|
Сыныбы: 1 « а» |
Сабақ өту күні: |
|
Жеке жұмыс |
Тұрсынжан Алихан |
|
Сабақ тақыры |
У дыбыстарын ажырату |
|
Сабақ мақсаты |
У дыбысы дауысты және дауыссыз екенін ажырату және дұрыс айтуға үйрету |
|
Көрнекіліктер |
Заттық суреттер, дидактикалық ойын |
|
Әдіс тәсілдер |
Ойын түрінде. Әңгімелесу |
|
Сабақтың басы І. Ұйымдастыру кезеңі Тыныс алу жаттығуы Үй тапсырмасын қайталау
Сабақ ортасы
|
Сәлемдесу. Сабаққа дайындығын, көңіл күйін білу. Ойын түріндегі жаттығулар «Допты қақпаға кіргізу» Ерін жымиған қалыпта, жалпақ тілді төменгі ерінге қойып «Ф» дыбысын ұзақ айтқандай мақтаға үрлеу керек. Үйге берілген мақал мәтелді сұрау Алдыңғы сабақтарда өткен Ы і жуан, жіңішке дыбыстарын еске түсіру, қайталау Жаңа сабақтың тақырыбыпты суреттер көрсету арқылы қандай дыбыстарды жиі естігенін табу арқылы ашу. Логопед. Жарайсың, сенде өте жақсы шығып жатыр! У дыбысының жазылуы туралы бейнеролик көрсету. Алфавиттен у дыбысын тауып, қай жерде орналасқанын сұрау . Дыбысты айту кезіндегі ерекшеліктерін түсіндіру. Бейнеролик көрсету Суретпен жұмыс Аққу, сауысқан, тау, жауын т.б суреттегі у дыбысының орынын анықтау және дәптерге осы сөздерді қатыстырып сөйлем құрап жазғызу.
. Суретті ертегі оқу және әңгімелеу |
|
Сабақтың соңы Үй тапсырмасы |
Жаңа сабақты дидактикалық ойын арқылы қорыту « Не жоғалды?» сурет бойынша жұмыс жасап, у дыбысы бар сөздерді айтқызу Құстар туралы өлең жаттау |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
У дыбыстарын ажырату
У дыбыстарын ажырату
|
Сыныбы: 1 « а» |
Сабақ өту күні: |
|
Жеке жұмыс |
Тұрсынжан Алихан |
|
Сабақ тақыры |
У дыбыстарын ажырату |
|
Сабақ мақсаты |
У дыбысы дауысты және дауыссыз екенін ажырату және дұрыс айтуға үйрету |
|
Көрнекіліктер |
Заттық суреттер, дидактикалық ойын |
|
Әдіс тәсілдер |
Ойын түрінде. Әңгімелесу |
|
Сабақтың басы І. Ұйымдастыру кезеңі Тыныс алу жаттығуы Үй тапсырмасын қайталау
Сабақ ортасы
|
Сәлемдесу. Сабаққа дайындығын, көңіл күйін білу. Ойын түріндегі жаттығулар «Допты қақпаға кіргізу» Ерін жымиған қалыпта, жалпақ тілді төменгі ерінге қойып «Ф» дыбысын ұзақ айтқандай мақтаға үрлеу керек. Үйге берілген мақал мәтелді сұрау Алдыңғы сабақтарда өткен Ы і жуан, жіңішке дыбыстарын еске түсіру, қайталау Жаңа сабақтың тақырыбыпты суреттер көрсету арқылы қандай дыбыстарды жиі естігенін табу арқылы ашу. Логопед. Жарайсың, сенде өте жақсы шығып жатыр! У дыбысының жазылуы туралы бейнеролик көрсету. Алфавиттен у дыбысын тауып, қай жерде орналасқанын сұрау . Дыбысты айту кезіндегі ерекшеліктерін түсіндіру. Бейнеролик көрсету Суретпен жұмыс Аққу, сауысқан, тау, жауын т.б суреттегі у дыбысының орынын анықтау және дәптерге осы сөздерді қатыстырып сөйлем құрап жазғызу.
. Суретті ертегі оқу және әңгімелеу |
|
Сабақтың соңы Үй тапсырмасы |
Жаңа сабақты дидактикалық ойын арқылы қорыту « Не жоғалды?» сурет бойынша жұмыс жасап, у дыбысы бар сөздерді айтқызу Құстар туралы өлең жаттау |
шағым қалдыра аласыз














