Қаралды _________ күні ___________
оқу ісі жөніндегі орынбасары: К. Идирисова
Сыныбы: 8 «А», «Б» Пәні: дүниежүзі тарихы Күні: 5. 6. 12. 2017 жыл
|
Сабақтың тақырыбы |
XVII-XVIII ғасырлардағы Жапония |
|||
|
Мақсаты |
XVIІ ғасырдағы Жапонияның әлеуметтік жағдайымен таныстыру. Токугава сегунаты кезінде жапон халықтарының қандай топтарға бөлінгендігін, олардың жүргізген саясаты мен сол кездегі діннің рөлі және оның атқарған қызметі туралы мәліметтермен танысады. |
|||
|
Күтілетін нәтиже |
Тапсырманы орындау барысында берілген тақырыптың мағынасы мен мазмұнын түсінеді |
|||
|
Сабақтың әдісі |
Сыни тұрғыдан ойлау әдістерін қолдану. Кестемен жұмыс |
|||
|
Негізгі дерек көздер |
Оқулық, кестелер т.б. |
|||
|
Сабақтың барысы: І. Кіріспе ІІ. Негізгі бөлім ІІІ. Қорытынды бағалау. |
||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Уақыт |
|
|
Кіріспе |
І. Ұйымдастыру. ІІ. «Мұны әркім білуі тиіс» ойынын қолдану арқылы үй тапсырмасын тексеру.
|
Сұрақ-жауап арқылы назарын сабаққа аудару. Сұрақтарға жауап береді. |
3 минут 5 минут |
|
|
Негізгі бөлім |
І. «Ой қозғау». Сұрақ-жауап арқылы жаңа сабақты ашу. - Жапония дегенде ойымызға не оралады? - Жапонияны қай жағынан танимыз? 1-тапсырма. Тақырыптағы тірек сөздермен танысу. Самурайлар, сегундар, микадо, Эдо, «Тірі құдай», дайме, куге, «Жабық есік» саясаты, миссионерлер. 2-тапсырма. Мәтінмен жұмыс.
3-тапсырма. Сегунаттың әлеуметтік құрылымы. Си-но-ко-се
Сегунаттың әлеуметтік құрылымы.
Се саудагерлер
Ко қолөнершілер Но шаруалар Си Самурайлар Жапониядағы діндер мен олардың атқарған қызметі.
|
Өз ойларын білдіре отырып, жаңа сабақ тақырыбын ашады. Тапсырма әр қатарға бөлініп беріледі, мәтінмен таныса отырып орындайды. Сызбаны толтырады. Сұрақтарға жауап береді. |
5 минут 15 минут |
|
|
Қорытынды |
Сұрақ-жауап арқылы сабақты қорытындылау.
|
Сұрақтарға жауап береді. |
3 минут |
|
|
Бағалау |
Критерийлер бойынша бағалау және жиынтық бағалау |
|
5 минут |
|
|
Үй тапсырмасы |
Берілген тапсырмаларды оқып келу. |
|
2 минут |
|
|
Рефлексия |
Кері байланыс «Бүгінгі сабақ ұнады ма» |
|
2 минут |
|
Қаралды _________ күні ___________
оқу ісінің орынбасары: К. Идирисова
Пәні: Дүниежүзі тарихы
Сыныбы: 5 ә, б
Күні: 4.12.2017 жыл
|
Сабақтың тақырыбы |
Ежелгі Мохенджо-Даро қаласы қалай жойылып кетті |
|||
|
Мақсаты |
5.4.1.3 – ежелгі өркениеттердің шаруашылық жүйесін сипаттау 5.2.2.3 – ежелгі дүниенің өнеріне сипаттама беру |
|||
|
Жалпы мақсат |
Алғашқы мемлекет негіздерінің қалыптасу жолдары, оған табиғи жағдайдың, әлеуметтік қатынастардың ықпалын сыни тұрғыдан талдау. |
|||
|
Күтілетін нәтиже |
Оқушылар Үндістан мемлекетінің қалыптасуы, оған әсер ететін факторлармен жан-жақты танысады, өзіндік қорытынды жасап үйренеді, салыстырмалы талдау, сипаттауға бейімделеді. |
|||
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер |
Сыни тұрғыдан ойлау әдістері. |
|||
|
Сабақтың барысы: І. Кіріспе ІІ. Негізгі бөлім ІІІ. Қорытынды бағалау. |
||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Уақыт |
|
|
Кіріспе |
І. Ұйымдастыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. ІІ. Үй тапсырмасын сұрау. «Кім жылдам» ойыны арқылы.
|
Сұрақ-жауап арқылы назарын сабаққа аудару. Берілген сұрақтарға жауап береді. |
2 минут 3 минут |
|
|
Негізгі бөлім |
ІІІ. Жаңа сабақты ашу. Қызығушылығын ояту. Ойтүрткі
1-тапсырма. Мәтінмен жұмыс. Тақырыпшаларды бөліп беру.
2-тапсырма: сұрақтарға жауап беріңдер. Диолог әдісі. - Ежелгі Үндістанда үй құрылысы неше қабаттан тұрған екен үй құрылысы неден салынған екен байқадыңыздарма? - сумен қалай қамтамасыз етілгенін айтыңдаршы - қоймалардан табылған өсімдіктермен, көкөністер туралы не айтасыңдар - үй жануарларынан қай жануарларды көптеп өсірген екен және жабайы жануарларды да өсірген солай ма? - қалай ойлайсыңдар Үндістандағы үй құрылысы біздің қазіргі кездегі үй құрылысына ұқсас па? Қалай ойлайсыңдар, сол кездегі үйлердің қазіргі үйлерден қандай айрмашылығы бар? 3-тапсырма. Ойтолғаныс. «Қызықты анаграмма» төмендегі берілген сөздерді дұрыс оқып, анықтама береміз. ДАНЕПБЖ (Пенджаб) АЙЛМИАГ (Гималай) ИХАСКРА (Сакхари) НАГАГ (Ган |
Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді. Мәтінмен танысады. Тақырып бойынша өз ойларын айтады. Сұрақтарға жауап береді. Дұрыс нұсқасын табады. |
5 минут |
|
|
Қорытынды |
Сұрақ –жауап арқылы қорытындылау.
|
Сұрақтарға жауап береді. |
5 минут |
|
|
Рефлексия |
Бүгінгі сабақ қалай өтті? |
Бүгінгі сабақ жайлы өз ойларын айтады. |
2 минут |
|
|
Бағалау |
Критерийлер арқылы бағалау, жиынтық бағалау. |
|
2 минут |
|
|
Үй тапсырмасы |
Тақырыпты оқып келу. |
Күнделіктеріне жазады |
1 минут |
|
|
Жалпы бағалау: Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) ? 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты) ? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?
|
||||
Қаралды _________ күні ___________
оқу ісінің орынбасары: К. Идирисова
Пәні: Дүниежүзі тарихы
Сыныбы: 7 а, ә
Күні: 5.12.2017 жыл
|
Сабақтың тақырыбы |
«Қара індет» не себепті жылдам таралды? |
|||||||||
|
Мақсаты |
6.2.4.1 – адам өміріндегі қоршаған орта туралы білімнің рөлін түсіндіру |
|||||||||
|
Жалпы мақсат |
Тақырып бойынша оқушылар қажетті мәлімет алады. Келесі тақырыппен байланыстырады |
|||||||||
|
Күтілетін нәтиже |
XIV-XV ғғ Европа тарихында болған оқиғалардың арасындағы байланысты анықтау |
|||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Мәтіннен Қара індеттің таралудың себептерін, оның Евразия аймақтарына әсері және салдарын көрсететін негізгі мәліметті жазып алады Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: Қара індеттің салдары... Қара індеттің әсері ... |
|||||||||
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер |
Сыни тұрғыдан ойлау әдістері. |
|||||||||
|
Сабақтың барысы: І. Кіріспе ІІ. Негізгі бөлім ІІІ. Қорытынды бағалау. |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Уақыт |
|||||||
|
Кіріспе |
І. Ұйымдастыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. ІІ. Үй тапсырмасын сұрау. Сұрақ-жауап арқылы
|
Сұрақ-жауап арқылы назарын сабаққа аудару. Берілген сұрақтарға жауап береді. |
2 минут 3 минут |
|||||||
|
Негізгі бөлім |
ІІІ. Жаңа сабақты ашу. Қызығушылығын ояту.
1-тапсырма. Мәтінмен жұмыс.
2-тапсырма. Кестемен жұмыс. Франция мен Англиядағы шаруалар көтерілісінің ерекшелігі мен ұқсастықтарын анықтаңдар.
3-тапсырма. Сұрақтарға жауап беріңдер. Бүгінгі тақырыптағы негізгі ұғымдар туралы.
|
Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді. Тақырып бойынша өз ойларын айтады.
Кестені толтырады. Салыстырады, ұқсастықтарын табады.
|
5 минут
|
|||||||
|
Қорытынды |
Сұрақ-жауап арқылы.
|
Берілген сұрақтарға жауап береді. |
5 минут |
|||||||
|
Рефлексия |
Бүгінгі сабақ қалай өтті? |
Бүгінгі сабақ жайлы өз ойларын айтады.
|
2 минут |
|||||||
|
Бағалау |
Критерийлер арқылы бағалау, жиынтық бағалау. |
|
2 минут |
|||||||
|
Үй тапсырмасы |
Тақырыпты оқып келу. |
Күнделіктеріне жазады |
1 минут |
|||||||
|
Жалпы бағалау: Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) ? 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты) ? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?
|
||||||||||
Қаралды _________ күні _____________
оқу ісі жөніндегі орынбасары: К. Идирисова
Пәні: Дүниежүзі тарихы
Сыныбы: 11 «Ә»
Күні: 04. 12. 2017 жыл
|
Сабақтың тақырыбы |
Орталық және Оңтүстік-Шығыс Еуропа елдері ХХ ғасыр соңы – ХХІ ғасыр басында |
||||||||||||
|
Мақсаты |
Орталық және Оңтүстік-Шығыс Еуропа елдері ХХ ғасырдың соңында және ХХІ ғасыр басындағы саяси жағдайы және сыртқы саясаты туралы білімдерін толықтырады. |
||||||||||||
|
Күтілетін нәтиже |
Тапсырманы орындау барысында берілген тақырыптың мағынасы мен мазмұнын түсінеді |
||||||||||||
|
Сабақтың әдісі |
Оқытудың жаңа тәсілдері және сыни тұрғыдан ойлау әдістерін сабақ барысында қолдану. |
||||||||||||
|
Тапсырмалар |
Сұрақ –жауап, хронологиялық кестелер, сызбалар. |
||||||||||||
|
Құрал-жабдықтар |
Оқулық, дидактикалық материалдар т.б. |
||||||||||||
|
Сабақтың барысы: І. Кіріспе ІІ. Негізгі бөлім ІІІ. Қорытынды бағалау. |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Уақыт |
||||||||||
|
Кіріспе |
І. Ұйымдастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару ІІ. Сұрақ-жауап әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау. Өтілген тақырып бойынша сұрақтар қоя отырып, оқушылардың тақырыпты қай дәрежеде меңгергенін анықтау.
|
Сұрақ-жауап арқылы назарын сабаққа аудару. Үй тапсырмасы бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді. |
3 минут 5 минут |
||||||||||
|
Негізгі бөлім |
І. «Ой қозғау». Сұрақ-жауап арқылы жаңа сабақты ашу. Мәтінмен танысу. 1-тапсырма. Сұрақтарға жауап табу. 1. КСРО-дағы «қайта құру» Шығыс Еуропа елдеріне қандай ықпал жасады? 2.Біріккен мемлекеттердің саяси жағдайы туралы не білдік. 3. 1985-1991 жылдардағы кезең КСРО тарихында қандай кезең деп аталады? 2. Кестемен жұмыс.
|
а)Сұрақтарға жауап береді. Оқушылар тақырыпты жазып алады.
ә) Оқушылар мәтінмен танысып шығады. Сұрақтарға жауап береді.
б) Тақырыппен таныса отырып ойланады, талқылайды. Хронологиялық кестені дәптерлеріне орындайды. |
5 минут
20 минут
|
||||||||||
|
Қорытынды |
Сұрақ-жауап әдісі арқылы сабақты қорытындылау. Кім жылдам? Тақырыппен таныса отырып, тақырып соңындағы сұрақтарға жауап табу.
|
Оқушыларға сұрақтар қойылады.
Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді. |
5минут |
||||||||||
|
Бағалау |
Критерий бойынша бағалау, жиынтық бағалау. |
|
5 минут |
||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
§ 14 оқып келу. |
Күнделіктеріне жазып алу. |
2 минут |
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
XVII-XVIII ғасырлардағы Жапония
Қаралды _________ күні ___________
оқу ісі жөніндегі орынбасары: К. Идирисова
Сыныбы: 8 «А», «Б» Пәні: дүниежүзі тарихы Күні: 5. 6. 12. 2017 жыл
|
Сабақтың тақырыбы |
XVII-XVIII ғасырлардағы Жапония |
|||
|
Мақсаты |
XVIІ ғасырдағы Жапонияның әлеуметтік жағдайымен таныстыру. Токугава сегунаты кезінде жапон халықтарының қандай топтарға бөлінгендігін, олардың жүргізген саясаты мен сол кездегі діннің рөлі және оның атқарған қызметі туралы мәліметтермен танысады. |
|||
|
Күтілетін нәтиже |
Тапсырманы орындау барысында берілген тақырыптың мағынасы мен мазмұнын түсінеді |
|||
|
Сабақтың әдісі |
Сыни тұрғыдан ойлау әдістерін қолдану. Кестемен жұмыс |
|||
|
Негізгі дерек көздер |
Оқулық, кестелер т.б. |
|||
|
Сабақтың барысы: І. Кіріспе ІІ. Негізгі бөлім ІІІ. Қорытынды бағалау. |
||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Уақыт |
|
|
Кіріспе |
І. Ұйымдастыру. ІІ. «Мұны әркім білуі тиіс» ойынын қолдану арқылы үй тапсырмасын тексеру.
|
Сұрақ-жауап арқылы назарын сабаққа аудару. Сұрақтарға жауап береді. |
3 минут 5 минут |
|
|
Негізгі бөлім |
І. «Ой қозғау». Сұрақ-жауап арқылы жаңа сабақты ашу. - Жапония дегенде ойымызға не оралады? - Жапонияны қай жағынан танимыз? 1-тапсырма. Тақырыптағы тірек сөздермен танысу. Самурайлар, сегундар, микадо, Эдо, «Тірі құдай», дайме, куге, «Жабық есік» саясаты, миссионерлер. 2-тапсырма. Мәтінмен жұмыс.
3-тапсырма. Сегунаттың әлеуметтік құрылымы. Си-но-ко-се
Сегунаттың әлеуметтік құрылымы.
Се саудагерлер
Ко қолөнершілер Но шаруалар Си Самурайлар Жапониядағы діндер мен олардың атқарған қызметі.
|
Өз ойларын білдіре отырып, жаңа сабақ тақырыбын ашады. Тапсырма әр қатарға бөлініп беріледі, мәтінмен таныса отырып орындайды. Сызбаны толтырады. Сұрақтарға жауап береді. |
5 минут 15 минут |
|
|
Қорытынды |
Сұрақ-жауап арқылы сабақты қорытындылау.
|
Сұрақтарға жауап береді. |
3 минут |
|
|
Бағалау |
Критерийлер бойынша бағалау және жиынтық бағалау |
|
5 минут |
|
|
Үй тапсырмасы |
Берілген тапсырмаларды оқып келу. |
|
2 минут |
|
|
Рефлексия |
Кері байланыс «Бүгінгі сабақ ұнады ма» |
|
2 минут |
|
Қаралды _________ күні ___________
оқу ісінің орынбасары: К. Идирисова
Пәні: Дүниежүзі тарихы
Сыныбы: 5 ә, б
Күні: 4.12.2017 жыл
|
Сабақтың тақырыбы |
Ежелгі Мохенджо-Даро қаласы қалай жойылып кетті |
|||
|
Мақсаты |
5.4.1.3 – ежелгі өркениеттердің шаруашылық жүйесін сипаттау 5.2.2.3 – ежелгі дүниенің өнеріне сипаттама беру |
|||
|
Жалпы мақсат |
Алғашқы мемлекет негіздерінің қалыптасу жолдары, оған табиғи жағдайдың, әлеуметтік қатынастардың ықпалын сыни тұрғыдан талдау. |
|||
|
Күтілетін нәтиже |
Оқушылар Үндістан мемлекетінің қалыптасуы, оған әсер ететін факторлармен жан-жақты танысады, өзіндік қорытынды жасап үйренеді, салыстырмалы талдау, сипаттауға бейімделеді. |
|||
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер |
Сыни тұрғыдан ойлау әдістері. |
|||
|
Сабақтың барысы: І. Кіріспе ІІ. Негізгі бөлім ІІІ. Қорытынды бағалау. |
||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Уақыт |
|
|
Кіріспе |
І. Ұйымдастыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. ІІ. Үй тапсырмасын сұрау. «Кім жылдам» ойыны арқылы.
|
Сұрақ-жауап арқылы назарын сабаққа аудару. Берілген сұрақтарға жауап береді. |
2 минут 3 минут |
|
|
Негізгі бөлім |
ІІІ. Жаңа сабақты ашу. Қызығушылығын ояту. Ойтүрткі
1-тапсырма. Мәтінмен жұмыс. Тақырыпшаларды бөліп беру.
2-тапсырма: сұрақтарға жауап беріңдер. Диолог әдісі. - Ежелгі Үндістанда үй құрылысы неше қабаттан тұрған екен үй құрылысы неден салынған екен байқадыңыздарма? - сумен қалай қамтамасыз етілгенін айтыңдаршы - қоймалардан табылған өсімдіктермен, көкөністер туралы не айтасыңдар - үй жануарларынан қай жануарларды көптеп өсірген екен және жабайы жануарларды да өсірген солай ма? - қалай ойлайсыңдар Үндістандағы үй құрылысы біздің қазіргі кездегі үй құрылысына ұқсас па? Қалай ойлайсыңдар, сол кездегі үйлердің қазіргі үйлерден қандай айрмашылығы бар? 3-тапсырма. Ойтолғаныс. «Қызықты анаграмма» төмендегі берілген сөздерді дұрыс оқып, анықтама береміз. ДАНЕПБЖ (Пенджаб) АЙЛМИАГ (Гималай) ИХАСКРА (Сакхари) НАГАГ (Ган |
Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді. Мәтінмен танысады. Тақырып бойынша өз ойларын айтады. Сұрақтарға жауап береді. Дұрыс нұсқасын табады. |
5 минут |
|
|
Қорытынды |
Сұрақ –жауап арқылы қорытындылау.
|
Сұрақтарға жауап береді. |
5 минут |
|
|
Рефлексия |
Бүгінгі сабақ қалай өтті? |
Бүгінгі сабақ жайлы өз ойларын айтады. |
2 минут |
|
|
Бағалау |
Критерийлер арқылы бағалау, жиынтық бағалау. |
|
2 минут |
|
|
Үй тапсырмасы |
Тақырыпты оқып келу. |
Күнделіктеріне жазады |
1 минут |
|
|
Жалпы бағалау: Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) ? 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты) ? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?
|
||||
Қаралды _________ күні ___________
оқу ісінің орынбасары: К. Идирисова
Пәні: Дүниежүзі тарихы
Сыныбы: 7 а, ә
Күні: 5.12.2017 жыл
|
Сабақтың тақырыбы |
«Қара індет» не себепті жылдам таралды? |
|||||||||
|
Мақсаты |
6.2.4.1 – адам өміріндегі қоршаған орта туралы білімнің рөлін түсіндіру |
|||||||||
|
Жалпы мақсат |
Тақырып бойынша оқушылар қажетті мәлімет алады. Келесі тақырыппен байланыстырады |
|||||||||
|
Күтілетін нәтиже |
XIV-XV ғғ Европа тарихында болған оқиғалардың арасындағы байланысты анықтау |
|||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Мәтіннен Қара індеттің таралудың себептерін, оның Евразия аймақтарына әсері және салдарын көрсететін негізгі мәліметті жазып алады Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: Қара індеттің салдары... Қара індеттің әсері ... |
|||||||||
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер |
Сыни тұрғыдан ойлау әдістері. |
|||||||||
|
Сабақтың барысы: І. Кіріспе ІІ. Негізгі бөлім ІІІ. Қорытынды бағалау. |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Уақыт |
|||||||
|
Кіріспе |
І. Ұйымдастыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. ІІ. Үй тапсырмасын сұрау. Сұрақ-жауап арқылы
|
Сұрақ-жауап арқылы назарын сабаққа аудару. Берілген сұрақтарға жауап береді. |
2 минут 3 минут |
|||||||
|
Негізгі бөлім |
ІІІ. Жаңа сабақты ашу. Қызығушылығын ояту.
1-тапсырма. Мәтінмен жұмыс.
2-тапсырма. Кестемен жұмыс. Франция мен Англиядағы шаруалар көтерілісінің ерекшелігі мен ұқсастықтарын анықтаңдар.
3-тапсырма. Сұрақтарға жауап беріңдер. Бүгінгі тақырыптағы негізгі ұғымдар туралы.
|
Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді. Тақырып бойынша өз ойларын айтады.
Кестені толтырады. Салыстырады, ұқсастықтарын табады.
|
5 минут
|
|||||||
|
Қорытынды |
Сұрақ-жауап арқылы.
|
Берілген сұрақтарға жауап береді. |
5 минут |
|||||||
|
Рефлексия |
Бүгінгі сабақ қалай өтті? |
Бүгінгі сабақ жайлы өз ойларын айтады.
|
2 минут |
|||||||
|
Бағалау |
Критерийлер арқылы бағалау, жиынтық бағалау. |
|
2 минут |
|||||||
|
Үй тапсырмасы |
Тақырыпты оқып келу. |
Күнделіктеріне жазады |
1 минут |
|||||||
|
Жалпы бағалау: Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) ? 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты) ? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?
|
||||||||||
Қаралды _________ күні _____________
оқу ісі жөніндегі орынбасары: К. Идирисова
Пәні: Дүниежүзі тарихы
Сыныбы: 11 «Ә»
Күні: 04. 12. 2017 жыл
|
Сабақтың тақырыбы |
Орталық және Оңтүстік-Шығыс Еуропа елдері ХХ ғасыр соңы – ХХІ ғасыр басында |
||||||||||||
|
Мақсаты |
Орталық және Оңтүстік-Шығыс Еуропа елдері ХХ ғасырдың соңында және ХХІ ғасыр басындағы саяси жағдайы және сыртқы саясаты туралы білімдерін толықтырады. |
||||||||||||
|
Күтілетін нәтиже |
Тапсырманы орындау барысында берілген тақырыптың мағынасы мен мазмұнын түсінеді |
||||||||||||
|
Сабақтың әдісі |
Оқытудың жаңа тәсілдері және сыни тұрғыдан ойлау әдістерін сабақ барысында қолдану. |
||||||||||||
|
Тапсырмалар |
Сұрақ –жауап, хронологиялық кестелер, сызбалар. |
||||||||||||
|
Құрал-жабдықтар |
Оқулық, дидактикалық материалдар т.б. |
||||||||||||
|
Сабақтың барысы: І. Кіріспе ІІ. Негізгі бөлім ІІІ. Қорытынды бағалау. |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Уақыт |
||||||||||
|
Кіріспе |
І. Ұйымдастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару ІІ. Сұрақ-жауап әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау. Өтілген тақырып бойынша сұрақтар қоя отырып, оқушылардың тақырыпты қай дәрежеде меңгергенін анықтау.
|
Сұрақ-жауап арқылы назарын сабаққа аудару. Үй тапсырмасы бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді. |
3 минут 5 минут |
||||||||||
|
Негізгі бөлім |
І. «Ой қозғау». Сұрақ-жауап арқылы жаңа сабақты ашу. Мәтінмен танысу. 1-тапсырма. Сұрақтарға жауап табу. 1. КСРО-дағы «қайта құру» Шығыс Еуропа елдеріне қандай ықпал жасады? 2.Біріккен мемлекеттердің саяси жағдайы туралы не білдік. 3. 1985-1991 жылдардағы кезең КСРО тарихында қандай кезең деп аталады? 2. Кестемен жұмыс.
|
а)Сұрақтарға жауап береді. Оқушылар тақырыпты жазып алады.
ә) Оқушылар мәтінмен танысып шығады. Сұрақтарға жауап береді.
б) Тақырыппен таныса отырып ойланады, талқылайды. Хронологиялық кестені дәптерлеріне орындайды. |
5 минут
20 минут
|
||||||||||
|
Қорытынды |
Сұрақ-жауап әдісі арқылы сабақты қорытындылау. Кім жылдам? Тақырыппен таныса отырып, тақырып соңындағы сұрақтарға жауап табу.
|
Оқушыларға сұрақтар қойылады.
Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді. |
5минут |
||||||||||
|
Бағалау |
Критерий бойынша бағалау, жиынтық бағалау. |
|
5 минут |
||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
§ 14 оқып келу. |
Күнделіктеріне жазып алу. |
2 минут |
||||||||||
шағым қалдыра аласыз













