Алгебра 7сынып
-
Күні:
Мектеп: Қаражар ЖНББМ
Пән мұғалімі: Шомакова А.О.
Сабақтың тақырыбы:
у=ах2, у=ах3 және
(k≠0)түріндегі функциялар,
олардың графиктері және қасиеттеріСынып:7
Сабаққа қатысқандар саны:
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
7.4.1.10
функциясының графигін салу
және оның қасиеттерін білу;7.4.1.11
функциясының графигін салу
және оның қасиеттерін білу;7.4.1.12
функциясының графигін салу және оның қасиеттерін
білу;Сабақтың мақсаты:
Барлық оқушылар:
У=ах2 және у=ах3 функциялары және оның графигі, қасиеттері туралы білімдерін меңгерту
Оқушылардың басым бөлігі:
Тақырыптың мазмұнын түсіну, оны өмірмен байланыстыруға , ой қорытындысын жазуға үйренеді
Кейбір оқушылар:
У=ах2 және у=ах3 функцияларының қасиеттерін біледі.
Функцияның графигін сала алады.
Функцияның қасиеттерін практикада пайдалана біледі
Сабақтың тақырыбы:
|
Кезең |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Оқушылар бір бірлеріне "Серпілген сауал" әдісі бойынша сұрақтар қояды. Сол арқылы функция тарауын қорытындылаймыз. Оқушыларды үш топқа бөліп отырғызамын. Үй тапсырмасын сұрау арқылы сұрақ-жауап Миға шабуыл Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы сұрау апқылы оқушыларды диалогқа түсіру |
а) у = Зх + 2; у = 3х ; у = 3х - 5; ә) у = -2х – 7; у = 2х; у = -2х + 5 |
|
|
|
2. сабақтың ортасы |
у = х2 функциясының графигімен танысу және оны салу. . Енді кесте бойынша у = х2 және у = 3х2 , у = (1/3)х2 функциясының графиктерін салып, салыстыр =х 3 ұғымын енгізу. Есеп қабырғасы 5 см болатын кубтың көлемін табу.(v=53) Егеркубтың қырын х арқылы белгілесек, онда кубтың көлемі оның қырына тәуелді болады. Бұл тәуелділікті у =х 3 функциясы деп белгілейік.
Өзіндік жұмыс. а) у=-0,5x3 функциясы
берілген. Нүктелердің қайсысы осы функцияның графигіне
тиісті. |
Венн диаграммасы пайдалану
Жаңа тақырыпты талдау және өзойларын ортаға салу үшін Венн диаграммасын пайдалану, ол үшін дайын материалдар тарату
|
|
Оқулық: Алгебра 7 сынып |
|
3. сабақтың соңы |
Топтарға «Конверт-сұрақ» беремін. (қосымша 4) |
Тапсырма: 1-топ: Берілген сызықтар қиылыса ма, қиылысса, неше нүктеде қиылысады ? 2-топ: Мына тұжырымдардың қайсысы дұрыс? 3-топ: У=х2 және у=х3 функциялары неше нүктеде қиылысады ? 4-топ: Төмендегі түзулердің қайсысы У=х2 функциясы графигінің симметрия осі болады? |
|
Оқулық: Алгебра 7 сынып « |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
у=ах², у=ах³ және у=k/x ( k≠0) түріндегі функциялар, олардың графиктері және қасиеттері
у=ах², у=ах³ және у=k/x ( k≠0) түріндегі функциялар, олардың графиктері және қасиеттері
Алгебра 7сынып
-
Күні:
Мектеп: Қаражар ЖНББМ
Пән мұғалімі: Шомакова А.О.
Сабақтың тақырыбы:
у=ах2, у=ах3 және
(k≠0)түріндегі функциялар,
олардың графиктері және қасиеттеріСынып:7
Сабаққа қатысқандар саны:
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
7.4.1.10
функциясының графигін салу
және оның қасиеттерін білу;7.4.1.11
функциясының графигін салу
және оның қасиеттерін білу;7.4.1.12
функциясының графигін салу және оның қасиеттерін
білу;Сабақтың мақсаты:
Барлық оқушылар:
У=ах2 және у=ах3 функциялары және оның графигі, қасиеттері туралы білімдерін меңгерту
Оқушылардың басым бөлігі:
Тақырыптың мазмұнын түсіну, оны өмірмен байланыстыруға , ой қорытындысын жазуға үйренеді
Кейбір оқушылар:
У=ах2 және у=ах3 функцияларының қасиеттерін біледі.
Функцияның графигін сала алады.
Функцияның қасиеттерін практикада пайдалана біледі
Сабақтың тақырыбы:
|
Кезең |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Оқушылар бір бірлеріне "Серпілген сауал" әдісі бойынша сұрақтар қояды. Сол арқылы функция тарауын қорытындылаймыз. Оқушыларды үш топқа бөліп отырғызамын. Үй тапсырмасын сұрау арқылы сұрақ-жауап Миға шабуыл Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы сұрау апқылы оқушыларды диалогқа түсіру |
а) у = Зх + 2; у = 3х ; у = 3х - 5; ә) у = -2х – 7; у = 2х; у = -2х + 5 |
|
|
|
2. сабақтың ортасы |
у = х2 функциясының графигімен танысу және оны салу. . Енді кесте бойынша у = х2 және у = 3х2 , у = (1/3)х2 функциясының графиктерін салып, салыстыр =х 3 ұғымын енгізу. Есеп қабырғасы 5 см болатын кубтың көлемін табу.(v=53) Егеркубтың қырын х арқылы белгілесек, онда кубтың көлемі оның қырына тәуелді болады. Бұл тәуелділікті у =х 3 функциясы деп белгілейік.
Өзіндік жұмыс. а) у=-0,5x3 функциясы
берілген. Нүктелердің қайсысы осы функцияның графигіне
тиісті. |
Венн диаграммасы пайдалану
Жаңа тақырыпты талдау және өзойларын ортаға салу үшін Венн диаграммасын пайдалану, ол үшін дайын материалдар тарату
|
|
Оқулық: Алгебра 7 сынып |
|
3. сабақтың соңы |
Топтарға «Конверт-сұрақ» беремін. (қосымша 4) |
Тапсырма: 1-топ: Берілген сызықтар қиылыса ма, қиылысса, неше нүктеде қиылысады ? 2-топ: Мына тұжырымдардың қайсысы дұрыс? 3-топ: У=х2 және у=х3 функциялары неше нүктеде қиылысады ? 4-топ: Төмендегі түзулердің қайсысы У=х2 функциясы графигінің симметрия осі болады? |
|
Оқулық: Алгебра 7 сынып « |
шағым қалдыра аласыз















