|
Сабақ: |
Мектеп: |
|||
|
Күні: 21.04.17ж |
Мұғалімнің аты – жөні: |
|||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
XVII ғасырдың ортасындағы Ағылшын революциясы қандай маңызға ие болды. |
|||
|
САБАҚ НЕГІЗДЕЛГЕН ОҚУ МАҚСАТЫ: |
7.3.2.1. Батыс Еуропа мен Солтүстік Америкадағы буржуазиялық революциялардың себебін анықтау. 7.1.1.1. «Капитал», «буржуазия», «жұмысшы табы», «пролетариат» ұғымдарын қоғамның әлеуметтік құрылымын түсіндіру үшін қолдану. 7.1.2.1. Қоғамдық қатынастар жүйесіндегі буржуазияның ролін анықтау. |
|||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Батыс Еуропа мен Солтүстік Америкадағы буржуазиялық революциялардың себептерін талқылайды. |
||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: «Капитал», «буржуазия», «жұмысшы табы», «пролетариат» ұғымдарын түсіндіреді. Кейбір оқушылар: Қоғамдық қатынастар жүйесіндегі буржуазияның ролін талдайды. |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Батыс Еуропа мен Солтүстік Америкадағы буржуазиялық революция туралы айтады. «Капитал», «буржуазия», «жұмысшы табы», «пролетариат» ұғымдарын түсіндіреді |
|||
|
Тілдік мақсат |
Негізгі сөздер мен терминдер: капитал, буржуазия, жұмысшы табы, пролетариат Жазылым-жана сөздерді дәптерге жазады.Оқылым- мәтінді оқиды. Тындалым-мәтінді оқып, өзгелерді тыңдайды. Айтылым-түсінгенін айтады. |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау |
|||
|
Пән аралық байланыс |
Қазақстан тарихы, география |
|||
|
Алдыңғы білім |
Батыс пен Шығыс өркениетінің дамуы. |
|||
|
Жоспар: |
||||
|
Жоспарланған уақыт 45 минут |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
||
|
Басталуы 2 мин 8 мин |
1-кезең 1.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, суреттер арқылы 3 топқа бөлу: 1-Робин Гуд тобы 2-Йорктер тобы 3-Ланкастерлер тобы 2-кезең: Үй тапсырмасы: 1-Адамзаттың ұлы жеңістері –жазу-сызу, өнер, жер суландыру алғаш рет қай жерде пайда болды? 2-Мемлекет алғаш рет қай жақта пайда болды? 3-Батыс әлемінде қандай дінді ұстанады?
Б Толықтай түсінсе, жасыл түсті
Мақсаты: шапшаңдық, ізденушілік қабілеттерін қалыптастыру. |
Сурет салыеған қағаз |
||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
3-кезең: Жаңа сабақ: Мәтінмен жұмыс. 3 топқа әртүрлі мәтін беріледі. Әдіс бойынша оқушылар мәтінді оқиды, өз түсінгендерін флипчартқа суреттеп түсіреді. Басқа топ мүшелеріне түсіндіріп береді, ақпараттарды жинақтап қолдана алады. (Постер қорғау) 1-топ. Ағылшын буржуазиялық революциясының себептері 2- топ. Англиядағы Азамат соғысы 3- топ Ағылшын буржуазиялық революциясының тарихи маңызы. Мақсаты:ізденушілік пен топтық жұмыс істеу қабілетерін, ойларын жинақтап, ақпараттарды талдау, жинақтаудағдыларын дамыту. |
Карта Оқулық,маркер, флипчарт. |
||
|
Сабақты қорытындылау 15 мин |
4-кезең: Венн диаграммасы буржуазия Ұқсастығы пролетариат
Мақсаты: жинақтау, түсіну деңгейін анықтау дағдысын дамытады. |
Интерактивті тақта |
||
|
Бағалау критерийлері |
Дескрипторлар |
|
||
|
«Капитал», «буржуазия», «жұмысшы табы», «пролетариат» ұғымдарын түсіндіреді |
2.Пролетариатсөзінің ерекшеліктерін жазады 3. Буржуазия және пролетариат сөзінің ортақ белгілерін табады. |
|
||
|
Сабақтың аяқталуы 5 мин |
Кері байланыс: Екі жұлдыз, бір тілек әдісі Мақсаты: Жаңа тақырыпты қалай меңгергендігін анықтау. Бағалау: Критериалды бағалау |
Стикер |
||
|
Үйге тапсырма 2мин |
Мәтінді оқу, термин сөздерді естке сақтау |
|
||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренген тексеруді қалай жоспарлайсыз? Критерийалды бағалау: Бағалау арақшалары беріледі. Топ басшысы бағалап отырады. |
Пәнаралық байланыс. АКТ – мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс |
||
|
|
Өзара әрекеттестік, ынтымақтастық, бір – бірінің пікірін тыңдау, өзін – өзі таныту, басқаларды қолдау, идеялармен алмасу, бірлескен нәтижелі жұмыстарға қол жеткізу. |
||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|||
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдірге көмектесетін не білдім?
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
XVII ғасырдың ортасындағы Ағылшын революциясы қандай маңызға ие болды
XVII ғасырдың ортасындағы Ағылшын революциясы қандай маңызға ие болды
|
Сабақ: |
Мектеп: |
|||
|
Күні: 21.04.17ж |
Мұғалімнің аты – жөні: |
|||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
XVII ғасырдың ортасындағы Ағылшын революциясы қандай маңызға ие болды. |
|||
|
САБАҚ НЕГІЗДЕЛГЕН ОҚУ МАҚСАТЫ: |
7.3.2.1. Батыс Еуропа мен Солтүстік Америкадағы буржуазиялық революциялардың себебін анықтау. 7.1.1.1. «Капитал», «буржуазия», «жұмысшы табы», «пролетариат» ұғымдарын қоғамның әлеуметтік құрылымын түсіндіру үшін қолдану. 7.1.2.1. Қоғамдық қатынастар жүйесіндегі буржуазияның ролін анықтау. |
|||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Батыс Еуропа мен Солтүстік Америкадағы буржуазиялық революциялардың себептерін талқылайды. |
||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: «Капитал», «буржуазия», «жұмысшы табы», «пролетариат» ұғымдарын түсіндіреді. Кейбір оқушылар: Қоғамдық қатынастар жүйесіндегі буржуазияның ролін талдайды. |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Батыс Еуропа мен Солтүстік Америкадағы буржуазиялық революция туралы айтады. «Капитал», «буржуазия», «жұмысшы табы», «пролетариат» ұғымдарын түсіндіреді |
|||
|
Тілдік мақсат |
Негізгі сөздер мен терминдер: капитал, буржуазия, жұмысшы табы, пролетариат Жазылым-жана сөздерді дәптерге жазады.Оқылым- мәтінді оқиды. Тындалым-мәтінді оқып, өзгелерді тыңдайды. Айтылым-түсінгенін айтады. |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау |
|||
|
Пән аралық байланыс |
Қазақстан тарихы, география |
|||
|
Алдыңғы білім |
Батыс пен Шығыс өркениетінің дамуы. |
|||
|
Жоспар: |
||||
|
Жоспарланған уақыт 45 минут |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
||
|
Басталуы 2 мин 8 мин |
1-кезең 1.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, суреттер арқылы 3 топқа бөлу: 1-Робин Гуд тобы 2-Йорктер тобы 3-Ланкастерлер тобы 2-кезең: Үй тапсырмасы: 1-Адамзаттың ұлы жеңістері –жазу-сызу, өнер, жер суландыру алғаш рет қай жерде пайда болды? 2-Мемлекет алғаш рет қай жақта пайда болды? 3-Батыс әлемінде қандай дінді ұстанады?
Б Толықтай түсінсе, жасыл түсті
Мақсаты: шапшаңдық, ізденушілік қабілеттерін қалыптастыру. |
Сурет салыеған қағаз |
||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
3-кезең: Жаңа сабақ: Мәтінмен жұмыс. 3 топқа әртүрлі мәтін беріледі. Әдіс бойынша оқушылар мәтінді оқиды, өз түсінгендерін флипчартқа суреттеп түсіреді. Басқа топ мүшелеріне түсіндіріп береді, ақпараттарды жинақтап қолдана алады. (Постер қорғау) 1-топ. Ағылшын буржуазиялық революциясының себептері 2- топ. Англиядағы Азамат соғысы 3- топ Ағылшын буржуазиялық революциясының тарихи маңызы. Мақсаты:ізденушілік пен топтық жұмыс істеу қабілетерін, ойларын жинақтап, ақпараттарды талдау, жинақтаудағдыларын дамыту. |
Карта Оқулық,маркер, флипчарт. |
||
|
Сабақты қорытындылау 15 мин |
4-кезең: Венн диаграммасы буржуазия Ұқсастығы пролетариат
Мақсаты: жинақтау, түсіну деңгейін анықтау дағдысын дамытады. |
Интерактивті тақта |
||
|
Бағалау критерийлері |
Дескрипторлар |
|
||
|
«Капитал», «буржуазия», «жұмысшы табы», «пролетариат» ұғымдарын түсіндіреді |
2.Пролетариатсөзінің ерекшеліктерін жазады 3. Буржуазия және пролетариат сөзінің ортақ белгілерін табады. |
|
||
|
Сабақтың аяқталуы 5 мин |
Кері байланыс: Екі жұлдыз, бір тілек әдісі Мақсаты: Жаңа тақырыпты қалай меңгергендігін анықтау. Бағалау: Критериалды бағалау |
Стикер |
||
|
Үйге тапсырма 2мин |
Мәтінді оқу, термин сөздерді естке сақтау |
|
||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренген тексеруді қалай жоспарлайсыз? Критерийалды бағалау: Бағалау арақшалары беріледі. Топ басшысы бағалап отырады. |
Пәнаралық байланыс. АКТ – мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс |
||
|
|
Өзара әрекеттестік, ынтымақтастық, бір – бірінің пікірін тыңдау, өзін – өзі таныту, басқаларды қолдау, идеялармен алмасу, бірлескен нәтижелі жұмыстарға қол жеткізу. |
||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|||
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдірге көмектесетін не білдім?
|
||||
шағым қалдыра аласыз














