|
Сабақ тақырыбы: |
Ыбырай Алтынсарин «Атымтай жомарт» әңгімесі. |
|
Мақсаты: |
Мәтіннің мазмұнын түсінеді, өмір туралы түсініктерін кейіпкер әрекеттері арқылы талдайды. Кеңістіктегі нысана. Елестету қабілетін нығайту. |
|
Оқыту нәтижелері: |
Мәтіннің мазмұнын түсінеді. Жомарт сөздің мағынасын аша алады. Кейіпкерлерге мінездеме бере алады. Өмірден мысал келтіреді.Өз ойларын дәлелдей алады. |
|
Әдіс-тәсілдері: |
Қызығушылықты ояту,топпен жұмыс, сұрақ – жауап, ойлан/жұптас талқыла, рөлдік ойын, кері байланыс |
|
Сабақтың түрі: |
Алған білімді қолдану және жаңа тақырыпты меңгеру |
|
Cабақтың формасы: |
топтық; жұптық; жеке топтық; |
|
Көрнекі құралдары: |
АКТ, таратпа қазғазар, карточкалар |
|
Негізгі ресурстар: |
Әдебиеттік оқу оқулығы 5- сынып |
|
Қамтылған модульдер |
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сын тұрғысынан ойлауға үйрету, оқыту үшін бағалау, оқуды бағалау, Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу, Оқытудағы басқару және көшбасшылық |
Сабақтың барысы
|
Кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Әдіс-тәсілдер мен модульер |
|
Қызығушылықты ояту Ұйымдастыру кезеңі |
Амандасу. Оқушылардың жұптасып бір –біріне жақсы тілек тілеу арқылы көңілін аударту. |
Оқушылар амандасады. Оқушылардың жұптасып бір –біріне жақсы тілек тілеу арқылы сабақты бастаймын. |
Ынтымақтастық орнату |
|
Оқушылардың ойын жинақтау мақсатында алдымен өткен тақырыптарды еске түсіру «Ыстық орындық» әдісі арқылы Жаңа тақырыпқа байланысты сөзжұмбақ шешу сұрақтардың жауабынан «жомарт», «сараң» сөзі шығады. Ыбырай Алтынсарин туралы не білесіңдер?деген сұраққа жауап алынады. Ыбырайдың өмірі жайлы қосымша деректермен таныстыру үшін, оқушылардың назарын аудару. |
Оқушылар топқа бөлініп отырады. |
Ой сергек Диалог СТО |
|
|
Мағынаны ажырату Жаңа тақырыпты меңгеру |
Әңгімеден үзінді мәнерлеп оқып беру. Мәтіннің жалғасын оқушылар топ бойынша Атымтайдың жауабының төрт түрлі себебін жазады.
Мәтінде кездесетін жаңа сөздермен танысамыз. Жомарт-қолы ашық,қайырымды; әбірет-тағылым; үлгі,жарлы-кедей; күнәлі-айыпты. «Сыңарыңды тап » оқыта үйрету ойыны Оқушылар мәтінді жылдам, бірақ мұқият оқып шығады. Енді әрқайсысы мәтін бойынша қиын сұрақ құрап, қағазға жазады. |
-Мәтінде не туралы айтылған? Жарлыша киінгенінің мәнісі неде және оған қандай себеп айтты?
-Қазіргі заманда қайырымдылық жасаумен айналысып жүрген қандай жандарды білесіңдер? |
Топпен жұмыс Мәтіннің жалғасын табу оқытудағы басқару және көшбасшылық зерттеушілік әңгіме Диалогтік оқыту СТО |
|
Ой толғаныс |
Оқушылар оз ойларын жазады. |
Ой толғаныс |
|
|
Бағалау |
Мұғалім оқушыларды суммативті бағалайды Кері байланыс орнату |
Оқушылар өз-өздерін бағалайды, топтық бағалайды |
ОүБ |
|
Үйге тапсырма |
Мәтіннің мазмұнын айту. |
Үйге берілген тапсырманы орындайды. |
|
Реклама
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ы.Алтансарин туралы толық мағұлымат
Ы.Алтансарин туралы толық мағұлымат
|
Сабақ тақырыбы: |
Ыбырай Алтынсарин «Атымтай жомарт» әңгімесі. |
|
Мақсаты: |
Мәтіннің мазмұнын түсінеді, өмір туралы түсініктерін кейіпкер әрекеттері арқылы талдайды. Кеңістіктегі нысана. Елестету қабілетін нығайту. |
|
Оқыту нәтижелері: |
Мәтіннің мазмұнын түсінеді. Жомарт сөздің мағынасын аша алады. Кейіпкерлерге мінездеме бере алады. Өмірден мысал келтіреді.Өз ойларын дәлелдей алады. |
|
Әдіс-тәсілдері: |
Қызығушылықты ояту,топпен жұмыс, сұрақ – жауап, ойлан/жұптас талқыла, рөлдік ойын, кері байланыс |
|
Сабақтың түрі: |
Алған білімді қолдану және жаңа тақырыпты меңгеру |
|
Cабақтың формасы: |
топтық; жұптық; жеке топтық; |
|
Көрнекі құралдары: |
АКТ, таратпа қазғазар, карточкалар |
|
Негізгі ресурстар: |
Әдебиеттік оқу оқулығы 5- сынып |
|
Қамтылған модульдер |
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сын тұрғысынан ойлауға үйрету, оқыту үшін бағалау, оқуды бағалау, Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу, Оқытудағы басқару және көшбасшылық |
Сабақтың барысы
|
Кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Әдіс-тәсілдер мен модульер |
|
Қызығушылықты ояту Ұйымдастыру кезеңі |
Амандасу. Оқушылардың жұптасып бір –біріне жақсы тілек тілеу арқылы көңілін аударту. |
Оқушылар амандасады. Оқушылардың жұптасып бір –біріне жақсы тілек тілеу арқылы сабақты бастаймын. |
Ынтымақтастық орнату |
|
Оқушылардың ойын жинақтау мақсатында алдымен өткен тақырыптарды еске түсіру «Ыстық орындық» әдісі арқылы Жаңа тақырыпқа байланысты сөзжұмбақ шешу сұрақтардың жауабынан «жомарт», «сараң» сөзі шығады. Ыбырай Алтынсарин туралы не білесіңдер?деген сұраққа жауап алынады. Ыбырайдың өмірі жайлы қосымша деректермен таныстыру үшін, оқушылардың назарын аудару. |
Оқушылар топқа бөлініп отырады. |
Ой сергек Диалог СТО |
|
|
Мағынаны ажырату Жаңа тақырыпты меңгеру |
Әңгімеден үзінді мәнерлеп оқып беру. Мәтіннің жалғасын оқушылар топ бойынша Атымтайдың жауабының төрт түрлі себебін жазады.
Мәтінде кездесетін жаңа сөздермен танысамыз. Жомарт-қолы ашық,қайырымды; әбірет-тағылым; үлгі,жарлы-кедей; күнәлі-айыпты. «Сыңарыңды тап » оқыта үйрету ойыны Оқушылар мәтінді жылдам, бірақ мұқият оқып шығады. Енді әрқайсысы мәтін бойынша қиын сұрақ құрап, қағазға жазады. |
-Мәтінде не туралы айтылған? Жарлыша киінгенінің мәнісі неде және оған қандай себеп айтты?
-Қазіргі заманда қайырымдылық жасаумен айналысып жүрген қандай жандарды білесіңдер? |
Топпен жұмыс Мәтіннің жалғасын табу оқытудағы басқару және көшбасшылық зерттеушілік әңгіме Диалогтік оқыту СТО |
|
Ой толғаныс |
Оқушылар оз ойларын жазады. |
Ой толғаныс |
|
|
Бағалау |
Мұғалім оқушыларды суммативті бағалайды Кері байланыс орнату |
Оқушылар өз-өздерін бағалайды, топтық бағалайды |
ОүБ |
|
Үйге тапсырма |
Мәтіннің мазмұнын айту. |
Үйге берілген тапсырманы орындайды. |
|
Реклама
шағым қалдыра аласыз













