Бөлім
|
Өзім туралы
|
Пәні:
|
Қазақ тілі
|
Күні:
|
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
|
Сынып:
2
«»
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Я
әрпінің жазылуы
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
2.4.1.2 у, и, й әріптерінің
емлесін сақтап жазу.
2.3.5.1 жіберілген
пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып
түзету және құрастырған сөйлемін
толықтыру.
2.3.6.1 - бас әріп пен кіші
әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу
және таза жазу
|
Сабақтың
мақсаты
|
Я
әрпінің жазылу емлесін білу
Я әрпі бар сөздерді
сауатты жазуға үйрену
|
Р.Л Сабақ
барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурс
тар
|
Сабақтың басы
(3
мин)
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату.
«Қалай
сөйлейді?»
ойыны
1.Басымыз қалай
сөйлейді?
2.Иығымыз
қалай сөйлейді?
3.Қолымыз
қалай сөйлейді?
4.Аяғымыз
қалай сөйлейді?
|
Оқушылар
сабаққа назар аударады.
1.Иә,
иә
Жоқ, жоқ (басты иеді,
шайқайды)
2.Білмеймін,
білмеймін
(иықты
көтереді)
3.сәлем,
сәлем (бұлғайды)
Сау, бол!,
сау бол!
Бері кел,
бері кел
4.Топ – топ, топ –топ
(топылдатады)
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
|
Сабақ
тың
ортасы
(5
мин)
10 мин
|
Үй тапсырмасын
тексеру
40 –жаттығу 23-
бет
Өлеңдегі көп нүктенің орнына тиісті әріпті қойып
жаз.
«Ой қозғау» әдісі
Жұмбақтардың
шешуін тап.
1. Кемпірауыз
қарайық,
Ұқсайды оған
қай әріп?
2. Бірі - ыдысқа
керек,
Бірі- жүріске
керек.
3. Ұрмай – соқпай
жылатады,
Әркім бірақ
ұнатады
Сабақтың тақырыбы
мен мақсатын хабарлау
Я
әрпінің жазылу емлесін білу
Я
әрпі бар сөздерді сауатты жазуға үйрену
1-тапсырма
ФС
Ұжымдық
жұмыс
«Анықта»
әдісі
Мәтінді
тыңда.
Аяқ сөзінің айтылуы мен
жазылуын салыстыр
«Серпілген сауал»
әдісі
Мәтін не
туралы?
ЕББҚ
Мәтін не
туралы?
Талқылау
сұрақтары:
1.Сөздегі йа дыбыстарының орнына қандай әріп
жазылады?
|
Тиісті әріпті қойып
жазады
Жұмбақтардың шешуін
табады
1.
мәтін
мазмұнын айтады
2.берілген
сөздегі әріп санын анықтайды
3.берілген
сөздегі дыбыс санын анықтайды
Сұраққа жауап
береді
|
Дескриптор:
-тиісті әріпті қойып
жазады(1б)
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
1000 тг
купьюралар
«Отшашу» арқылы
бір-ірін бағалау
Дескриптор:
-мәтін мазмұнын
айтады(1б)
-берілген
сөздегі әріп санын анықтайды(1б)
-берілген
сөздегі дыбыс санын анықтайды(1б)
ЕББҚ
Дескриптор:
-сұраққа жауап
береді
|
Жұмбақ
тар жазылған
А4
Аудио
тыңда
лым
https://atamuraweb.kz/?page_id=34699
|
|
8
мин
Сергіту
сәті
2 минут
|
2-
тапсырма
Топтық
жұмыс
«Сәйкестендір»
әдісі
Әр
сұрақтың
жауабын тауып, сәйкестендір
ЕББҚ
Тапсырманы орындауда
қолдау көрсету
Талқылау
сұрақтары:
1.Я әрпі қандай
дыбыстардың орнына жазылады?
«Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына
арналған қимылдар жаса
|
1. бірінші
сұрақтың жауабын сәйкестендіреді
2.екінші
сұрақтың жауабын сәйкестендіреді
3.үшінші
сұрақтың жауабын сәйкестендіреді
4.төртінші
сұрақтың жауабын сәйкестендіреді
Сұраққа
жауап береді
Әуенге сәйкес қол
жаттығуларын жасайды
|
«Комментарий»
арқылы
Жұлдызшалар
Дескриптор:
-бірінші
сұрақтың жауабын сәйкестендіреді(1б)
-екінші
сұрақтың жауабын сәйкестендіреді(1б)
-үшінші
сұрақтың жауабын сәйкестендіреді(1б)
-төртінші
сұрақтың жауабын сәйкестендіреді(1б)
ЕББҚ
Дескриптор:
-сұрақтарды жауабымен
сәйкестендіреді
Жарайсыңдар!
Керемет!
|
Таратпа
қаламсап
Бейнежазба
|
10 мин
|
3 –
тапсырма
Жеке
жұмыс
«Көркем
жазу» әдісі
Сөйлемдерді көркем
жаз.
Я әрпі бар сөздерді
тап.
Сұрақтарға жауап
бер
ЕББҚ.
Тапсырма орындауда
қолдау көрсету
Талқылау сұрақтар:
1.Сен тісіңді немен
тазалайсың?
|
1. әріптердің бір-бірімен
байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады
2.сұрақтарға
жауап береді
Сұраққа жауап
береді
|
Мадақтау
Дескриптор:
- әріптердің бір-бірімен
байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады(1б)
-сұрақтарға
жауап береді(1б)
ЕББҚ:
- тапсырманы
орындайды
|
Оқулық
45-жаттығу
25-бет
|
Сабақтың
соңы
7 мин
|
Кері
байланыс
«Банкомат» әдісі (Бағалау)
Бүгінгі
сабақты толық түсіндім
(9,10
теңге)
Бүгінгі сабақты
түсіндім, сұрағым бар(7,8 теңге )
Бүгінгі сабақты
түсінбедім
(5,6 теңге
)
Үйге
тапсырма
46-жаттығу 25-бет
|
Бүгінгі
сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының
нәтижесіне қарай жинаған теңгелерінің санына қарай
анықтайды.
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
Ламинатталған Халық
банк, Каспий банк, Жусан банк суреті,
1000
теңгелер
|