Сабақ жоспары
Пән: Әдебиеттік оқу
|
САБАҚ:Ы.Алтынсарин «Қарабатыр» ертегісі |
Мектеп: Абай атындағы №31 мектеп |
|
|
Күні: 11.10.2018ж. |
Мұғалімнің аты - жөні: Асанбаева Г |
|
|
Сынып: 4 «Г» сынып |
Қатысқандар: 30 |
Қатыспағандар: |
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
Оқушыларды Ы.Алтынсариннің «Қарабатыр» ертегісінің мазмұнымен таныстыру.Ертегі арқылы ой-өрісін,тіл байлығын дамыту.Туған жерді сүюге,қадірлеуге,құрметтеуге тәрбиелеу. |
|
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады: |
|
|
Сұрақтарға жауап бере алады |
||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
||
|
Ертегіні тізбектеп оқи алады. |
||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
||
|
Мазмұнын айта алады |
||
|
Тілдік мақсат: |
Оқушылар орындай алады Өз ойын еркін айта алады |
|

|
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: қазақ тілі орыс тілі ағылшын тілі |
||
|
Ертегі сказка fairu tale |
|||
|
Диалог құруға , шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: |
|||
|
Ертегіде не жайында айтылған? |
|||
|
Ертегідегі кейіпкерлерді ата.? |
|||
|
Алдыңғы оқу: |
Логогриф |
||
|
Жоспар |
Уақыты |
Жоспарланған жаттығу:Қарабатыр Ресурстар |
|
|
Басы |
2 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал Бір аллаға сыйынып, Кел балалар оқылық. Оқығанды көңілге, Ықыласпен тоқылық. Оқысаңыз балалар Шамнан шырақ табылар. Тілегеннің алдынан, Іздемей-ақ табылар. |
Шаттық шеңбері |
|
|
6 мин
3 мин
5 мин
3 мин
7 мин
5 мин |
Үй тапсырмасын сұрау Қандай тапсырма берілді? Халық ауыз әдебиетіне нелер жатады? Батырлар жыры дегеніміз не? Логогриф дегеніміз не? Метаграмма дегеніміз не? Ой қозғау Хат келді! -Осы хаттан не түсіндік? -Әдеби ертегілер мен халық ертегілерінің айырмашылығы туралы ... -Ы.Алтынсарин кім? -Ол кісі туралы не білеміз? -Оқушылардың тапқан деректерін айтқызу. Жаңа сабақ «Қарабатыр» Тыңдалым: Аудиозапистен «Қарабатыр» ертегісін тыңдату. Оқылым: Мұғалімнің түсіндіруі Әр топтан оқушылар тізбектеп оқиды. Тізбектеп оқу Түсінік айту Сұрақ-жауап алмасу
1-топ: Ертегіден сұрақтар дайындайды. 2-топ: Ертегінің бөлімдерін ым-ишарамен көрсетеді. 3-топ: Ертегіге жоспар құрады. Дәптермен жұмыс: ----------------------- ----------------------- Тұмарымды ал сана, Біздің елге бар сана.
|
АКТ
Плакат
Оқулықпен жұмыс
Топпен жұмыс
Үнтаспа
|
|
|
3 мин 2 мин 1 мин |
Жазылым: Сөздікті дәптерге жаздыру. Қорықтық-отқа қыздырылған тастарды сүт құйылған ыдысқа салып пісірілген сүт. Жүрекжарды- сүйіншіге берілетін сыйлық Өзіндік жұмыс Оқушылар кеспемен жұмыс жасайды. Өзіндік жұмыс:
Қорытынды: Түсіндім? Түсінбедім? Түсінгім келеді?
|
Дәптермен жұмыс |
||||||||||
|
Саралау оқушыға мейлінші қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Шығармашылық тапсырмалар беру арқылы |
Бағалау Басбармақ арқылы бағалау |
Пәнаралық байланыс-АКТ қазақ тілі, өзін-өзі тану |
|||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ы.Алтынсарин «Қарабатыр» ертегісі
Ы.Алтынсарин «Қарабатыр» ертегісі
Сабақ жоспары
Пән: Әдебиеттік оқу
|
САБАҚ:Ы.Алтынсарин «Қарабатыр» ертегісі |
Мектеп: Абай атындағы №31 мектеп |
|
|
Күні: 11.10.2018ж. |
Мұғалімнің аты - жөні: Асанбаева Г |
|
|
Сынып: 4 «Г» сынып |
Қатысқандар: 30 |
Қатыспағандар: |
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
Оқушыларды Ы.Алтынсариннің «Қарабатыр» ертегісінің мазмұнымен таныстыру.Ертегі арқылы ой-өрісін,тіл байлығын дамыту.Туған жерді сүюге,қадірлеуге,құрметтеуге тәрбиелеу. |
|
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады: |
|
|
Сұрақтарға жауап бере алады |
||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
||
|
Ертегіні тізбектеп оқи алады. |
||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
||
|
Мазмұнын айта алады |
||
|
Тілдік мақсат: |
Оқушылар орындай алады Өз ойын еркін айта алады |
|

|
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: қазақ тілі орыс тілі ағылшын тілі |
||
|
Ертегі сказка fairu tale |
|||
|
Диалог құруға , шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: |
|||
|
Ертегіде не жайында айтылған? |
|||
|
Ертегідегі кейіпкерлерді ата.? |
|||
|
Алдыңғы оқу: |
Логогриф |
||
|
Жоспар |
Уақыты |
Жоспарланған жаттығу:Қарабатыр Ресурстар |
|
|
Басы |
2 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал Бір аллаға сыйынып, Кел балалар оқылық. Оқығанды көңілге, Ықыласпен тоқылық. Оқысаңыз балалар Шамнан шырақ табылар. Тілегеннің алдынан, Іздемей-ақ табылар. |
Шаттық шеңбері |
|
|
6 мин
3 мин
5 мин
3 мин
7 мин
5 мин |
Үй тапсырмасын сұрау Қандай тапсырма берілді? Халық ауыз әдебиетіне нелер жатады? Батырлар жыры дегеніміз не? Логогриф дегеніміз не? Метаграмма дегеніміз не? Ой қозғау Хат келді! -Осы хаттан не түсіндік? -Әдеби ертегілер мен халық ертегілерінің айырмашылығы туралы ... -Ы.Алтынсарин кім? -Ол кісі туралы не білеміз? -Оқушылардың тапқан деректерін айтқызу. Жаңа сабақ «Қарабатыр» Тыңдалым: Аудиозапистен «Қарабатыр» ертегісін тыңдату. Оқылым: Мұғалімнің түсіндіруі Әр топтан оқушылар тізбектеп оқиды. Тізбектеп оқу Түсінік айту Сұрақ-жауап алмасу
1-топ: Ертегіден сұрақтар дайындайды. 2-топ: Ертегінің бөлімдерін ым-ишарамен көрсетеді. 3-топ: Ертегіге жоспар құрады. Дәптермен жұмыс: ----------------------- ----------------------- Тұмарымды ал сана, Біздің елге бар сана.
|
АКТ
Плакат
Оқулықпен жұмыс
Топпен жұмыс
Үнтаспа
|
|
|
3 мин 2 мин 1 мин |
Жазылым: Сөздікті дәптерге жаздыру. Қорықтық-отқа қыздырылған тастарды сүт құйылған ыдысқа салып пісірілген сүт. Жүрекжарды- сүйіншіге берілетін сыйлық Өзіндік жұмыс Оқушылар кеспемен жұмыс жасайды. Өзіндік жұмыс:
Қорытынды: Түсіндім? Түсінбедім? Түсінгім келеді?
|
Дәптермен жұмыс |
||||||||||
|
Саралау оқушыға мейлінші қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Шығармашылық тапсырмалар беру арқылы |
Бағалау Басбармақ арқылы бағалау |
Пәнаралық байланыс-АКТ қазақ тілі, өзін-өзі тану |
|||||||||||
шағым қалдыра аласыз













