Қысқа мерзімді сабақжоспары
|
Пән: Сауат ашу Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:Сыныптан тыс уақытта.
Э
|
Мектеп:Қазақстанның 40 жылдығы мектеп-гимназиясы Мұғалімнің аты-жөні:Базаралиева Анар
Ынтықбайқызы
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы:
|
У у дыбысы мен әрпі. |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.7.1 Тыңдалған материалдардың мазмұны туралы өз пікірін білдіру. 1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу,жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу)қолдану 1.2.5.1 Мәтін немесе сурет бойынша сұрақтар қоя білу немесе оқығаны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру. 1.3.8.1. Жазу жолын ,жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу. |
||||
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлық оқушылар: Дауысты ,дауыссыз дыбыстарды ажыратады,анықтайды. Оқушылардың басым бөлігі: У дыбысы бар сөздерді айтады. Кейбір оқушылар: У дыбысының орналасу ретін біледі. |
||||
|
Бағалау критерийлері
|
1. Дыбыс пен әріпті таниды, ажыратады . 2.Сөздердің мағынасын ажыратады,тізбектеп жекелей оқиды. |
||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: аула ,алау,лаула,ауа,ару, ту, жалқау.
|
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Өзінің жұмысына жауапкершілікпен қарайды және жоғары жетістіктерге қол жеткізуге ұмтылады. |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану, ағылшын,математика |
||||
|
Бастапқы білім |
У дыбысы мен әрпі |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 5 ми |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал Үлкенге де сіз Кішіге де сіз Құрметпенен сіздерге Бас иеміз біз
Өтілген әріптерді қайталау Әріптерді үш тілде айту 1-ден 10 ға дейін санау
Мозайка құрастыру Суреттен у дыбысы бар сөздер құрастырады. Ау,науа,тау,су |
Әріптер Қима суреттер |
|||
|
Сабақтың ортасы 30 минут
|
“Шеңберден шығу” әдісі Бұл әдістің мақсаты шеңбер ішіндегі у дыбысы бар сөздерді ерекшеліктеріне қатысты шеңбер сыртына шығару керек. 1 топ: 1 буынды сөздерді теріп жазады 2 топ: 2 буынды сөздерді
1 буынды ббббббббуынд 2 буынды
3 буынды
буынды дддддыооос ссс сс Дауысты у дыбысы бар сөз
Дескриптор 1 .Сөздегі буын санын анықтайды 2. Дауысты ,дауыссыз у дыбысын ажыратады. Тыңдалым «Үш жалқау» ертегісі Ертегіні сахналау Дескриптор: 1.Ертегінің мазмұнын түсінеді. 2. Ертегіні сахналайды.
Дәптермен жұмыс Сергіту сәті «Ақ бұлақ» әуеніне билету Топтық жұмыс
Ребус шешу Ребустың шешуі болған сөздерге дыбыстық талдау жасау 1 топ: Алау 2 топ:анау 3 топ:аула 4 топ: Алуа Дескриптор: 1.Ребусты шешуге үйренеді. 2.Сөздерге дыбыстық талдау жасайды. Кері байланыс «Бас бармақ » арқылы топтар бір-бірін бағалайды. |
А 4 қағазы ,маркерлер
Ағаш ,өрік макеттері
|
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут
|
«Он сұрақ» әдісі
Дескриптор 1.Сұрақтарға жауап береді 2.Бір-бірін тыңдайды. Кері байланыс
|
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
У у дыбысы мен әрпі.
У у дыбысы мен әрпі.
Қысқа мерзімді сабақжоспары
|
Пән: Сауат ашу Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:Сыныптан тыс уақытта.
Э
|
Мектеп:Қазақстанның 40 жылдығы мектеп-гимназиясы Мұғалімнің аты-жөні:Базаралиева Анар
Ынтықбайқызы
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы:
|
У у дыбысы мен әрпі. |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.7.1 Тыңдалған материалдардың мазмұны туралы өз пікірін білдіру. 1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу,жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу)қолдану 1.2.5.1 Мәтін немесе сурет бойынша сұрақтар қоя білу немесе оқығаны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру. 1.3.8.1. Жазу жолын ,жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу. |
||||
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлық оқушылар: Дауысты ,дауыссыз дыбыстарды ажыратады,анықтайды. Оқушылардың басым бөлігі: У дыбысы бар сөздерді айтады. Кейбір оқушылар: У дыбысының орналасу ретін біледі. |
||||
|
Бағалау критерийлері
|
1. Дыбыс пен әріпті таниды, ажыратады . 2.Сөздердің мағынасын ажыратады,тізбектеп жекелей оқиды. |
||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: аула ,алау,лаула,ауа,ару, ту, жалқау.
|
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Өзінің жұмысына жауапкершілікпен қарайды және жоғары жетістіктерге қол жеткізуге ұмтылады. |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану, ағылшын,математика |
||||
|
Бастапқы білім |
У дыбысы мен әрпі |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 5 ми |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал Үлкенге де сіз Кішіге де сіз Құрметпенен сіздерге Бас иеміз біз
Өтілген әріптерді қайталау Әріптерді үш тілде айту 1-ден 10 ға дейін санау
Мозайка құрастыру Суреттен у дыбысы бар сөздер құрастырады. Ау,науа,тау,су |
Әріптер Қима суреттер |
|||
|
Сабақтың ортасы 30 минут
|
“Шеңберден шығу” әдісі Бұл әдістің мақсаты шеңбер ішіндегі у дыбысы бар сөздерді ерекшеліктеріне қатысты шеңбер сыртына шығару керек. 1 топ: 1 буынды сөздерді теріп жазады 2 топ: 2 буынды сөздерді
1 буынды ббббббббуынд 2 буынды
3 буынды
буынды дддддыооос ссс сс Дауысты у дыбысы бар сөз
Дескриптор 1 .Сөздегі буын санын анықтайды 2. Дауысты ,дауыссыз у дыбысын ажыратады. Тыңдалым «Үш жалқау» ертегісі Ертегіні сахналау Дескриптор: 1.Ертегінің мазмұнын түсінеді. 2. Ертегіні сахналайды.
Дәптермен жұмыс Сергіту сәті «Ақ бұлақ» әуеніне билету Топтық жұмыс
Ребус шешу Ребустың шешуі болған сөздерге дыбыстық талдау жасау 1 топ: Алау 2 топ:анау 3 топ:аула 4 топ: Алуа Дескриптор: 1.Ребусты шешуге үйренеді. 2.Сөздерге дыбыстық талдау жасайды. Кері байланыс «Бас бармақ » арқылы топтар бір-бірін бағалайды. |
А 4 қағазы ,маркерлер
Ағаш ,өрік макеттері
|
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут
|
«Он сұрақ» әдісі
Дескриптор 1.Сұрақтарға жауап береді 2.Бір-бірін тыңдайды. Кері байланыс
|
|
|||
шағым қалдыра аласыз














