|
Пән: Қазақтілі Т2 |
Бөлім VІІ. Сауда мен көмек: Екіжақты келісімді сауда. |
|||||
|
Күні : 28.01.24. |
Педагогтің аты-жөні: Сатибалдиева Д.З.. |
|||||
|
Сынып: 10-«Б». |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың Ыбырай Алтынсарин «Дүние қалай етсең, табылады?» тақырыбы: |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
10.1.4.1. поэзиялық шығарманы тыңдау, шыармада көтерілген жалпыадамзаттық мәселені айқындау. 10.2.5.1. пікірталастың «пікірталас-монолог», «пікірталас-диалог», «пікірталас-полилог» түрлерінде сенімді және еркін сөйлеу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: есімдіктерді біледі, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолданады; орта көлемді прозалық, поэзиялық шығармалардан үзінді тыңдайды, көтерілген (тұрмыстық, әлеуметтік, қоғамдық) мәселені анықтай алады, өз пікірін білдіре біледі |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Әлі, үшін, көмек. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Қима қағаздар»
Сабақ мақсатымен таныстыру |
Оқушыларға қима қағаздар таратылады. Сол арқылы өз тобын тауып орналасады. Әр топ бір-біріне жақсы тілек айту арқылы көңілді армосфера орнатады Сабақтың тақырыбын, мазмұнын келтірілгеен мысалдар арқылы болжайды. |
Күлегештер
|
Слайд |
||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут)
|
6-тапсырма Жеке жұмыс
Жазылым Жұптық жұмыс
Жазылым 7- тапсырма
Топтық жұмыс Мәтінмен жұмыс Берілген жоспарды ретімен жаздыру
Жазылым айтылым 1- тапсырма «Атаулар туралы үш сұрақ» Сызбамен жұмыс
|
Тыңдалым,айтылым.
1.Ыбыай Алтынсарин - кім? 2.Оның қандай шығармаларын білесің? 3.Н.И.Ильминский - кім?
Кітаптағы көрсетілген ережеге сүйене отырып екі оқушы өзара хат алмасады. Жазған хаттың ішінде 5 үстеу болуы керек.
Осы жылы қаңтардың 8 күні менің көптен ісім орнын келіп,....
1.қайдан? 2.қалай? 3.қандай?
ақын |
«Бас бармақ»
Дескриптор: - сұрақтарға жауап береді.
Өзара бағалау Дескриптор: Хатты дұрыс жазады Өздік етіс жалғауларын дұрыс пайдаланады Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын»
«Бас бармақ»
|
Оқулық 24-27- бет сөздік
Слайд
Оқулық 25- бет |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру. Оқу. |
|
||||
|
Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі Қызыл- мүлдем түсінбедім Сары- жартылай түсіндім Жасыл-толық түсінікті |
Оқушылар сабақта алған білімдерін бағдаршамның түстері арқылы түсінгенін білдіреді |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ы.Алтынсарин «Дүние қалай етсең табылады?»
Ы.Алтынсарин «Дүние қалай етсең табылады?»
|
Пән: Қазақтілі Т2 |
Бөлім VІІ. Сауда мен көмек: Екіжақты келісімді сауда. |
|||||
|
Күні : 28.01.24. |
Педагогтің аты-жөні: Сатибалдиева Д.З.. |
|||||
|
Сынып: 10-«Б». |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың Ыбырай Алтынсарин «Дүние қалай етсең, табылады?» тақырыбы: |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
10.1.4.1. поэзиялық шығарманы тыңдау, шыармада көтерілген жалпыадамзаттық мәселені айқындау. 10.2.5.1. пікірталастың «пікірталас-монолог», «пікірталас-диалог», «пікірталас-полилог» түрлерінде сенімді және еркін сөйлеу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: есімдіктерді біледі, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолданады; орта көлемді прозалық, поэзиялық шығармалардан үзінді тыңдайды, көтерілген (тұрмыстық, әлеуметтік, қоғамдық) мәселені анықтай алады, өз пікірін білдіре біледі |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Әлі, үшін, көмек. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Қима қағаздар»
Сабақ мақсатымен таныстыру |
Оқушыларға қима қағаздар таратылады. Сол арқылы өз тобын тауып орналасады. Әр топ бір-біріне жақсы тілек айту арқылы көңілді армосфера орнатады Сабақтың тақырыбын, мазмұнын келтірілгеен мысалдар арқылы болжайды. |
Күлегештер
|
Слайд |
||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут)
|
6-тапсырма Жеке жұмыс
Жазылым Жұптық жұмыс
Жазылым 7- тапсырма
Топтық жұмыс Мәтінмен жұмыс Берілген жоспарды ретімен жаздыру
Жазылым айтылым 1- тапсырма «Атаулар туралы үш сұрақ» Сызбамен жұмыс
|
Тыңдалым,айтылым.
1.Ыбыай Алтынсарин - кім? 2.Оның қандай шығармаларын білесің? 3.Н.И.Ильминский - кім?
Кітаптағы көрсетілген ережеге сүйене отырып екі оқушы өзара хат алмасады. Жазған хаттың ішінде 5 үстеу болуы керек.
Осы жылы қаңтардың 8 күні менің көптен ісім орнын келіп,....
1.қайдан? 2.қалай? 3.қандай?
ақын |
«Бас бармақ»
Дескриптор: - сұрақтарға жауап береді.
Өзара бағалау Дескриптор: Хатты дұрыс жазады Өздік етіс жалғауларын дұрыс пайдаланады Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын»
«Бас бармақ»
|
Оқулық 24-27- бет сөздік
Слайд
Оқулық 25- бет |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру. Оқу. |
|
||||
|
Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі Қызыл- мүлдем түсінбедім Сары- жартылай түсіндім Жасыл-толық түсінікті |
Оқушылар сабақта алған білімдерін бағдаршамның түстері арқылы түсінгенін білдіреді |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
шағым қалдыра аласыз














