2-сабақ.
|
Ұзақмерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: Python тілінде алгоритмдерді программалау
Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Сынып: 8 Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
§4.3 While циклі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
8.3.3.1 While цикл операторын пайдалану; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
while циклінің жұмысын анықтау; while циклінің орындалуын талдау, қолдану; while циклін программада қолданудың маңыздылығын тұжырымдау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау, бағалау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың |
Мұғалімнің іс- |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
жоспарланған |
әрекеті |
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
кезеңдері |
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
/уақыт |
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі/5мин
Қызығушылы қты ояту. Өткен сабақты пысықтау /5мин Миға шабуыл/2мин |
Сәлемдесу, түгендеу. Сыныпта психологиялық ахуал орнату. «Суреттер сөйлейді» әдісі бойынша сұрау.
«Он сұрақ» әдісі. Мұғалім бір оқушыны таңдап алып, оның маңдайына негізгі сөз жазылған стикерді жапсырады «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен сабақ пен жаңа сабақты ұштастыру, проблеманы бірге шешу. |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі.
Оқушылар берілген суреттерге қарап, есепті түсіндіріп береді.
Оқушылар берілген сұрақтар бойынша пікірлерін еркін жеткізеді. Интерактивті тақтадан түстерді көрсетіп таңдату. 1. Күнделікті тұрмыста өзімізге керекті затты көп заттың ішінен қалай таңдап аламыз?
«Шарт» пен «цикл» ұғымын қалай байланыстырған болар едің? Мысал келтір. |
Жетелеу, қолдау көрсету Жетелеу, қолдау көрсету |
слайд |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақты слайд және бейнекөрсетілім арқылы түсіндіру. https://www.youtube.com/watch?v=Nyv9vi8-vdY Өткен тақырыптарда for параметрлі циклінің жұмысымен таныстық. Енді циклдің екінші бір түрі – шарт циклі while-дың жұмысымен танысайық. Шарт циклі while-дың жұмыс істеу реті 1-схемада берілген. Шарт циклі whіle (әзірге) резервтік сөзі мен цикл шарты <шарт> логикалық типтегі өрнектен тұрады.
1-Мысал:
Мысалдың шарты бойынша 1-ден 100-ге дейінгі сандарды қосуды шартты цикл көмегімен орындауға болады (1-сурет). Шарт тексеру циклі «і шамасының мәні 100-ден кіші ме?» деген сұрағын әр жолы қайталап отырады. Циклдік алгоритмдердің блок-схемасы 1-суретте берілген. Бұл цикл жұмысы і шамасының мәні 100-ден үлкен болғанда барып тоқтайды. Цикл шарты жалған болғанға дейін s қосқышына і-дің мәнін қосып отырады (2-сурет) 1-тапсырма. Практикалық жұмыс. 3 –есеп беріледі
Оқушылар есептің программа кодын жазады 2-тапсырма. Есептің программа кодына қарап, блок-сызбаны сызады. 3-тапсырма.Топтық жұмыс. Әр топ шығарған есептеріне байланысты программа кодына қарап, блок-сызба құрады, «Идеал» әдісі арқылы түсіндіріп береді. I-практика барысындағы керекті ақпаратты анықтау. D-алған ақпаратқа түсінік. E-дәлелдеу. A-дәлелдеу барысындағы әрекеттер. L-қорытынды жасау, атқарылған жұмысқа рефлексия жасау.
«Жұлдызды баспалдақ» кері байланысы арқылы оқушылар бүгінгі сабақ бойынша қандай деңгейде екендіктерін өздерін-өздері бағалайды.
Оқушылар өз-өздерін осы сағат бойынша бағалайды. |
Оқушылар жаңа сабақты түсініп, бейнекөрсетілімді көріп, өз ойларын тұжырымдайды. Балалар тақырыпты түсінеді, программа кодын жазып, мысалды талдайды
Блок-сызбаны сызып үйренеді, кез-келген есептің блок-сызбасын құрады.
Оқушылар есепті Python программасында есептейді.
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Туткабаева Сауле СатыбалдыевнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз While циклі 8 сынып ҚМЖ
Тақырып бойынша 18 материал табылды
While циклі 8 сынып ҚМЖМатериал туралы қысқаша түсінік
While циклі 8 сынып ҚМЖ
Материалдың қысқаша нұсқасы 2-сабақ.
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||




















