Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім атауы: Адамның сырт келбеті мен мінезі. |
Мектеп: |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 5 - сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Уәдеге адалдық |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.6.1.
Коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары
арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданып, диалогке
даярлықсыз қатысу, өз пікірін білдіру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Тыңдалған мәтін мазмұны коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді қолдану, сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу; Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданып, диалогке даярлықсыз қатысу, сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу; Коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданып, диалогке даярлықсыз қатысу, өз пікірін білдіру, сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу, сан есімді зат есім орнына қолдана білу. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Тәуелсіздік және отаншылдық айы |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Жағымды психологиялық ахуал. «Алғыс айту» арқылы оқушылар өз алғыстарын білдіреді. Алдыңғы білім: «Алтын жұмыртқа» әдісі арқылы өткен тақырыпты сұрақтарға жауап беру арқылы пысықтау Қызығушылықты ояту. «Миға шабуыл» әдісі арқылы оқушылар Шоқан Уәлиханов туралы білетіндерімен бөліседі. Бүгінгі тақырыппен байланысын анықтайды. -Ш.Уәлиханов кім? -Ол туралы не білесіңдер?
Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Оқушылар Ш.Уәлиханов туралы өз білетіндерімен бөліседі. Бүгінгі тақырыппен байланысын анықтайды. Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы бүгінгі тақырыпты анықтайды. Сабақтың тақырыбы, мақсаттары мен бағалау критетийлері анықталады. |
Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді. ҚБ 1 балл Дескриптор: -Ш.Уәлиханов туралы блетіндерін айтады ҚБ 1 балл |
5-сынып Қазақ тілі
Суреттер |
||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Мағынаны тану Бейнежазбаны тамашалау 1-тапсырма. Бейнежазбаны көріп, 2 ашық сұрақ құрастырыңыз. Сұрақ мазмұнында қыстырма, қаратпа сөздерді қолданыңыз. Жұбыңыздың сұрақтарына өз пікіріңізді білдіре отырып, жауап беріңіз. Оқылым. «Спиральді оқу» әдісі 2-тапсырма. Үзінділерді оқып, тақырып қою. Себебін түсіндіру.
1. Бала Шоқанның бойындағы қандай қасиет ұнады? Неге? 2. «Уәдеге адалдық» дегенді қалай түсінесіңдер? Осындай қасиетті қай сыныптастарыңның бойынан байқадыңдар? Әңгімелеп беріңдер.
ІІІ.ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН.
Жұптық жұмыс. «Ойлан! Жұптас! Жауап бер!» әдісі 3-тапсырма. Сан есімдердің мағыналық түрлерін қолдана отырып, қаратпа, қыстырма, одағай сөздерді қатыстырып, Шоқан мен Мысықтың диалогін қайта құрастыру.
Сергіту сәті. Ритмикалық жаттығу 4-тапсырма Жеке жұмыс. «Еркін жазу» әдісі 4-тапсырма. Жинақтық сан есімдерді қатыстыра отырып, тыңдалым мәтінінің қысқаша мазмұнын жазыңдар. Жинақтық сан есімдерге сұрақтар қойыңдар. «Жедел жауап» ойыны арқылы сабақты қорытындылау |
Бейнежазбаны көріп, 2 ашық сұрақ құрастырып, қаратпа, қыстырма, одағай сөздерді қатыстырады. Үзінділерді оқып, тақырып қойып, себебін түсіндіреді. Сұрақтарға жауап береді. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Оқушылар сан есімдердің мағыналық түрлерін қолданады; Шоқан мен Мысықтың диалогін қайта құрастырады. Жинақтық сан есімдерді қатыстырады; Жинақтық сан есімдерге сұрақ қояды. Тест сұрақтарына жауап береді |
Дескриптор: -мәтін бойынша 2 ашық сұрақ құрастырады; -сұрақ мазмұнында ойдың кімнен шыққандығын білдіретін қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді қолданады; ҚБ 2 балл Дескриптор: -үзінділерді оқып, тақырып қояды; -себебін түсіндіреді; -сұрақтарға жауап береді. ҚБ 3 балл Дескриптор: -сан есімдердің мағыналық түрлерін қолданады; -Шоқан мен Мысықтың диалогін қайта құрастырады. ҚБ 2 балл Дескриптор: -мәтін мазмұнын қысқаша жазып, жинақтық сан есімдерді қатыстырады; ҚБ 1 балл |
5-сынып Қазақ тілі Сапарали Бегалин
Сызба, маркерлер Сызба Оқулық Интербелсенді тақта |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс: «Қимылмен көрсет» тәсілі арқылы Үйге тапсырма. 6-тапсырма. «Кейіпкерге хат» әдісін пайдаланып, бала Шоқанға хат жазу Бағалау |
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Уәдеге адалдық" 5-сынып
"Уәдеге адалдық" 5-сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім атауы: Адамның сырт келбеті мен мінезі. |
Мектеп: |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 5 - сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Уәдеге адалдық |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.6.1.
Коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары
арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданып, диалогке
даярлықсыз қатысу, өз пікірін білдіру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Тыңдалған мәтін мазмұны коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді қолдану, сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу; Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданып, диалогке даярлықсыз қатысу, сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу; Коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданып, диалогке даярлықсыз қатысу, өз пікірін білдіру, сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу, сан есімді зат есім орнына қолдана білу. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Тәуелсіздік және отаншылдық айы |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Жағымды психологиялық ахуал. «Алғыс айту» арқылы оқушылар өз алғыстарын білдіреді. Алдыңғы білім: «Алтын жұмыртқа» әдісі арқылы өткен тақырыпты сұрақтарға жауап беру арқылы пысықтау Қызығушылықты ояту. «Миға шабуыл» әдісі арқылы оқушылар Шоқан Уәлиханов туралы білетіндерімен бөліседі. Бүгінгі тақырыппен байланысын анықтайды. -Ш.Уәлиханов кім? -Ол туралы не білесіңдер?
Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Оқушылар Ш.Уәлиханов туралы өз білетіндерімен бөліседі. Бүгінгі тақырыппен байланысын анықтайды. Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы бүгінгі тақырыпты анықтайды. Сабақтың тақырыбы, мақсаттары мен бағалау критетийлері анықталады. |
Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді. ҚБ 1 балл Дескриптор: -Ш.Уәлиханов туралы блетіндерін айтады ҚБ 1 балл |
5-сынып Қазақ тілі
Суреттер |
||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Мағынаны тану Бейнежазбаны тамашалау 1-тапсырма. Бейнежазбаны көріп, 2 ашық сұрақ құрастырыңыз. Сұрақ мазмұнында қыстырма, қаратпа сөздерді қолданыңыз. Жұбыңыздың сұрақтарына өз пікіріңізді білдіре отырып, жауап беріңіз. Оқылым. «Спиральді оқу» әдісі 2-тапсырма. Үзінділерді оқып, тақырып қою. Себебін түсіндіру.
1. Бала Шоқанның бойындағы қандай қасиет ұнады? Неге? 2. «Уәдеге адалдық» дегенді қалай түсінесіңдер? Осындай қасиетті қай сыныптастарыңның бойынан байқадыңдар? Әңгімелеп беріңдер.
ІІІ.ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН.
Жұптық жұмыс. «Ойлан! Жұптас! Жауап бер!» әдісі 3-тапсырма. Сан есімдердің мағыналық түрлерін қолдана отырып, қаратпа, қыстырма, одағай сөздерді қатыстырып, Шоқан мен Мысықтың диалогін қайта құрастыру.
Сергіту сәті. Ритмикалық жаттығу 4-тапсырма Жеке жұмыс. «Еркін жазу» әдісі 4-тапсырма. Жинақтық сан есімдерді қатыстыра отырып, тыңдалым мәтінінің қысқаша мазмұнын жазыңдар. Жинақтық сан есімдерге сұрақтар қойыңдар. «Жедел жауап» ойыны арқылы сабақты қорытындылау |
Бейнежазбаны көріп, 2 ашық сұрақ құрастырып, қаратпа, қыстырма, одағай сөздерді қатыстырады. Үзінділерді оқып, тақырып қойып, себебін түсіндіреді. Сұрақтарға жауап береді. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Оқушылар сан есімдердің мағыналық түрлерін қолданады; Шоқан мен Мысықтың диалогін қайта құрастырады. Жинақтық сан есімдерді қатыстырады; Жинақтық сан есімдерге сұрақ қояды. Тест сұрақтарына жауап береді |
Дескриптор: -мәтін бойынша 2 ашық сұрақ құрастырады; -сұрақ мазмұнында ойдың кімнен шыққандығын білдіретін қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді қолданады; ҚБ 2 балл Дескриптор: -үзінділерді оқып, тақырып қояды; -себебін түсіндіреді; -сұрақтарға жауап береді. ҚБ 3 балл Дескриптор: -сан есімдердің мағыналық түрлерін қолданады; -Шоқан мен Мысықтың диалогін қайта құрастырады. ҚБ 2 балл Дескриптор: -мәтін мазмұнын қысқаша жазып, жинақтық сан есімдерді қатыстырады; ҚБ 1 балл |
5-сынып Қазақ тілі Сапарали Бегалин
Сызба, маркерлер Сызба Оқулық Интербелсенді тақта |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс: «Қимылмен көрсет» тәсілі арқылы Үйге тапсырма. 6-тапсырма. «Кейіпкерге хат» әдісін пайдаланып, бала Шоқанға хат жазу Бағалау |
|
||||
шағым қалдыра аласыз


















