Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
3 бөлім. Робототехника. Жоба. |
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 3 « А » |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3.1.1.1 таңба регистрін, пернетақтаның орналасуын, меңзерді басқаруды өзгерту үшін пернелерді пайдалану; 3.2.1.2 мәтінді теру ережесін сақтау |
|
Сабақтың мақсаты: |
- Оқушылар мәтіндік редактордың негізгі қызметімен танысады. - Word бағдарламасында мәтін енгізу, түзету және сақтау жолдарын үйренеді. - Цифрлық сауаттылықтарын дамытады. |
|
Құндылықтарға баулу: |
Жауапкершілік, өзара көмек, еңбекқорлық. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (10 мин)
|
1.Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу 2.Психологиялық көңіл – күй қалыптастыру.
3.Ұйымдастыру кезеңі: Топқа бөлу: Flippity әдісі арқылы топқа бөлу. 2 топқа бөлінеді 1 топ. “Сөз шеберлері” 2 топ. “Мәтін шеберлері”
4.Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.
5. Ой қозғау: «Мәтіндік редактор дегеніміз не?» сұрағын қою. |
1. Сәлемдеседі, сабаққа дайындалады. 2.Топқа бөлінеді 3. Сабақтың тақырыбын болжайды, ой бөліседі.
|
Дескриптор: - Өз ойларын еркін білдіреді. - Мәтіндік редактор туралы өз білімдерін көрсетеді. - Берілген сұраққа нақты жауап береді.
Қ/Б: Мұғалімнің ауызша кері байланысы. |
Презентация, интерактивті тақта
https://www.flippity.net/RandomNamePicker.htm |
|
Сабақтың ортасы (30 мин)
|
Жаңа тақырыпты түсіндіру: Компьютерде мәтін теру, өңдеу мен сақтауды оңай орындауға болады. Компьютерде мәтін теру үшін мәтіндік редакторлар қолданылады. Мәтіндік редактордың түрі көп. Солардың арасынан мүмкіндігі жоғары Word редакторымен танысайық. Word мәтіндік редакторының көмегімен кесте, сәндік мәтін, фотосурет т.б. объектілерден құралған құжаттарды редакциялауға, басып шығаруға болады. Мәтіндік редакторда жаңа құжат құру, сақтау мен ашу жиі қолданылады.
Мәтіндік редакторда мәтін теру ережелері: Бас әріпті енгізуүшін, Shift пернесін басып, жібермей ұстап тұру қажет. Бас әріптерден тұратын бірнеше сөздерді жазу үшін, Caps Look пернесін қосамыз. Тыныс белгі мен сөздің арасына бос орын қойылмайды. Бос орын тыныс белгіден кейін қойылады. Мысалы: кітап, дәптер, қалам. Меңзерді жолдың басына Home (Хоум), ал жолдың соңына End (Энд) пернелерінің көмегімен жылжытуға болады.
Топтық жұмыс: - ?«Жасырын тапсырма» Әр топқа мәтіндік редакторға байланысты жасырын жұмбақтар басқа топқа шешу үшін ұсынады.
1-топқа тапсырма: Жұмбақ:
2-топқа тапсырма: Жұмбақ:
Жұптық жұмыс: - «Өнер» туралы мәтінді Word мәтіндік редакторында жазу.
Жеке жұмыс: -1. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы сабақты бекіту. «Umaigra» платформасында «Футбол» ойыны арқылы сұрақ -жауап өткізу.
|
1. Тыңдайды, маңызды жерлерді түртіп алады.
- Басқа топтың жұмбағын шешеді.
Жұмбақты мұқият тыңдайды. Топ ішінде талқылап, дұрыс жауабын табады. Қорытынды жасап, өз ойын дәлелдейді
2. Тәжірибелік жұмысты орындайды.
3. Өзара бір-біріне көмектеседі.
1. Тақырып бойынша сұрақтардың дұрыс жауабын табады. |
Дескриптор:
.
ҚБ: «Жұлдызша тарату» әдісі арқылы бағалау. Тапсырма нәтижесін қарау.
Дескриптор:
✅ -Мәтін теру ережесін сақтай отырып, “Өнер” мәтінін тереді. ✅ -Терген мәтінді бумаға сақтайды.
Дескриптор: - Берілген сұрақтарға жауап береді. |
Оқулық, ДК экраны, слайд
«Umaigra» платформасы
https://www.umapalata.com/zexpo/game.html?LANG=RU&idGames=44414&mygames=s&tk=
|
|
Сабақтың соңы (3 мин) |
«Бағдаршам» әдісі арқылы кері байланыс алу.
|
1. Оқушы экранда көрсетіліп тұрған бағдаршамның «қызыл», «сары» немесе «жасыл» түстерінің бірін таңдайды |
Дескриптор: 1. Сабақтан алған әсерін бөліседі.
|
|
|
Үй тапсырмасы (2 мин) |
«Орында» тапсырмасы, Word пен WordPad редакторларын бағыттар бойынша салыстырып, талдау. 65-бет.
|
1. Үй тапсырмасын күнделікке жазады. |
|
Оқулық https://library.beyneu.kz/ru/051240004388/terminal/3333333333024 |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Word мәтіндік редакторы
Word мәтіндік редакторы
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
3 бөлім. Робототехника. Жоба. |
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 3 « А » |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3.1.1.1 таңба регистрін, пернетақтаның орналасуын, меңзерді басқаруды өзгерту үшін пернелерді пайдалану; 3.2.1.2 мәтінді теру ережесін сақтау |
|
Сабақтың мақсаты: |
- Оқушылар мәтіндік редактордың негізгі қызметімен танысады. - Word бағдарламасында мәтін енгізу, түзету және сақтау жолдарын үйренеді. - Цифрлық сауаттылықтарын дамытады. |
|
Құндылықтарға баулу: |
Жауапкершілік, өзара көмек, еңбекқорлық. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (10 мин)
|
1.Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу 2.Психологиялық көңіл – күй қалыптастыру.
3.Ұйымдастыру кезеңі: Топқа бөлу: Flippity әдісі арқылы топқа бөлу. 2 топқа бөлінеді 1 топ. “Сөз шеберлері” 2 топ. “Мәтін шеберлері”
4.Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.
5. Ой қозғау: «Мәтіндік редактор дегеніміз не?» сұрағын қою. |
1. Сәлемдеседі, сабаққа дайындалады. 2.Топқа бөлінеді 3. Сабақтың тақырыбын болжайды, ой бөліседі.
|
Дескриптор: - Өз ойларын еркін білдіреді. - Мәтіндік редактор туралы өз білімдерін көрсетеді. - Берілген сұраққа нақты жауап береді.
Қ/Б: Мұғалімнің ауызша кері байланысы. |
Презентация, интерактивті тақта
https://www.flippity.net/RandomNamePicker.htm |
|
Сабақтың ортасы (30 мин)
|
Жаңа тақырыпты түсіндіру: Компьютерде мәтін теру, өңдеу мен сақтауды оңай орындауға болады. Компьютерде мәтін теру үшін мәтіндік редакторлар қолданылады. Мәтіндік редактордың түрі көп. Солардың арасынан мүмкіндігі жоғары Word редакторымен танысайық. Word мәтіндік редакторының көмегімен кесте, сәндік мәтін, фотосурет т.б. объектілерден құралған құжаттарды редакциялауға, басып шығаруға болады. Мәтіндік редакторда жаңа құжат құру, сақтау мен ашу жиі қолданылады.
Мәтіндік редакторда мәтін теру ережелері: Бас әріпті енгізуүшін, Shift пернесін басып, жібермей ұстап тұру қажет. Бас әріптерден тұратын бірнеше сөздерді жазу үшін, Caps Look пернесін қосамыз. Тыныс белгі мен сөздің арасына бос орын қойылмайды. Бос орын тыныс белгіден кейін қойылады. Мысалы: кітап, дәптер, қалам. Меңзерді жолдың басына Home (Хоум), ал жолдың соңына End (Энд) пернелерінің көмегімен жылжытуға болады.
Топтық жұмыс: - ?«Жасырын тапсырма» Әр топқа мәтіндік редакторға байланысты жасырын жұмбақтар басқа топқа шешу үшін ұсынады.
1-топқа тапсырма: Жұмбақ:
2-топқа тапсырма: Жұмбақ:
Жұптық жұмыс: - «Өнер» туралы мәтінді Word мәтіндік редакторында жазу.
Жеке жұмыс: -1. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы сабақты бекіту. «Umaigra» платформасында «Футбол» ойыны арқылы сұрақ -жауап өткізу.
|
1. Тыңдайды, маңызды жерлерді түртіп алады.
- Басқа топтың жұмбағын шешеді.
Жұмбақты мұқият тыңдайды. Топ ішінде талқылап, дұрыс жауабын табады. Қорытынды жасап, өз ойын дәлелдейді
2. Тәжірибелік жұмысты орындайды.
3. Өзара бір-біріне көмектеседі.
1. Тақырып бойынша сұрақтардың дұрыс жауабын табады. |
Дескриптор:
.
ҚБ: «Жұлдызша тарату» әдісі арқылы бағалау. Тапсырма нәтижесін қарау.
Дескриптор:
✅ -Мәтін теру ережесін сақтай отырып, “Өнер” мәтінін тереді. ✅ -Терген мәтінді бумаға сақтайды.
Дескриптор: - Берілген сұрақтарға жауап береді. |
Оқулық, ДК экраны, слайд
«Umaigra» платформасы
https://www.umapalata.com/zexpo/game.html?LANG=RU&idGames=44414&mygames=s&tk=
|
|
Сабақтың соңы (3 мин) |
«Бағдаршам» әдісі арқылы кері байланыс алу.
|
1. Оқушы экранда көрсетіліп тұрған бағдаршамның «қызыл», «сары» немесе «жасыл» түстерінің бірін таңдайды |
Дескриптор: 1. Сабақтан алған әсерін бөліседі.
|
|
|
Үй тапсырмасы (2 мин) |
«Орында» тапсырмасы, Word пен WordPad редакторларын бағыттар бойынша салыстырып, талдау. 65-бет.
|
1. Үй тапсырмасын күнделікке жазады. |
|
Оқулық https://library.beyneu.kz/ru/051240004388/terminal/3333333333024 |
шағым қалдыра аласыз
















