Бөлім:
|
Компьютер және
қауіпсіздік.
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
Елемесова Нуржамал
Асановна
|
Күні:
|
13.02.2024
|
Сыныбы:
|
8
«В»
|
Қатысушылар
саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
While, If, for,
else циклін басқару
|
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқу мақсаты:
|
8.3.3.3 цикл және
басқару операторларын программаны өңдеудің кіріктірілген ортасында
қолдану (While, If, for, else, Python
)
|
Сабақтың
мақсаты:
|
-While, If, for, else
циклдарын ажыратады.
- цикл және басқару
операторларын программаны өңдеудің кіріктірілген ортасын
қолданады.
|
Құндылықты
бағалау
|
Бір біріне деген
сыйластық, жұптық жұмыс, өзара көмек
беру
|
Сабақ кезеңі/
Уақыты
|
Педагогтің
іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
2 мин
5 мин
3
мин
|
Ұйымдастыру
кезеңі.
1.Сәлемдесу. Білім
алушылардың сабаққа қатысуын қадағалаймын. Сыныпта жағымды ахуал
туғызу мақсатында
шаттық шеңберін
құрамыз. Білім алушылардың қызығушылықтары мен зейінін
шоғырландыру.
2.Топқа
бөлу
Топтың
ережесі:
а) белсенді
болу.
б) бір-бірін тыңдау,
өз пікірін ашық бөлісу, басқалардың пікіріне құрметпен
қарау.
в) уақыт шегінде жұмыс
жасау.
|
Мұғаліммен
амандасады,
Random Group
Generator әдісі арқылы үш топқа
бөлінеді
|
Classdojo арқылы
бағалау
Оқушылардың
белсенділігіне байланысты
бағаланады
|
Оқулық
Дәптер
наутбук
|
Үй тапсырмасын
тексеру және өткен сабақты
сұрау
«Spin the
whell» әдісі арқылы өтілген сабаққа
қайталау сұрақтары қойылады (жеке
жұмыс)
|
Үй тапсырмасы
сқралады.
-
Цикл дегеніміз
не?
-
Python
тілінде қандай цикл операторлары
бар?
-
While
сөзі қалай аударылады?
-
While
циклі қалай жазылады?
-
Ішкі цикл дегеніміз
не?
-
For
циклінің жазылу және орындалу ерекшеліктері
қандай?
-
Шексіз
цикл дегеніміз не?
|
Classdojo арқылы бағалау
Оқушылардың
белсенділігіне байланысты
бағаланады
Жалпы-2балл
|
Оқулық
Дәптер
наутбук
|
Жаңа сабақ бойынша ой
қозғау https://focusky.com/
платформасы
арқылы жаңа сабақты түсіндіру.
|
Оқушылар берілген презентация бойынша, жаңа сабақты игеріп,
есептер шығарады.
|
Кері байланыс
|
Оқулық
Дәптер
наутбук
|
Сабақтың ортасы
30 мин
Топтық жұмыс
Жұптық
жұмыс
|
Жаңа сабақты
түсіндіру.
Else цикл операторымен
таныстыру және «Түртіп алу» әдісі арқылы жазылу жолын дәптерге
жазып алу. Осы тақырыпқа сай бейнежазба
көрсетіледі.
1 тапсырма. Әр топқа
жеке- жеке есеп беріледі
Берілген есептің блок
схемасын топпен құру.
-
1+2+3+4+...+n сандардың қосындысын есептейтін программа
жазып, блок-сызбасын топпен
құрастыру
n =
10
sum =
0
i =
1
while
i<=n:
sum=sum+i
i=i+1
print
('The sum is', sum
|
Оқушылар анықтамаларды
дәптерлеріне жазып алады
Компьютерде
жұмыс.
-
1+2+3+4+...+n сандардың қосындысын есептейтін программа
жазып, блок-сызбасын топпен
құрастыру
n =
10
sum =
0
i =
1
while
i<=n:
sum=sum+i
i=i+1
print
('The sum is', sum
|
Classdojo арқылы
бағалау
Оқушылардың
белсенділігіне байланысты
бағаланады
Дескриптор:
блок
схема сыза алады;
есептің
программасында While, If, for, else циклдарын қолданады. Жалпы-2балл
|
Оқулық
Дәптер
наутбук
|
2-тапсырма.
|
Оқушылар математикалық өрнекті
программалау тілінде қолданады.
|
Classdojo арқылы
бағалау
Оқушылардың
белсенділігіне байланысты
бағаланады
Дескриптор:
математикалық өрнекті
программалау тілінде қолданады.
Жалпы-2балл
|
Оқулық
Дәптер
наутбук
|
3-тапсырма.
1-10 дейінгі сандардың қосындысын табатын программа
құрыңыз
i=0
s=0
for in range
(1.11):
s=s+i
print
(s)
|
for операторының
бағдарламада ажыратады
программаны компьютерде
орындайды
|
Classdojo арқылы
бағалау
Оқушылардың белсенділігіне байланысты
бағаланады Дескриптор:
for операторының
бағдарламада ажырата алады
Жалпы-2балл
|
Оқулық
Дәптер
наутбук
|
Сергіту сәті:
|
Екі оқушы шығып шарды жерге
түсірмей уақытқа стакандардан пирамида
құрастырады.
|
|
Шар
стакандар
|
Сабақтың
соңы.
5мин
Кері байланыс
Үй тапсырмасы
|
Сабақты қорытындылау
бойынша D-ID бағдарламасы
арқылы қойылған сұрақтарға жауап
беру.
Сабақтың соңында берілген тапсырмалар бойынша қорытынды
бағалау жүргізіледі. Оқушылардың бағалары «Күнделік.кз»
платформасына қою
WhatsApp желісі арқылы мұғалім сабақ
бойынша оқушылардың сабақталған алған әсерлерін
анықтайды.
While, If, for,
else циклін басқаруға
арналған программа жазу.
|
Оқушылар видеода
қойылған сұрақтарға жауап береді..
Оқушылар
WhatsApp
желісі арқылы
кіріп сабақталған алған әсерлерін қалдырады.
|
Мадақтау
Classdojo арқылы
бағалау
Жалпы-2балл
Қ/Б
1-10 балл
|
https://www.d-id.com/
|