|
Бөлімі: |
Қоршаған ортаны қорғау |
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Абдыханова С.А. |
||||||
|
Күні: |
25.02.2025 |
||||||
|
Сынып: |
4 «А,Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ядролық жарылысқа –Жоқ дейміз |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.1.2.2 түрлі сипаттағы әндерді айтуда жеңіл, созып орындау дағдыларын көрсету; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Түрлі сипаттағы әндерді айтуда жеңіл, созып орындау дағдыларын көрсетеді. |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу.(сұрақ ілмегі)Өткенді қайталау. 1-тапсырма. Ойтолғау. Қаншама жылда өтседе, ядролық жарылыс мәселесі, оның салдары,зардап шеккен сансыз адамдар, олардың тағдыры мен денсаулығы халқымызды толғандырады.Еліміздің болашағы бақытты болсын, мұндай қатерлі жағдай кездеспесін деп қаншама әрекеттер жасалып жатыр. Біздің Қазақстанымызды «ядролық қарусыз» аймақ деп 1991 жылы 28 тамызда Декларация қабылданған. Еліміз алға қойған мақсатына жетті. Семей полигоны жабылып, атом қаруынан бас тарту әрекетін жалғастырды. 2-тапсырма. Ән тыңдау. «Заман-ай» әні Ұлдарыңның қайда кеткен құрығы, Қыздарыңның қайда кеткен бұрымы? Мейiрiмге зарықтырған заман-ай, Заман-ай, заман-ай, Туған жердiң лайланды-ау тұнығы. Қайран елiм, қайран жерiм қор болған, Жомарттығы сор болған-ай, Жарылыстан көз ашпаған далам-ай. Музыкалық сауаттылық. «Заман-ай» әні Минорлы лад.Екпіні жай. Көңіл күйі қайғылы-мұңды. 3-тапсырма. Ән үйрену. «Ядролық жарылысқа-«Жоқ дейміз» Ән мажолы лад.Екпіні орташа. 4-тапсырма. Зерттеу, ақпарат іздеу жұмысы. Бұл тапсырма алдын ала дайындықты талап етеді. Оқушылармен бірге «Ядролық жарылысқа – «Жоқ» дейміз!» атты дөңгелек үстел өткізуге дайындық жүргізеді. Полигон – қару-жарақ пен əскери техникаға, көбінесе ядролық сынақ жүргізуге арналған арнайы бөлінген жəне жабдықталған аймақ. Радиация (өткір радиация) – ядролық жарылыс кезінде тарайтын радиоактивті сəулелер. Мұғалім оқушыларды «Экологтер», «Дəрігерлер», «Өнертанушылар», «Ғалымдар», «Мұғалімдер», «Оқушылар» деген алты топқа бөліп, келесі сабаққа дайындайтын тапсырмалар беріп, бірге талқылайды. Əр топ жұмыс бағытына қарай ғаламтор желісінен, кітапхана жəне т.б. дереккөздерден мына тапсырмалар бойынша ақпарат іздейді: – өздерінің жасап жатқан жұмыстары туралы қысқаша мəлімет; Рефлексия – Мен не білдім? – Бүгін мен не үйрендім? – Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? – Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым? |
Семей-Нивада» полигоны туралы бейнеролик көреді.Оны тыңдап талқылайды. Сұрақтарға жауап береді. . Әнді тыңдап талқылайды. Дауыс жаттығуын жасайды. «Ядролық жарылысқа-«Жоқ дейміз» әнін үйренеді. Қойылған сұрақтарға жауап береді. |
Марапат сөздер мен қолдау сөздер арқылы марапаттап отыру. Бас бармақ әдісі Үш шапалақ әдісі. |
Музыка оқулығы Рефлексия тақтайшасы |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ядролық жарылысқа –Жоқ дейміз
Ядролық жарылысқа –Жоқ дейміз
|
Бөлімі: |
Қоршаған ортаны қорғау |
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Абдыханова С.А. |
||||||
|
Күні: |
25.02.2025 |
||||||
|
Сынып: |
4 «А,Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ядролық жарылысқа –Жоқ дейміз |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.1.2.2 түрлі сипаттағы әндерді айтуда жеңіл, созып орындау дағдыларын көрсету; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Түрлі сипаттағы әндерді айтуда жеңіл, созып орындау дағдыларын көрсетеді. |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу.(сұрақ ілмегі)Өткенді қайталау. 1-тапсырма. Ойтолғау. Қаншама жылда өтседе, ядролық жарылыс мәселесі, оның салдары,зардап шеккен сансыз адамдар, олардың тағдыры мен денсаулығы халқымызды толғандырады.Еліміздің болашағы бақытты болсын, мұндай қатерлі жағдай кездеспесін деп қаншама әрекеттер жасалып жатыр. Біздің Қазақстанымызды «ядролық қарусыз» аймақ деп 1991 жылы 28 тамызда Декларация қабылданған. Еліміз алға қойған мақсатына жетті. Семей полигоны жабылып, атом қаруынан бас тарту әрекетін жалғастырды. 2-тапсырма. Ән тыңдау. «Заман-ай» әні Ұлдарыңның қайда кеткен құрығы, Қыздарыңның қайда кеткен бұрымы? Мейiрiмге зарықтырған заман-ай, Заман-ай, заман-ай, Туған жердiң лайланды-ау тұнығы. Қайран елiм, қайран жерiм қор болған, Жомарттығы сор болған-ай, Жарылыстан көз ашпаған далам-ай. Музыкалық сауаттылық. «Заман-ай» әні Минорлы лад.Екпіні жай. Көңіл күйі қайғылы-мұңды. 3-тапсырма. Ән үйрену. «Ядролық жарылысқа-«Жоқ дейміз» Ән мажолы лад.Екпіні орташа. 4-тапсырма. Зерттеу, ақпарат іздеу жұмысы. Бұл тапсырма алдын ала дайындықты талап етеді. Оқушылармен бірге «Ядролық жарылысқа – «Жоқ» дейміз!» атты дөңгелек үстел өткізуге дайындық жүргізеді. Полигон – қару-жарақ пен əскери техникаға, көбінесе ядролық сынақ жүргізуге арналған арнайы бөлінген жəне жабдықталған аймақ. Радиация (өткір радиация) – ядролық жарылыс кезінде тарайтын радиоактивті сəулелер. Мұғалім оқушыларды «Экологтер», «Дəрігерлер», «Өнертанушылар», «Ғалымдар», «Мұғалімдер», «Оқушылар» деген алты топқа бөліп, келесі сабаққа дайындайтын тапсырмалар беріп, бірге талқылайды. Əр топ жұмыс бағытына қарай ғаламтор желісінен, кітапхана жəне т.б. дереккөздерден мына тапсырмалар бойынша ақпарат іздейді: – өздерінің жасап жатқан жұмыстары туралы қысқаша мəлімет; Рефлексия – Мен не білдім? – Бүгін мен не үйрендім? – Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? – Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым? |
Семей-Нивада» полигоны туралы бейнеролик көреді.Оны тыңдап талқылайды. Сұрақтарға жауап береді. . Әнді тыңдап талқылайды. Дауыс жаттығуын жасайды. «Ядролық жарылысқа-«Жоқ дейміз» әнін үйренеді. Қойылған сұрақтарға жауап береді. |
Марапат сөздер мен қолдау сөздер арқылы марапаттап отыру. Бас бармақ әдісі Үш шапалақ әдісі. |
Музыка оқулығы Рефлексия тақтайшасы |
|||
шағым қалдыра аласыз













