Күні:Сынып: 1 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Менің сыныптас достарым. Ы дыбысы мен әрпі (3-ші сағаты) |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.3.5.1 Тақырыпқа байланысты керекті сөздер, сызба, сурет, белгілер қолдана отырып, жай сөйлемдер/мәтін құрастыру және жазу.1.2.9.1 Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру.1.1.8.1 Берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту. 1.3.11.1 Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қою. |
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Тақырыпқа байланысты сөздер айтып жазады, әріптерді дыбыспен сәйкестендіреді, сөйлем туралы түсінедіКөбі: Берілген әріптерден сөздер құрастырып жазадыКейбірі: Күрделі сөйлем құрастырады |
Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу |
Пәнаралық байланыс | Өнер, ана тілі сабағы |
АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. |
Тілдік құзыреттілік | Ы дыбысы мен әрпі. |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басыЫнтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
| Ыдыстарын Ырысты,Таза жууға тырысты.Ырыстыға ыдысты,Анасы келіп жуысты.(Оқушылар дөңгеленіп тұрып жаңылтпаш айтады, қасындағы көршісімен жаңылтпашта кездесен «ы» әрпін санайды )Ы дыбысын сипаттайды. |
Шаттық шебері
|
Сабақтың ортасы
| №1 Тыңдалым.№2 Оқылым.Ыдыс ыдыстар сату сатушы ырыс ырысты сыр сырды сары тары.(Мұғалім оқиды (оқушыға оқытуға болады), оқушылар қайталап оқиды)) «Шапалақтау» арқылы бағалау |
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс |
Дәптермен жұмысКөркем жазу сәті | Жазуға кіріспес бұрын:1-2-3,Бойға жинап күш.Қолға қалам аламыз,Әдемі етіп жазамыз. (қимылмен орындайды)Ы ы Ы ы Ы ы Ы ы Ы ы Ы ы Ы ы Ы ы Ы ы Ы ы Ы ыӘр оқушы өзінің жазуынан ең әдемі шыққан жазуын қоршау арқылы өз-өзін бағалайды | Жазу дәптері |
Қызықты тапсырма
|
№3 Суреттерге қараңдар. Қай оқушы өзін үзілісте жақсы ұстады. Қай оқушы өз тәртібін жөндеуі ерек?
|
Оқулық |
Сергіту сәті
| «Қызыл гүлім - ай» көңілді ырғақты әуенмен қайталап билеу | Проектор, бейне ролик |
Топтық жұмысҚима әріптерден сөздер құрастыру | Оқулықпен жұмыс барысында қима әріптерден берілген суреттің атауын құрастырып жазады. Саралау әдісі бойынша деңгейлеріне қарай тапсырма беремін.А деңгей –суреттің атауын жазады;В деңгей –суреттің атауын жазады, дыбыстық талдау жасайды.С деңгей –суреттің атауын жазады және сол сөзге сөйлем құрастырады, сол сөйлемнің сызбасын сызады.(Тақтаға түрлі суреттер ілінеді. Ортаға тасталған қима әріптер беріледі)Әр топ өзін бағалайды | Қима әріптер |
Барлық оқушылар бір тапсырманы орындайды.Қосымша тапсырма: Сөйлем сызбасымен жұмыс | _____ _____. _____ _____ _____.
_____ _____ _____ ______. Сюжетті суретке сызбаға сәйкес сөйлем құрастырады.Мадақ сөздермен өзара бағалайды | Сюжетті сурет |
Сабақтың соңы
| РефлексияСұрақтар қойылады:Қандай әріпті өттік?СипаттаЫ дыбысы кездесетін сөздер айтСмайликтер арқылы көңіл күйлерін білдіреді |
Смайликтер |
Қосымша ақпарат |
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуБелсенді әдіс қолдандым.Оқулықпен жұмыс барысында қима әріптерден берілген суреттің атауын құрастырып жазады. саралау әдісі бойынша деңгейлеріне қарай тапсырма беремін.А деңгей –суреттің атауын жазады;В деңгей –суреттің атауын жазады, дыбыстық талдау жасайды.С деңгей –суреттің атауын жазады және сол сөзге сөйлем құрастырады, сол сөйлемнің сызбасын сызады.
Қорытынды тәсіл Барлық оқушылар бір тапсырманы орындайды. | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру«Шапалақтау» арқылы бағалау – оқылымда,Өз-өзін бағалайды - Әр оқушы өзінің жазуынан ең әдемі шыққан жазуын қоршау арқылы, Әр топ өзін бағалайды - топтық жұмыста,Мадақ сөздермен өзара бағалайды -Сөйлем сызбасымен жұмыста,РефлексияСұрақтар қойылады. Смайликтер арқылы көңіл күйлерін білдіреді | Пәнаралық байланысДенсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы Қимыл қозғалысқа сергіту сәтін өткіземін. |