма №2 Жұптық жұмыс: АКТ - Wix Pro Gallery бағдарламасында веб бетке сурет, дыбыс және бейне қосыңыздар. Алдын-ала дайындалған ақпараттарды пайдаланыңыздар. 1. Сайтты өңдеу режимінде ашыңдар. 2. Редактордың сол жақ беті де орналасқан батырмасын басып, өз сайттарыңа қажетті суреттерді қосу үшін Сурет (Фото) мәзірінен Жүктелген суреттер (Загружен ное фото) командасын таңдаңдар. Д:
Қб бірін бірі бағалау Тапсырма 3 Жұптық жұмыс АКТ Wix Pro Gallery бағдарламасында веб бетке қосылған сурет, дыбыс және бейнелердің өлшемдерін өзгертіңіздер.
Қб бірін бірі бағалау |
Компьютер Слайд А4 қағазы Маркерлер
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс: «Ойды аяқта....» - Менің бүгінгі сабақтағы жетістігім. Оның себептері. - Менің бүгінгі сабақтағы кемшілігім. Оның себептері. Үйге тапсырма: § 20. Веб-беттегі мультимедиа |
|
|||||||||
|
|
||
|
Қосымша ақпарат |
||
|
Саралау – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен
байланыс |
|
Саралау- берілген тапсырмалардан байқалады. АКТ-дан озық дағдылары бар оқушыларға назар аудару. |
Әр оқушыға жеке тұлға ретінде баға беру. (жарайсың, қолыңнан келеді, көп еңбектендің) |
Оқушыларға қауіпсіздік ережелерін сақтау ескертіліп, Бірлескен жұмыс нәтижесіне қол жет-у. |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? Кері байланыста жазылған ұсыныстар мен сұраныстарға негізделемін. |
||
шағым қалдыра аласыз

















