Қысқа мерзімді жоспар
|
Педагогтің аты-жөні: |
Толендиева А |
|||||||||
|
Бөлім: |
Python тілінде алгоритмдерді программалау |
|||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
WHILE циклі |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.3.1 While циклдік операторын пайдалану |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
while циклінің жұмысын анықтайды; while циклін программада қолданады, маңыздылығын тұжырымдайды. |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу, психологиялық жағымды ахуал туғызу. «Шаңырақ» әдісі. Мұғалім ортада түрлі-түсті ленталардың бастарын бір қолына жинап ұстап тұрады. Бірінші мұғалім бір оқушының бір жақсы қасиетін айтады. «Интерактивті сәйкестендіру» әдісі https://learningapps.org/view6245642
|
Оқушылар шеңбер болып лентаның екінші ұшын ұстап шаңырақ құрып тұрады. Келесі оқушы сол жақсы қасиетіне тағы бір жақсы қасиетін қосып айтады, барлық оқушылар солай қайталайды. Мысалы, Алтынай ақылды қыз деп мұғалім айтады, ал Алтынай Бегман ақылды және жігерлі бала деп жалғастырады. Ұялы телефон немесе тнтерактивті панель арқылы орындайды |
Мадақтау Қалыптастырушы бағалау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен сұраққа жауап беру деңгейіне қарай «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. Дескриптор -for операторының қайталау санын табады 1 балл |
|
||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты, мақсатын хабарлау. ТЖ. «Постер әдісі» 1 топ: Шарт дегеніміз не, ол қалай жұмыс істейді? 2 топ: While операторының ерекшелігі қандай? Мысал келтіріңіз
ЖЖ. «Ойлан жұптас» әдісі. Жетіспейтін таңбаларды кодқа енгізіңіз, сонда компиляция кезінде дұрыс жауап шығады.
ӨЖ. Компьютерде орында. Тапсырманы орындауға ұсыныс: 3-суреттегі кодтың цифрларды бөліп алу циклін пайдаланыңыз. 1-тапсырма. N натурал саны берілген. Сол санның цифрларының көбейтіндісін табатын блок-сызбаны құрастыру. Есептің программа кодын жаз. 2-тапсырма. N натурал саны берілген. Сол санның неше таңбалы сан екенін анықтайтын блок-сызбаны құрастырып, программа кодын жаз. 3-тапсырма. N натурал саны берілген. Сол санның цифрларының арасындағы ең үлкенін табатын блок-сызбаны құрастыр. Есептің программа кодын жаз. |
Топтар жұмыстарын постерде қорғайды
|
Дескриптор -шарт, яғни логикалық өрнекті сипаттайды; 1 балл -оператордың ерекшелігін айтады; 1 балл
Дескриптор -while операторын жазады; 1 - шартты жазады; 1 балл - шығару операторын жазады 1 балл - циклді арттыру есепшісін жазады; 1 балл
Дескриптор
- көбейтіндіні табады; 1 балл Цифрлар санын табады; 1 балл Цифрлар үлкенін табады; 1 балл |
|
||||||
|
Қосымша тапсырма |
4-тапсырма. |
|
- программа нәтижесін табады 1 балл |
|
||||||
|
Сабақтың соңы |
Сабақты бекіту. Рефлексия. «Бас, жүрек, қол» әдісі. |
Оқушылар алған білімдері туралы баспен ойланады, жүрекпен айтады және қолмен жасағандығы туралы айтады |
Оқушылар өздерін және өзара бағалау жасайды |
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
While циклі. 8 сынып информатика ҚМЖ
While циклі. 8 сынып информатика ҚМЖ
Қысқа мерзімді жоспар
|
Педагогтің аты-жөні: |
Толендиева А |
|||||||||
|
Бөлім: |
Python тілінде алгоритмдерді программалау |
|||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
WHILE циклі |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.3.1 While циклдік операторын пайдалану |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
while циклінің жұмысын анықтайды; while циклін программада қолданады, маңыздылығын тұжырымдайды. |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу, психологиялық жағымды ахуал туғызу. «Шаңырақ» әдісі. Мұғалім ортада түрлі-түсті ленталардың бастарын бір қолына жинап ұстап тұрады. Бірінші мұғалім бір оқушының бір жақсы қасиетін айтады. «Интерактивті сәйкестендіру» әдісі https://learningapps.org/view6245642
|
Оқушылар шеңбер болып лентаның екінші ұшын ұстап шаңырақ құрып тұрады. Келесі оқушы сол жақсы қасиетіне тағы бір жақсы қасиетін қосып айтады, барлық оқушылар солай қайталайды. Мысалы, Алтынай ақылды қыз деп мұғалім айтады, ал Алтынай Бегман ақылды және жігерлі бала деп жалғастырады. Ұялы телефон немесе тнтерактивті панель арқылы орындайды |
Мадақтау Қалыптастырушы бағалау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен сұраққа жауап беру деңгейіне қарай «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. Дескриптор -for операторының қайталау санын табады 1 балл |
|
||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты, мақсатын хабарлау. ТЖ. «Постер әдісі» 1 топ: Шарт дегеніміз не, ол қалай жұмыс істейді? 2 топ: While операторының ерекшелігі қандай? Мысал келтіріңіз
ЖЖ. «Ойлан жұптас» әдісі. Жетіспейтін таңбаларды кодқа енгізіңіз, сонда компиляция кезінде дұрыс жауап шығады.
ӨЖ. Компьютерде орында. Тапсырманы орындауға ұсыныс: 3-суреттегі кодтың цифрларды бөліп алу циклін пайдаланыңыз. 1-тапсырма. N натурал саны берілген. Сол санның цифрларының көбейтіндісін табатын блок-сызбаны құрастыру. Есептің программа кодын жаз. 2-тапсырма. N натурал саны берілген. Сол санның неше таңбалы сан екенін анықтайтын блок-сызбаны құрастырып, программа кодын жаз. 3-тапсырма. N натурал саны берілген. Сол санның цифрларының арасындағы ең үлкенін табатын блок-сызбаны құрастыр. Есептің программа кодын жаз. |
Топтар жұмыстарын постерде қорғайды
|
Дескриптор -шарт, яғни логикалық өрнекті сипаттайды; 1 балл -оператордың ерекшелігін айтады; 1 балл
Дескриптор -while операторын жазады; 1 - шартты жазады; 1 балл - шығару операторын жазады 1 балл - циклді арттыру есепшісін жазады; 1 балл
Дескриптор
- көбейтіндіні табады; 1 балл Цифрлар санын табады; 1 балл Цифрлар үлкенін табады; 1 балл |
|
||||||
|
Қосымша тапсырма |
4-тапсырма. |
|
- программа нәтижесін табады 1 балл |
|
||||||
|
Сабақтың соңы |
Сабақты бекіту. Рефлексия. «Бас, жүрек, қол» әдісі. |
Оқушылар алған білімдері туралы баспен ойланады, жүрекпен айтады және қолмен жасағандығы туралы айтады |
Оқушылар өздерін және өзара бағалау жасайды |
|
||||||
шағым қалдыра аласыз
















