|
Бөлім 6.3 |
Абсолютизм: Батыс пен Шығыс |
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
Күні: |
12.01.25 |
|
Сынып: 6 «Б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Пән: |
Дүниежүзі тарихы |
|
Сабақтың тақырыбы |
§18-19. XIV Людовик және Ұлы Петр: кімнің билігі айтарлықтай шексіз болды? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.3 феодалдық мемлекеттің даму кезеңдерін сипаттау; 6.3.1.2 Батыс пен Шығыстағы монархия формаларын (сословиелік-өкілдік және шексіз билік) ажырату; 6.3.1.6 «парламент», «Бас штаттар», «сейм», «кортес», «Боярлар Думасы» ұғымдарын түсіндіру; |
|
Түзету мақсаты |
XIV Людовик және Ұлы Петр туралы біледі. |
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Құндылыққа баулу |
«Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік» |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру |
Үй жұмысын сұрау. «Сұрақ-жауап» |
Оқу-құралдарын дайындау. Сұрақтарға жауап береді. |
КБ «Жақсы» «Жарайсың» |
Оқулық, дәптер Слайд |
||||||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Миға шабуыл: Бейнеролик көрсетіледі. https://www.youtube.com/watch?v=2-rLCSC1LZQ&t=2s
Бағыттаушы сұрақтар қою арқылы қарастыратын тақырыпқа шығады. Тақырып пен оқу мақсатын айту. |
Оқушылар өз ойларын айтады |
КБ «Жақсы» «Жарайсың» |
Слайд Оқулық |
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. |
Мұғалімнің түсіндіруі. Абсолютті монорхияның белгілері:
Термин сөздер: «парламент», «Бас штаттар», «сейм», «кортес», «Боярлар Думасы» ұғымдарын түсіндіру. Жұппен жұмыс. XIV Людовик пен Ұлы Петрдің қызметі тұсындағы мемлекетте орын алған саяси, экономикалық, мәдени өзгерістерді кестеде жұппен талдап,кем дегенде екі сөйлеммен қорытындыла.
Дескриптор:
|
Негізгі мәліметті жазады.
Оқушылар жұптық жұмыс жасайды.
|
ҚБ Жұппен жұмыста оңай болған, қиын болған не?»
|
Оқулық, слайд
Дәптер Мәтін |
||||||||||||||||
|
Талқылау |
«Жұмбақ жылдар» әдісі бойынша оқушыларға мәліметтер жазылған жеке кесте беріледі.
|
Оқушылар кесте толтырады.
|
КБ «Үздік жауап» |
Слайд Кесте |
||||||||||||||||
|
Бекіту
|
ҚБ тапсырмасы. Ұлы Петр мен XIV Людовиктің сыртқы саясаттағы ортақ шешімдеріне 2 –мысал келтір: 1____________________________________ 2____________________________________ 3____________________________________ Бағалау. Үйге тапсырма беру. §18-19. Мазмұндау.
Рефлексия. «Бес саусақ» әдісі бойынша Не білдім? Не көрдім? Не үйрендім? Нені білгім келеді? Не қиындық тудырды? – деген сұрақтарға жауап береді.
|
Тапсырма орындайды. |
КБ «Көрші пікірі» |
Дәптер Слайд
күнделік |
||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
XIV Людовик және Ұлы Петр: кімнің билігі айтарлықтай шексіз болды? ҚМЖ
XIV Людовик және Ұлы Петр: кімнің билігі айтарлықтай шексіз болды? ҚМЖ
|
Бөлім 6.3 |
Абсолютизм: Батыс пен Шығыс |
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
Күні: |
12.01.25 |
|
Сынып: 6 «Б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Пән: |
Дүниежүзі тарихы |
|
Сабақтың тақырыбы |
§18-19. XIV Людовик және Ұлы Петр: кімнің билігі айтарлықтай шексіз болды? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.3 феодалдық мемлекеттің даму кезеңдерін сипаттау; 6.3.1.2 Батыс пен Шығыстағы монархия формаларын (сословиелік-өкілдік және шексіз билік) ажырату; 6.3.1.6 «парламент», «Бас штаттар», «сейм», «кортес», «Боярлар Думасы» ұғымдарын түсіндіру; |
|
Түзету мақсаты |
XIV Людовик және Ұлы Петр туралы біледі. |
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Құндылыққа баулу |
«Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік» |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру |
Үй жұмысын сұрау. «Сұрақ-жауап» |
Оқу-құралдарын дайындау. Сұрақтарға жауап береді. |
КБ «Жақсы» «Жарайсың» |
Оқулық, дәптер Слайд |
||||||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Миға шабуыл: Бейнеролик көрсетіледі. https://www.youtube.com/watch?v=2-rLCSC1LZQ&t=2s
Бағыттаушы сұрақтар қою арқылы қарастыратын тақырыпқа шығады. Тақырып пен оқу мақсатын айту. |
Оқушылар өз ойларын айтады |
КБ «Жақсы» «Жарайсың» |
Слайд Оқулық |
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. |
Мұғалімнің түсіндіруі. Абсолютті монорхияның белгілері:
Термин сөздер: «парламент», «Бас штаттар», «сейм», «кортес», «Боярлар Думасы» ұғымдарын түсіндіру. Жұппен жұмыс. XIV Людовик пен Ұлы Петрдің қызметі тұсындағы мемлекетте орын алған саяси, экономикалық, мәдени өзгерістерді кестеде жұппен талдап,кем дегенде екі сөйлеммен қорытындыла.
Дескриптор:
|
Негізгі мәліметті жазады.
Оқушылар жұптық жұмыс жасайды.
|
ҚБ Жұппен жұмыста оңай болған, қиын болған не?»
|
Оқулық, слайд
Дәптер Мәтін |
||||||||||||||||
|
Талқылау |
«Жұмбақ жылдар» әдісі бойынша оқушыларға мәліметтер жазылған жеке кесте беріледі.
|
Оқушылар кесте толтырады.
|
КБ «Үздік жауап» |
Слайд Кесте |
||||||||||||||||
|
Бекіту
|
ҚБ тапсырмасы. Ұлы Петр мен XIV Людовиктің сыртқы саясаттағы ортақ шешімдеріне 2 –мысал келтір: 1____________________________________ 2____________________________________ 3____________________________________ Бағалау. Үйге тапсырма беру. §18-19. Мазмұндау.
Рефлексия. «Бес саусақ» әдісі бойынша Не білдім? Не көрдім? Не үйрендім? Нені білгім келеді? Не қиындық тудырды? – деген сұрақтарға жауап береді.
|
Тапсырма орындайды. |
КБ «Көрші пікірі» |
Дәптер Слайд
күнделік |
||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















