|
Бөлім атауы: |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 15.10.2025 |
Мұғалімнің аты-жөні: Садихина Алмагуль Дюсенбаевна |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы:3 «З» |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Азға қанағат ет |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3. 3. 1. 1 мәтінді немесе оның бөлімдерін мәнерлеп оқу, шолып (танысу мақсатында) оқу, рөлге бөліп оқу 3. 4. 4.1 тірек сөздер, сызбалар, суреттер, символдарды қолданып мәтінді талдау |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
3.1.3.1-тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 минут) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыру, кесте толтыру, мазмұндау3.2.1.1 – «Азға қанағат ет» тақырыбы бойынша сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану3.2.1.1 – «Азға қанағат ет» мәтінінің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыру, кесте толтыру, мазмұндау |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау |
Оқушылар тыңдалған мәтінді түсініп, негізгі мазмұнын жеткізе алады. Иллюстрацияларды дұрыс ретпен орналастырып, кесте толтыру және мазмұндау тапсырмаларын орындайды. Тақырыпқа сай жаңа сөздерді сөйлесім барысында қолдана алды.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылыққа баулу |
Адал азамат бағдарламасы негізінде:Еңбекқорлық құндылығы. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау криттерийлері |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ басталуы
5-мин
Үй тапсырмасын тексеру, өткен сабақты пысықтау
Негізгі бөлім |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, балаларға «Жақсыдан үйрен,жаманнан жирен»атты бөлім барысында жақсы бала мен жаман бала қандай болу керек екенін біліп келеміз. Топтастыру Стратегиясы
Үй тапсырмасын еске түсіру. Слайд бойынша. «Жол» сурет ін көрсету арқылы «Балалар, біз бүгін жолға шығамыз» деп қызық- тыру. Жаңа сөздермен жұмыс Таға Ұста Ереже
«Азға қанағат мәтіні» видеосын тыңдату. Мәтінді тыңда. Сұрақтарға жауап бер:
Суреттерді пайдаланып, сөйлем құра. Дискриптор: Жаңа сөздерді үйренеді. Жаңа сөздердің мағынасын біледі. Жаңа сөздерді қолданып сөйлем құрайды. Тапсырма Оқы. Ақпараттың дұрыстығын тексер:
Дискриптор: Сөйлемдерді түсінеді. Сөйлемдердің қате, дұрыстығын табады. |
Слайдтар бойынша сөйлем құрайды.
|
|
Қазақ тілі Балапан. 3-сынып. 1- бөлім. «Көкжиек-Горизонт», 2018. «Азға қанағат ет» мәтіні видеосы; Презентация, слайдтар. Суреттер:
|
||||||||||||||||||||||||||||
Ойын
|
«Шие теру» ойыны. Балалар себетке шие салу арқылы тапсырмаларды орындайды.Ойынның атауы:«Қанағат қазынасы» Мақсаты:
Ойын барысы:1.
Дайындық:
2.
Тапсырма: 3.
Ереже:
4.
Қорытынды кезең: Бағалау:Мұғалім:«Қанағат етуді үйренсек, өміріміз де жеңілдейді. Кішкентай нәрсеге қуана білейік!» Бүгінгі сабақта оқушылар тыңдалған мәтін мазмұнын түсініп, иллюстрацияларды дұрыс орналастырды. “Азға қанағат ет” тақырыбы бойынша сөздерді қолданып, ойларын еркін жеткізді. Балалар қанағат, сабыр, еңбек сияқты қасиеттердің маңызын түсінді. Сабақ мақсатына жетті, қызығушылық жоғары болды. |
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс
Бағалау |
“Қазына сандығы” әдісіҮш қорапша немесе сандық:
Оқушылар өз аттарын немесе стикерлерін тиісті сандыққа апарып салады.
|
Өзін-өзі бағалау парағаы.
электронды журналынға баға қою
|
||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ы.Алтынсарин "Азға қанағат ет" әңгімесі
Ы.Алтынсарин "Азға қанағат ет" әңгімесі
|
Бөлім атауы: |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 15.10.2025 |
Мұғалімнің аты-жөні: Садихина Алмагуль Дюсенбаевна |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы:3 «З» |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Азға қанағат ет |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3. 3. 1. 1 мәтінді немесе оның бөлімдерін мәнерлеп оқу, шолып (танысу мақсатында) оқу, рөлге бөліп оқу 3. 4. 4.1 тірек сөздер, сызбалар, суреттер, символдарды қолданып мәтінді талдау |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
3.1.3.1-тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 минут) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыру, кесте толтыру, мазмұндау3.2.1.1 – «Азға қанағат ет» тақырыбы бойынша сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану3.2.1.1 – «Азға қанағат ет» мәтінінің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыру, кесте толтыру, мазмұндау |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау |
Оқушылар тыңдалған мәтінді түсініп, негізгі мазмұнын жеткізе алады. Иллюстрацияларды дұрыс ретпен орналастырып, кесте толтыру және мазмұндау тапсырмаларын орындайды. Тақырыпқа сай жаңа сөздерді сөйлесім барысында қолдана алды.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылыққа баулу |
Адал азамат бағдарламасы негізінде:Еңбекқорлық құндылығы. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау криттерийлері |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ басталуы
5-мин
Үй тапсырмасын тексеру, өткен сабақты пысықтау
Негізгі бөлім |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, балаларға «Жақсыдан үйрен,жаманнан жирен»атты бөлім барысында жақсы бала мен жаман бала қандай болу керек екенін біліп келеміз. Топтастыру Стратегиясы
Үй тапсырмасын еске түсіру. Слайд бойынша. «Жол» сурет ін көрсету арқылы «Балалар, біз бүгін жолға шығамыз» деп қызық- тыру. Жаңа сөздермен жұмыс Таға Ұста Ереже
«Азға қанағат мәтіні» видеосын тыңдату. Мәтінді тыңда. Сұрақтарға жауап бер:
Суреттерді пайдаланып, сөйлем құра. Дискриптор: Жаңа сөздерді үйренеді. Жаңа сөздердің мағынасын біледі. Жаңа сөздерді қолданып сөйлем құрайды. Тапсырма Оқы. Ақпараттың дұрыстығын тексер:
Дискриптор: Сөйлемдерді түсінеді. Сөйлемдердің қате, дұрыстығын табады. |
Слайдтар бойынша сөйлем құрайды.
|
|
Қазақ тілі Балапан. 3-сынып. 1- бөлім. «Көкжиек-Горизонт», 2018. «Азға қанағат ет» мәтіні видеосы; Презентация, слайдтар. Суреттер:
|
||||||||||||||||||||||||||||
Ойын
|
«Шие теру» ойыны. Балалар себетке шие салу арқылы тапсырмаларды орындайды.Ойынның атауы:«Қанағат қазынасы» Мақсаты:
Ойын барысы:1.
Дайындық:
2.
Тапсырма: 3.
Ереже:
4.
Қорытынды кезең: Бағалау:Мұғалім:«Қанағат етуді үйренсек, өміріміз де жеңілдейді. Кішкентай нәрсеге қуана білейік!» Бүгінгі сабақта оқушылар тыңдалған мәтін мазмұнын түсініп, иллюстрацияларды дұрыс орналастырды. “Азға қанағат ет” тақырыбы бойынша сөздерді қолданып, ойларын еркін жеткізді. Балалар қанағат, сабыр, еңбек сияқты қасиеттердің маңызын түсінді. Сабақ мақсатына жетті, қызығушылық жоғары болды. |
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс
Бағалау |
“Қазына сандығы” әдісіҮш қорапша немесе сандық:
Оқушылар өз аттарын немесе стикерлерін тиісті сандыққа апарып салады.
|
Өзін-өзі бағалау парағаы.
электронды журналынға баға қою
|
||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз






















