Сабақ жоспары.
Мектеп №91 жом Күні: 26.09 .2017 жыл Мұғалімнің аты-жөні:Б.Букурова
Сынып:9 «А», «Ә» Қатысқандар: Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы |
Ядро, оның құрылысы және қызметі. Ядроның жетекші рөлі. |
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары |
Оқушыларға ядро және оның қызметін сипаттау.Жасушадағы ядроның жетекші ролін түсіндіреді. |
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар:Жасушадағы ядроның қызметін біледі. Оқушылардың басым бөлігі: Жасушадағы ядро қызметін біледі,сипаттайды. Кейбір оқушылар:Жасушадағы ядро қызметін өз сөзімен сипаттайды,түсіндіреді. |
|
Бағалау критерийі |
1. Жасуша құрылысын біледі. 2. Ядро құрылысын біледі. 3.Жасушадағы ядроның жетекші ролін түсінеді. |
|
Тілдік мақсаттар |
Жазылым. Негізгі сөздер мен тіркестер,терминдер:соматикалық жасушалар,кариотип,кариоплазма,кариолемма,хроматин,ДНҚ, гендер,центромера,хромосома,гаплоидты,диплоидты,прокариот,эукариот. |
|
Құндылықтарға баулу |
Қоғамымыздағы ұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім. Қазақстан Республикасының әр азаматының патриоттық борышы – Қазақстанның халықтарының достық пен келісім дәстүрін сақтап, ұлғайтып, ұрпақтан ұрпаққа беру. |
|
Пәнаралық байланыс |
Генетика,медицина. |
|
Алдыңғы білім |
Оқушылар білуі тиіс:Жасушалық құрылымдар. |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен жағымды психологиялық орта қалыптастыру. «Күн сәулесін төгеді» «Мозаика» әдісі арқылы топқа біріктіру. Өткен сабақты пысықтау. Сәйкестікке тапсырма «Танып біл» әдісі, суреттермен жұмыс |
Қима қағаздар,кестелер, суреттер. |
||
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма №1 1 топ:Ядро құрылысы. 2 топ:Эукариот,прокариот 3 топ:Жасушадағы ядроның жетекші ролі. Әр топ өз тапсырмасы бойынша дайындалады, жұмыстарын қорғайды. «Сұрақтар телпегі» әдісі Сұрақтар жазылған парақшаларды алады,жауап береді. |
А 4формат,маркерлер,стикерлер Сұрақтар жазылған парақшалар |
||
|
Сабақтың соңы |
«БББ» кестесі арқылы кері байланыс жасау. «Борт» журналы арқылы білімді жинақтау. |
Кесте,А4 формат парақ |
||
|
1 мин Үйге тапсырма |
«Ядроның жетекші ролі» хабарлама |
|
||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық Және Қауіпсіздік Техникасын сақтау |
||
|
Топтық,жұптық және жеке жұмыс. |
|
|
||
|
Бағалау критерийі |
Тапсырма№ |
Дескриптор Білім алушылар: |
Балл |
|
|
Жасуша құрылысын біледі. |
|
-жасуша құрылысын біледі -органоидтарды біледі -органоидтарды ажыратады -органоидтардың қызметін біледі |
1 1 1 1 |
|
|
Ядро құрылысын біледі. |
|
-ядро құрылысын біледі -ядро құрамын біледі -ядро құрамының қызметін ажыратады |
1 1 1 |
|
|
Жасушадағы ядроның жетекші ролін түсінеді. |
|
-ядроның қызметін біледі -ядроның қызметін түсінеді |
1 1 |
|
|
|
|
|
9 |
|
Тексерілді: ДОІЖО Ф.М.Нурметова
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ядро,оның құрылысы мен қызметі
Ядро,оның құрылысы мен қызметі
Сабақ жоспары.
Мектеп №91 жом Күні: 26.09 .2017 жыл Мұғалімнің аты-жөні:Б.Букурова
Сынып:9 «А», «Ә» Қатысқандар: Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы |
Ядро, оның құрылысы және қызметі. Ядроның жетекші рөлі. |
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары |
Оқушыларға ядро және оның қызметін сипаттау.Жасушадағы ядроның жетекші ролін түсіндіреді. |
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар:Жасушадағы ядроның қызметін біледі. Оқушылардың басым бөлігі: Жасушадағы ядро қызметін біледі,сипаттайды. Кейбір оқушылар:Жасушадағы ядро қызметін өз сөзімен сипаттайды,түсіндіреді. |
|
Бағалау критерийі |
1. Жасуша құрылысын біледі. 2. Ядро құрылысын біледі. 3.Жасушадағы ядроның жетекші ролін түсінеді. |
|
Тілдік мақсаттар |
Жазылым. Негізгі сөздер мен тіркестер,терминдер:соматикалық жасушалар,кариотип,кариоплазма,кариолемма,хроматин,ДНҚ, гендер,центромера,хромосома,гаплоидты,диплоидты,прокариот,эукариот. |
|
Құндылықтарға баулу |
Қоғамымыздағы ұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім. Қазақстан Республикасының әр азаматының патриоттық борышы – Қазақстанның халықтарының достық пен келісім дәстүрін сақтап, ұлғайтып, ұрпақтан ұрпаққа беру. |
|
Пәнаралық байланыс |
Генетика,медицина. |
|
Алдыңғы білім |
Оқушылар білуі тиіс:Жасушалық құрылымдар. |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен жағымды психологиялық орта қалыптастыру. «Күн сәулесін төгеді» «Мозаика» әдісі арқылы топқа біріктіру. Өткен сабақты пысықтау. Сәйкестікке тапсырма «Танып біл» әдісі, суреттермен жұмыс |
Қима қағаздар,кестелер, суреттер. |
||
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма №1 1 топ:Ядро құрылысы. 2 топ:Эукариот,прокариот 3 топ:Жасушадағы ядроның жетекші ролі. Әр топ өз тапсырмасы бойынша дайындалады, жұмыстарын қорғайды. «Сұрақтар телпегі» әдісі Сұрақтар жазылған парақшаларды алады,жауап береді. |
А 4формат,маркерлер,стикерлер Сұрақтар жазылған парақшалар |
||
|
Сабақтың соңы |
«БББ» кестесі арқылы кері байланыс жасау. «Борт» журналы арқылы білімді жинақтау. |
Кесте,А4 формат парақ |
||
|
1 мин Үйге тапсырма |
«Ядроның жетекші ролі» хабарлама |
|
||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық Және Қауіпсіздік Техникасын сақтау |
||
|
Топтық,жұптық және жеке жұмыс. |
|
|
||
|
Бағалау критерийі |
Тапсырма№ |
Дескриптор Білім алушылар: |
Балл |
|
|
Жасуша құрылысын біледі. |
|
-жасуша құрылысын біледі -органоидтарды біледі -органоидтарды ажыратады -органоидтардың қызметін біледі |
1 1 1 1 |
|
|
Ядро құрылысын біледі. |
|
-ядро құрылысын біледі -ядро құрамын біледі -ядро құрамының қызметін ажыратады |
1 1 1 |
|
|
Жасушадағы ядроның жетекші ролін түсінеді. |
|
-ядроның қызметін біледі -ядроның қызметін түсінеді |
1 1 |
|
|
|
|
|
9 |
|
Тексерілді: ДОІЖО Ф.М.Нурметова
шағым қалдыра аласыз













