У дыбысының дауысты және дауыссыз болып айтылуы

Тақырып бойынша 11 материал табылды

У дыбысының дауысты және дауыссыз болып айтылуы

Материал туралы қысқаша түсінік
Қазақ тілінен 2-сыныпқа арналған "У дыбысының дауысты және дауыссыз болып айтылуы" тақырыбындағы ашық сабақ үлгісі. Сабақтың мақсаты: мұғалімнің көмегімен айтылуы мен жазылуында айырмашылығы жоқ сөздерді дұрыс айту және жазу
Материалдың қысқаша нұсқасы

Маңғыстау облысы,

Жаңаөзен қаласы,

«Каспий зияткерлік мектеп-бақша» мекемесі

Мулдабекова Саним Джарылгаповна


Пәннің аты: Қазақ тілі

Сабақ тақырыбы: У дыбысының дауысты және дауыссыз болып айтылуы

Оқу мақсаты

2.5.2.1. мұғалімнің көмегімен айтылуы мен жазылуында айырмашылығы жоқ сөздерді дұрыс айту және жазу

Бағалау критерийлері

1.У дыбыс бар сөздерді дұрыс айтады.

2.У дыбысының дауысты және дауыссыз болып айтылуын үйренеді.

Құндылықтарды дарыту

Топтық, жұптық жұмыс әрекетінде өз пікірін айта білу, сенімді болу, ынтымақтастық, жауапкершілікке тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану

АКТ қолдану дағдысы

Интербелсенді тақта

Сабақ барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс – әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылық таныту

Жағымды ахуал. Оқушылар түгел ортаға шеңберге тұрады. (қиықтар таратылады, өлең жолдарын құрастырып топ құрады)

Алфавиттің А тұрады басында,

Әрқашан да Ә тұрады қасында.

Байқадың ба? Б тұрады үшінші,

Ал, осының сыры неде? Түсінші.

А деген ол – аналар ғой ардақты,

Ә деген ол – әкелер ғой салмақты,

Б деген ол – балалар ғой әдемі.

Біздің елде үшеуі де кәделі.

Топқа бөліну. А, Ә, Б тобы

Жеке таратпа

Сабақтың ортасы

«Миға шабуыл» әдісі. Сұрақ-жауаптар

1. Дыбыс дегеніміз не? Әріп дегеніміз не?

2. Қазақ тілінде неше дыбыс, неше әріп бар?

3.Зат есім?

4.Етістіктің сұрақтары?

5.Бас әріппен жазылатын сөздер?

ТТ. Ойын: «Қай дыбысым жоғалған?»

Та ...ық, та ... лы, т ..лар, с ...сын, қа ..ын, ...ақыт, дә ...уір.

Жаңа сабақ тақырыбын ашу. Ережесін шығарып оқиды.

Оқулықтағы тапсырмаларды орындату.

Сергіту сәті. «Балықтар»

Шығармашылық тапсырмалар.

«А» тобы: «Сәйкестендіру»

«Ә» тобы: «Семантикалық карта»

«Б» тобы: Суретпен жұмыс









Бекіту


Кері байланыс. «Фишбоун» әдісі. У дыбысы туралы не білдік?

Постер

Сабақтың соңы

Рефлексия: «Сабақта өзіңді бағала». Жеке карточкалар тарату. Берілген сөйлемдердің тиістісін сызу арқылы не үйренді, не түсінгенін анықтау.

Сабақ – Сабақта - Қорытынды

Жеке таратпа


Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
16.05.2018
520
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі