XVIII ғ.1-ширегіндегі. Қазақ хандығының ішкі және сыртқы жағдайы

Тақырып бойынша 11 материал табылды

XVIII ғ.1-ширегіндегі. Қазақ хандығының ішкі және сыртқы жағдайы

Материал туралы қысқаша түсінік
ХҮІІІ ғасыр мен ХХ ғасырдың бас кезіндегі Отанымыздың тарихының маңызды оқиғаларын таныстыру, бұл сыныпта өтілетін тақырыптарға қысқаша тоқталу арқылы оқушылардың Қазақ жоңғар шапқыншылығы туралы мәлімет алады. Сонымен қатар "Жеті жарғы" заң жинағы қазақ қоғамына не үшін қажет деген сұрақтарға жауап алады.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Сабақ: Қазақстан тарихы

Мектеп: Талғар ауданы Т.Рысқұлов атындағы ЖББ №16 орта мектеп


Күні: 06.09.2017ж

Мұғалімнің есімі: Сайырова Зауре


Сынып: 8 «А»

Қатысқандар саны: 17

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Кіріспе. XVIII ғ.1-ширегіндегі. Қазақ хандығының ішкі және сыртқы жағдайы.

Сабаққа негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

ХҮІІІ ғасыр мен ХХ ғасырдың бас кезіндегі Отанымыздың тарихының маңызды оқиғаларын таныстыру, бұл сыныпта өтілетін тақырыптарға қысқаша тоқталу

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар: Қазақ хандығының ішкі және сыртқы жағдайын біледі, түсінеді.


Оқушылардың басым бөлігі: сұраққа жауап бере алады

Кейбір оқушылар: Қазақ хандығының ішкі және сыртқы жағдайын ажырата алады, қосымша ақпарат бере алады, ізденеді


Тілдік мақсат:

Оқушылар:


Негізгі сөздер мен тіркестер: Жоңғар – жонгар - zhongar,


Сыныптағы негізгі диолог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар: «Жеті жарғы» заңы қазақ қоғамына не үшін қажет болды?


Сіз неліктен ......... екенін айта аласыз ба? Қазақ хандығының ішкі және сыртқы жағдайында заңның неліктен қажет екендігін айта аласыз ба?


Жазылым бойынша ұсыныстар: Қазақ хандығына қатысты 1 минуттық эссе жазу


Алдыңғы оқу:

7 сынып бойынша қайталау сұрақтары, хандардың есімі және «Жеті жарғы» забилік еткен жылдарына байланысты

Жоспарланған уақыт:

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар:

Басталуы:

уақыт


10 минут





Шаттық шеңберін құру

Суреттерге сәйкес үш топ болып топтасады


Башқұрт, орыс, қалмақтың фотосуреттері

Ортасы:

20 минут


Джигсо әдісін қолдану арқылы қазақ-орыс қатынастары, қазақ-башқұрт қатынастары, қазақ-қалмақ қатынастары негізге алып постермен жұмыс

А3 форматындағы қағаз, түрлі-түсті бояулар және қағаздар

Аяқталуы:

5 минут


Галереяны шарлау әдісі, кері байланыс орнату

«Нені білдім?, не білгім келеді?, маған не ұнады?»

Постер, стикерлер

Қосымша ақпарат: Қазақ хандығына байланысты бейнематериал ұсыну, ойларын тыңдау



Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ мен байланыс Құндылықтардағы байланыс

  1. Сұрақ-жауап арқылы


  1. Қабілеті жоғары оқушыларға жеке тапсырма беру


Критерийлер бойынша топ аралық және өзін-өзі бағалау. Қалыптастырушы бағалау. Асықтармен бағаланады

1-3 аралығындағы топаралық бағалау

Оқушы денсаулығын сақтау үшін қажет болған жағдайда сергіту сәттері ұсыну. Интерактивті тақтаны қажет емес уақытта сөндіріп қою. Оқушыларды адамгершілікке, тарихты құрметтеуге, ұйымшылдыққа тәрбиелеу.

Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз


Қорытынды бағамдау:

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1. Миға шабуыл ретінде «Жеті Жарғы» заң жинағын еске түсіру мақсатында оқушыларға сұрақтар қойып қызығушылыгын оятып, заңның қай жерді қолданғанын сипаттап ашты

2. Оқушылар Қазақ хандығының құрылуының мақсатын ашты

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алмады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1. оқушылардың белсенділігі

2. материалдардың сапалылығы

Сабақ барысында мен сынып және жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектесетін білдім?

Берілген тапсырмаларды оқушының түсінісіп жасағаны, топ және жұп жұмыстары, жеке жұмыстар жетістіктерге және бірін бірі оқыту арқылы толықтырып отыруы жақсы болды. Келесі сабақтарға уақытты тиімді қолдануды ескердім.





Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
22.12.2017
436
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі