Материалдар / Ядролық қару және оның сипаттамасы
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ядролық қару және оның сипаттамасы

Материал туралы қысқаша түсінік
"Ядролық қару және оның сипаттамасы" тақырыбындағы қысқа мерзімді сабақ жоспары. Төмендегі оқу мақсаттарын қамтиды: 1. Ядролық жарылыс түрлерін білу. 2. Ядролық жарылыстың зақымдаушы (жоюшы) факторлары жəне олардан қорғану тәсілдерін үйрену. 3. Ядролық зақымдалу ошағы, оның сипаттамасы туралы білу. 4. Нейтрондық оқ-дəрілердің зақымдаушы әсерінің ерекшеліктерін анықтау.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
11 Қырқүйек 2024
108
0 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

    Сабақ тақырыбы: Ядролық қару және оның сипаттамасы

Бөлім:

Өмір қауіпсіздігі және ақпараттық технологиялар негіздері

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып: 10

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ядролық қару және оның сипаттамасы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1. Ядролық жарылыс түрлерін білу.

2. Ядролық жарылыстың зақымдаушы (жоюшы) факторлары жəне олардан қорғану тәсілдерін үйрену.

3. Ядролық зақымдалу ошағы, оның сипаттамасы туралы білу.

4. Нейтрондық оқ-дəрілердің зақымдаушы әсерінің ерекшеліктерін анықтау.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:

Ядролық қару және оның зақымдаушы факторлары мен ядролық жарылыстың түрлерін біледі

Оқушылардың басым бөлігі:

Ядролық жарылыс түрлеріне байланысты зақымдаушы факторларын талдай алады

Кейбір оқушылар:

Ядролық жарылыстың зақымдаушы (жоюшы) факторлары жəне олардан қорғану тәсілдерін біледі

Құндылықтарға баулу

Шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресур-р

Басы

3'

Амандасу, түгелдеу, оқушылардың сырт көріністерін тексеру.


Взвод командирінің орынбасары оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға сабаққа дайындығы жөнінде баяндама жасайды.



5'

Саптық жаттығулар.

Жаттығуларды орындап болғасын орындарына отырғызамын.

Қимыл-қозғалыс әрекеттерін дұрыс жасауға тырысады. Кабинетке кіріп, орындарына отырады.



Ортасы

5'

Білу

Ядролық қару және оның зақымдаушы факторлары. Ядролық жарылыстың түрлері. Ядролық зақымдалудың ошағы көрнекті құралдар арқылы түсіндіріледі

Жауап беру арқылы диалогқа түседі







Қалыптастырушы бағалау

АӘТД электронды оқулығы

10'

Түсіну

Сутегі бомбасы туралы деректі фильм көрсетіледі.

Фильмнен кейін фильм айналасында сұрақтар қойылады.

Талқылайды, түсінуге тырысады.




Қалыптастырушы бағалау

Сутегі бомбасы туралы деректі фильм

5'


Қолдану

Ядролық зақымдалу ошағы, оның сипаттамасы тақырыпшасын пайдалана отырып, ядролық жарылыстың зақымдану дәрежелерін анықтауға тапсырма беремін.

- АӘТД оқулығын пайдалана отырып, ядролық зақымдалу ошағы, оның сипаттамасымен танысады;

- Ядролық жарылыстың зақымдану дәрежелерін анықтайды.

Қалыптастырушы бағалау


АӘТД оқулығы

5'

Талдау

Ядролық жарылыс түрлеріне байланысты зақымдаушы факторларын талдауға тапсырма беремін.

Ядролық жарылыс түрлеріне байланысты зақымдаушы факторларын талдайды.

Қалыптастырушы бағалау



5'


Жинақтау

Ядролық жарылыстың зақымдаушы (жоюшы) факторлары мен олардан қорғану тәсілдерін сұраймын.

Ядролық жарылыстың зақымдаушы (жоюшы) факторлары мен олардан қалай қорғануға болатынын айтады.

Қалыптастырушы бағалау


Аяқталуы

2'


Кері байланыс

Оқушылар тақтадағы рефлекстік экраннан бір сөйлемді таңдап, кезектесіп, оны толықтыра айтып шығады:

- Мен бүгін ... білдім.

- ... қызықты болды.

- Қиын болды, себебі ... .

- Мен мынадай тапсырмалар орындадым: ... .

- Мен былай болатынын түсіндім: ... .

- Мен енді мынаны істей аламын ...

- Мен … сезіндім.

- Мен өзіме мынадай жаңалық аштым: … .

- Мен мынаны үйрендім: … .

- Менің қолымнан … келді.

- Мен … жасай алдым.

- Сабақта өзім үшін … білдім.

Үйге тапсырма беру

§2

Оқушылар сабақ мазмұнын игерудегі өзін-өзі бағалайды.



     



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!