Бекітемін:__________
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім:№ 10 |
Бөлім: 10 Компьютердің тілін табу-өнер |
||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
|||||||||||||
|
Күні: |
|||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Өнер -білім бар жұрттар....» |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.1.5.1.Тыңдаған мәтін мазмұны негізінде көтерілген мәселеге өз ойын білдіру, сұрақтарға жауап беру; 5.5.2.1 Жазба жұмыстарында хабарлы сөйлемдердің жасалу жолдарын білу, мәтін құрастыру; |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
5.1.5.1. Өлеңдегі негізгі ойды түсініп, өз ойын білдіреді. Өлеңнің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. ӘТН бойынша сөйлемдегі жалғаулықтарды мағыналық түріне ажыратады: |
||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылық: бірлік және ынтымақ -қоғамдағы әлеуметтік нормаларды, ережелерді білу және түсіну; -сенімді қарым-қатынас орнату және сыныпта жағымды ахуалды сақтай білу; Құндылық: әділдік және жауапкершілік -басқаға көмектесуге, мейірімділік танытуға дайын болу; Құндылық: заң және тәртіп -тәртіп пен әділдік, нормалар мен ережелерді сақтау қажеттілігін түсіну; |
||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басталуы 5 минут Сабақтың басы 5 минут Ойтүрткі 1-тапсырма 5-минут
Тыңдалым 2-тапсырма Жазылым Жеке 7 минут
Жеке жұмысты бағалау;
Топтық Жұмыс Айтылым Жазылым 15-минут Интерактив-камен жұмыс Сабақтың Соңы 8 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру Қатысушылар жүрекке жазылған жақсы сөздермен, қасындағы отырған оқушыларды әр-түрлі қимыл-қозғалыстармен құшақтау; Оқушыларға бүгінгі сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлері айтылады. Random Animated Frog Group Generator
Мына бір өлең шумағынан кімнің өлеңі екенін тауып көру;
Тақырыптық ақпарат Ыбырай Алтынсарин (1841-1889) — қазақтың аса көрнекті ағартушы-педагогы, жазушы, этнограф, фольклоршы, қоғам қайраткері. Ол 1841 жылы қазіргі Қостанай облысының аумағында дүниеге келген. Әкесінен ерте айырылған ол атасының — белгілі би және старшын Балқожа Жаңбыршиннің қолында тәрбиеленді. Ыбырай бала кезінен бастап білімге және өз бетінше оқып білуге бейім екенін байқатты. Ыбырай Алтынсарин қазақ халқының ағартушылық тарихында және ұлттық мектебінің қалыптасуында терең із қалдырған тұлға. (Мұғалімнің қысқаша түсіндірме сөзі.....) Ақынның өмірімен танысады.
аудио тыңдау. Әрбір оқушы жеке сұрақтарға жауап беру; (Екі топтағы сұраққа жауап берген оқушыларды жұлдызшамен бағалау) 1.Өлеңде өнер мен білімнің адамға қандай пайдасы бар деп айтылған? 2.«Өнер» сөзі өлеңде қандай мағынада қолданылған? 3. Өлеңде қандай мысалдар арқылы өнер мен білімнің маңызды екені көрсетілген? 4. Өлеңде автор жастарға қандай кеңес береді? 5.Өлеңде қай ғасырдың жаңалықтары мен өнері туралы айтылған? 1-топ А).Оқушыларға мәтін беру, мәтіннен сәйкес келмейтін ақпаратты бір бағанға, сәйкес келетін ақпаратты екінші бағанға жаздыру. Ә). Өлеңде қою әріппен жазылған сөздердің аудармасын жазу; 2-топ А).Өлеңнің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру;
Ә). Түсінгендерін қысқаша өз сөздерімен айту;
Қорытындылау Кахут әдісі арқылы https://create.kahoot.it/details/78d061b1-f2bd-4d7e-a0ac-a3d11d9c2d5c 1.Ыбырай Алтынсарин қай жылы дүниеге келді? 2.Ыбырай Алтынсарин қандай салаларда танымал тұлға болды? 3.Ыбырай Алтынсарин кімнің немересі болды? 4. Ақынның өмірлік мақсаты не болды? 5. Алтынсарин қазақ балалары үшін не ашты? 6. Қандай оқу құралдарын дайындады? 7. балалар үшін қандай шығармалар жазды? 8. Ақынның ұстанған өмірлік кредосы қандай болды? 9. Сендердің келешектегі мақсаттарың қандай? 10.Ақынның қазіргі кезде арманы орындалды ма? 11. «Өлді деуге сыя ма? Ойлаңдаршы, өлмейтұғын артына сөз қалдырған» -деп Абай атамыз кімдерге айтып кеткен өсиет болды? Cсылкамен кіріп Try for free батырмасын басып traffic light-таңдап керекті оқушылар санына дейінгі бағдаршамды басып,оқушыларды тақтаға шығарып,өздерінің білім деңгейлерін анықтайды. |
Психологиялық ахуал Қатысушылар жүрекке жазылған жақсы сөздермен, қасындағы отырған оқушыларды әр-түрлі қимыл-қозғалыстармен құшақтайды. 1-қырандай қалықта. 2-күндей күлімде» 3-алдыңнан шам-шырағы жансын! 4-әлемді шарла! 5-қанатың талмасын! 6-жұлдыздай жарқыра! 8-Аспаның ашық болсын! 9-Судай мөлдір таза бол! 10-Талаптан да, өнер мен білім үйрен!-деп тілек айтады. Үй тапсырмасын тексеру қазіргі кезде интернетсіз, телефонсыз өмір сүру оңай ма?ендеше өткен сабағымызға шолу жасап, сұрақтарға жауап беріп көрейік! 1-тапсырма https://wordwall.net/resource/86304877
10 сұрақ: 1.«Компьютер» сөзінің анықтамасы алғаш рет қай жылы пайда болды? 2.«Компьютер» сөзі қай тілдерден шыққан? 3.Чарлз Бэббидждің қандай жаңалығы болды? 4.1946 жылы қандай маңызды оқиға болды? 5.Алғашқы электронды есептеуіш машинаның қандай ерекшеліктері бар? 6.Дербес компьютерлер қашан пайда болды? 7.Қандай фирма 1990 жылы «Macintosh» маркалы компьютерін жасады? 8.Қазіргі кезде компьютерлердің қолданылуы қай салаларда кең таралған? 9.Компьютердің көмегімен қандай қызметтерді орындауға болады? 10.Компьютердің өміріміздегі маңызы қандай? Бұрынғы кезде ағартушы ұстаздарымыз, жазушыларымыз өздерін қалай дамытқан. Мына бір өлең шумағынан кімнің өлеңі екенін тауып көріңдерші» Ыбырай Алтынсариннің өлеңі. Ендеше ақын өлеңін
тыңдайды. 1-топ топтастырады
(жасанды интелллект) тыңдалы-нан кейін оқушыларға топтастыру кестесі ұсынылады. 2-топ өлең мазмұнына қарай суреттерді ретімен қояды. «Суреттер сөйлейді» әдісі Өлеңде берілген ойды түсініп, суреттермен байланысын анықтайды, және мазмұнына қарай өлеңді ретімен оқиды.
Бұл ненің суреттері?
Адамға қандай пайдасы бар? 1-топ оқушыларына мәтін беріледі. А).Мәтіннен өлең мазмұнына сәйкес келмейтін ақпаратты алып тастайды. Ә).Өлеңде қою әріппен жазылған сөздердің аудармасын жазады. Ыбырай алтынсариннің өлеңі 200 жылдан бұрын жазылған. Ол «Өнер- білім бар жұрттар» өлеңінде қазақ балаларын оқуға шақырған. «оқу-білім ғана басқа жиырма бес елмен тең етеді»-деп айтқан. Бұл өлеңде ақын қазақтың салт-дәстүрі туралы айтқан. Автор жастарға Еуропа елдерін үлгі еткен. Ыбырай өлеңінде үлкен қалалар, телефон, пойыз туралы айтады. Ол компьютер туралы ақпарат береді. Ыбырай Алтынсарин жастарға үміт артады. Бата береді. Өлең үлкен адамдарға, әншілерге арналған.
2-топ А).Өлеңнің мазмұны бойынша 5 сұрақтарға жауап береді;
Ә).Түсінгендерін қысқаша өз сөздерімен айтады.
Үй тұмысы Жазылым 12-тапсырма. 1. «Бинго» ойыны. Берілген торкөзді толтырады. 2. Өлеңнен өзіңе ұнаған 1 шумақты жаттайды.
Оқушылар бүгін сабақтан пайдалы не алғанын, не қиын болғанын, алдағы уақытта не істеуге болатындығы жөнінде рефлексия жасайды
|
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандыра ды Жарайсың!
Керемет
шешім! Ашық сабаққа жақсы қатысуыңа тілектеспін! Сандықтағы құстар мен аңдардың аттарымен екі топқа бөлінеді.
Дескриптор Білім алушы -Сыныпты психологиялық ахуалға шақырады; -Әдемі табиғи сөздермен бір-біріне жылы лебіздер айтады: -Үй тапсырмасын ссылка арқылы өтіп, сұрақтарға жауап береді-1 балл -Generator арқылытопқа бөлінеміз;
Дескриптор Білім алушы -Тыңдалым мәтіні ұсынылады; -Өлеңде берілген ойды түсінеді; -Ақынның өмір жолын таниды-1балл ; -Суреттермен байланысын анықтайды;-1 балл -Мазмұнына қарай суреттерді ретімен орналастырады-1 балл; -Ақын өмірін топтастырады-1 балл
Әр түрлі жұлдызшамен бағалау 1-сұрақ-1 балл
Дескриптор Білім алушы: -мәтін мазмұнына сәйкес келетін ақпаратты табады,-1балл -Мәтін мазмұнына сәйкес келмейтін ақпаратты табады-1 балл -өлеңдегі қою әріппен жазылған сөздердің аудармасын жазады-2балл - Өлеңнің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді-2 балл - Түсінгендерін қысқаша өз сөздерімен айтады-2 балл
Екі топ арасындағы жұмыстарды «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісімен кері байланысқа түсіреді;
Дескриптор Білім алушы: -Сабақ соңында қорытынды сұрақтарға жауап береді,-1балл -Әр оқушы өз түсінгені бойынша ойларын айтады-1 балл -Берілген үй жұмысымен танысады. -Бүгінгі сабаққа қатысқаны бойынша, өз білімдерінің бағасын естиді;
|
Оқулық Қазақ тілі мен әдебиеті «Бәйшешек» «Көкжиек-горизонт» баспасы 2017 ж Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары 5-сынып ОҚЫТУДАҒЫ ЖАҢА ӘДІС-ТӘСІЛ
Мына бір өлең шумағынан кімнің өлеңі екенін тауып айтады.
Оқушылар ойы
Суреттің дұрыс реттік жауабы
1-Өнер білім
бар жұрттар, тастан сарай- 2-айшылық алыс жерлерден... -телефон 3-аты жоқ құр арбаны мың шақырым жерлерге.. 4-адамды құстай ұшырды....поезд 5- сомалет
6- 1-топ Оқушыларға мәтін беру, мәтіннен сәйкес келмейтін ақпаратты бір бағанға, сәйкес келетін ақпаратты екінші бағанға жаздыру.
2-топ А).Өлеңнің мазмұны бойынша 5 сұрақтарға жауап береді;
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ы.Алтынсарин "Өнер-білім бар жұрттар..."
Ы.Алтынсарин "Өнер-білім бар жұрттар..."
Бекітемін:__________
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім:№ 10 |
Бөлім: 10 Компьютердің тілін табу-өнер |
||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
|||||||||||||
|
Күні: |
|||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Өнер -білім бар жұрттар....» |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.1.5.1.Тыңдаған мәтін мазмұны негізінде көтерілген мәселеге өз ойын білдіру, сұрақтарға жауап беру; 5.5.2.1 Жазба жұмыстарында хабарлы сөйлемдердің жасалу жолдарын білу, мәтін құрастыру; |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
5.1.5.1. Өлеңдегі негізгі ойды түсініп, өз ойын білдіреді. Өлеңнің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. ӘТН бойынша сөйлемдегі жалғаулықтарды мағыналық түріне ажыратады: |
||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылық: бірлік және ынтымақ -қоғамдағы әлеуметтік нормаларды, ережелерді білу және түсіну; -сенімді қарым-қатынас орнату және сыныпта жағымды ахуалды сақтай білу; Құндылық: әділдік және жауапкершілік -басқаға көмектесуге, мейірімділік танытуға дайын болу; Құндылық: заң және тәртіп -тәртіп пен әділдік, нормалар мен ережелерді сақтау қажеттілігін түсіну; |
||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басталуы 5 минут Сабақтың басы 5 минут Ойтүрткі 1-тапсырма 5-минут
Тыңдалым 2-тапсырма Жазылым Жеке 7 минут
Жеке жұмысты бағалау;
Топтық Жұмыс Айтылым Жазылым 15-минут Интерактив-камен жұмыс Сабақтың Соңы 8 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру Қатысушылар жүрекке жазылған жақсы сөздермен, қасындағы отырған оқушыларды әр-түрлі қимыл-қозғалыстармен құшақтау; Оқушыларға бүгінгі сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлері айтылады. Random Animated Frog Group Generator
Мына бір өлең шумағынан кімнің өлеңі екенін тауып көру;
Тақырыптық ақпарат Ыбырай Алтынсарин (1841-1889) — қазақтың аса көрнекті ағартушы-педагогы, жазушы, этнограф, фольклоршы, қоғам қайраткері. Ол 1841 жылы қазіргі Қостанай облысының аумағында дүниеге келген. Әкесінен ерте айырылған ол атасының — белгілі би және старшын Балқожа Жаңбыршиннің қолында тәрбиеленді. Ыбырай бала кезінен бастап білімге және өз бетінше оқып білуге бейім екенін байқатты. Ыбырай Алтынсарин қазақ халқының ағартушылық тарихында және ұлттық мектебінің қалыптасуында терең із қалдырған тұлға. (Мұғалімнің қысқаша түсіндірме сөзі.....) Ақынның өмірімен танысады.
аудио тыңдау. Әрбір оқушы жеке сұрақтарға жауап беру; (Екі топтағы сұраққа жауап берген оқушыларды жұлдызшамен бағалау) 1.Өлеңде өнер мен білімнің адамға қандай пайдасы бар деп айтылған? 2.«Өнер» сөзі өлеңде қандай мағынада қолданылған? 3. Өлеңде қандай мысалдар арқылы өнер мен білімнің маңызды екені көрсетілген? 4. Өлеңде автор жастарға қандай кеңес береді? 5.Өлеңде қай ғасырдың жаңалықтары мен өнері туралы айтылған? 1-топ А).Оқушыларға мәтін беру, мәтіннен сәйкес келмейтін ақпаратты бір бағанға, сәйкес келетін ақпаратты екінші бағанға жаздыру. Ә). Өлеңде қою әріппен жазылған сөздердің аудармасын жазу; 2-топ А).Өлеңнің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру;
Ә). Түсінгендерін қысқаша өз сөздерімен айту;
Қорытындылау Кахут әдісі арқылы https://create.kahoot.it/details/78d061b1-f2bd-4d7e-a0ac-a3d11d9c2d5c 1.Ыбырай Алтынсарин қай жылы дүниеге келді? 2.Ыбырай Алтынсарин қандай салаларда танымал тұлға болды? 3.Ыбырай Алтынсарин кімнің немересі болды? 4. Ақынның өмірлік мақсаты не болды? 5. Алтынсарин қазақ балалары үшін не ашты? 6. Қандай оқу құралдарын дайындады? 7. балалар үшін қандай шығармалар жазды? 8. Ақынның ұстанған өмірлік кредосы қандай болды? 9. Сендердің келешектегі мақсаттарың қандай? 10.Ақынның қазіргі кезде арманы орындалды ма? 11. «Өлді деуге сыя ма? Ойлаңдаршы, өлмейтұғын артына сөз қалдырған» -деп Абай атамыз кімдерге айтып кеткен өсиет болды? Cсылкамен кіріп Try for free батырмасын басып traffic light-таңдап керекті оқушылар санына дейінгі бағдаршамды басып,оқушыларды тақтаға шығарып,өздерінің білім деңгейлерін анықтайды. |
Психологиялық ахуал Қатысушылар жүрекке жазылған жақсы сөздермен, қасындағы отырған оқушыларды әр-түрлі қимыл-қозғалыстармен құшақтайды. 1-қырандай қалықта. 2-күндей күлімде» 3-алдыңнан шам-шырағы жансын! 4-әлемді шарла! 5-қанатың талмасын! 6-жұлдыздай жарқыра! 8-Аспаның ашық болсын! 9-Судай мөлдір таза бол! 10-Талаптан да, өнер мен білім үйрен!-деп тілек айтады. Үй тапсырмасын тексеру қазіргі кезде интернетсіз, телефонсыз өмір сүру оңай ма?ендеше өткен сабағымызға шолу жасап, сұрақтарға жауап беріп көрейік! 1-тапсырма https://wordwall.net/resource/86304877
10 сұрақ: 1.«Компьютер» сөзінің анықтамасы алғаш рет қай жылы пайда болды? 2.«Компьютер» сөзі қай тілдерден шыққан? 3.Чарлз Бэббидждің қандай жаңалығы болды? 4.1946 жылы қандай маңызды оқиға болды? 5.Алғашқы электронды есептеуіш машинаның қандай ерекшеліктері бар? 6.Дербес компьютерлер қашан пайда болды? 7.Қандай фирма 1990 жылы «Macintosh» маркалы компьютерін жасады? 8.Қазіргі кезде компьютерлердің қолданылуы қай салаларда кең таралған? 9.Компьютердің көмегімен қандай қызметтерді орындауға болады? 10.Компьютердің өміріміздегі маңызы қандай? Бұрынғы кезде ағартушы ұстаздарымыз, жазушыларымыз өздерін қалай дамытқан. Мына бір өлең шумағынан кімнің өлеңі екенін тауып көріңдерші» Ыбырай Алтынсариннің өлеңі. Ендеше ақын өлеңін
тыңдайды. 1-топ топтастырады
(жасанды интелллект) тыңдалы-нан кейін оқушыларға топтастыру кестесі ұсынылады. 2-топ өлең мазмұнына қарай суреттерді ретімен қояды. «Суреттер сөйлейді» әдісі Өлеңде берілген ойды түсініп, суреттермен байланысын анықтайды, және мазмұнына қарай өлеңді ретімен оқиды.
Бұл ненің суреттері?
Адамға қандай пайдасы бар? 1-топ оқушыларына мәтін беріледі. А).Мәтіннен өлең мазмұнына сәйкес келмейтін ақпаратты алып тастайды. Ә).Өлеңде қою әріппен жазылған сөздердің аудармасын жазады. Ыбырай алтынсариннің өлеңі 200 жылдан бұрын жазылған. Ол «Өнер- білім бар жұрттар» өлеңінде қазақ балаларын оқуға шақырған. «оқу-білім ғана басқа жиырма бес елмен тең етеді»-деп айтқан. Бұл өлеңде ақын қазақтың салт-дәстүрі туралы айтқан. Автор жастарға Еуропа елдерін үлгі еткен. Ыбырай өлеңінде үлкен қалалар, телефон, пойыз туралы айтады. Ол компьютер туралы ақпарат береді. Ыбырай Алтынсарин жастарға үміт артады. Бата береді. Өлең үлкен адамдарға, әншілерге арналған.
2-топ А).Өлеңнің мазмұны бойынша 5 сұрақтарға жауап береді;
Ә).Түсінгендерін қысқаша өз сөздерімен айтады.
Үй тұмысы Жазылым 12-тапсырма. 1. «Бинго» ойыны. Берілген торкөзді толтырады. 2. Өлеңнен өзіңе ұнаған 1 шумақты жаттайды.
Оқушылар бүгін сабақтан пайдалы не алғанын, не қиын болғанын, алдағы уақытта не істеуге болатындығы жөнінде рефлексия жасайды
|
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандыра ды Жарайсың!
Керемет
шешім! Ашық сабаққа жақсы қатысуыңа тілектеспін! Сандықтағы құстар мен аңдардың аттарымен екі топқа бөлінеді.
Дескриптор Білім алушы -Сыныпты психологиялық ахуалға шақырады; -Әдемі табиғи сөздермен бір-біріне жылы лебіздер айтады: -Үй тапсырмасын ссылка арқылы өтіп, сұрақтарға жауап береді-1 балл -Generator арқылытопқа бөлінеміз;
Дескриптор Білім алушы -Тыңдалым мәтіні ұсынылады; -Өлеңде берілген ойды түсінеді; -Ақынның өмір жолын таниды-1балл ; -Суреттермен байланысын анықтайды;-1 балл -Мазмұнына қарай суреттерді ретімен орналастырады-1 балл; -Ақын өмірін топтастырады-1 балл
Әр түрлі жұлдызшамен бағалау 1-сұрақ-1 балл
Дескриптор Білім алушы: -мәтін мазмұнына сәйкес келетін ақпаратты табады,-1балл -Мәтін мазмұнына сәйкес келмейтін ақпаратты табады-1 балл -өлеңдегі қою әріппен жазылған сөздердің аудармасын жазады-2балл - Өлеңнің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді-2 балл - Түсінгендерін қысқаша өз сөздерімен айтады-2 балл
Екі топ арасындағы жұмыстарды «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісімен кері байланысқа түсіреді;
Дескриптор Білім алушы: -Сабақ соңында қорытынды сұрақтарға жауап береді,-1балл -Әр оқушы өз түсінгені бойынша ойларын айтады-1 балл -Берілген үй жұмысымен танысады. -Бүгінгі сабаққа қатысқаны бойынша, өз білімдерінің бағасын естиді;
|
Оқулық Қазақ тілі мен әдебиеті «Бәйшешек» «Көкжиек-горизонт» баспасы 2017 ж Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары 5-сынып ОҚЫТУДАҒЫ ЖАҢА ӘДІС-ТӘСІЛ
Мына бір өлең шумағынан кімнің өлеңі екенін тауып айтады.
Оқушылар ойы
Суреттің дұрыс реттік жауабы
1-Өнер білім
бар жұрттар, тастан сарай- 2-айшылық алыс жерлерден... -телефон 3-аты жоқ құр арбаны мың шақырым жерлерге.. 4-адамды құстай ұшырды....поезд 5- сомалет
6- 1-топ Оқушыларға мәтін беру, мәтіннен сәйкес келмейтін ақпаратты бір бағанға, сәйкес келетін ақпаратты екінші бағанға жаздыру.
2-топ А).Өлеңнің мазмұны бойынша 5 сұрақтарға жауап береді;
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз

































