Бөлімі:
|
2 В бөлім.Уақыт өлшем
бірліктері.
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Мырзаканова Жанар Анваровна
|
Күні:
|
08.12.2021 ж.
|
Сыныбы: 2
«Б»
|
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
Уақыт.
Уақыттың өлшем бірліктері.
|
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
|
2.1.3.4.Уақыт (сағ, мин, ай, жыл) өлшем бірліктерін олардың
арақатысына сүйеніп түрлендіру
|
Сабақтың
мақсаты:
|
Барлық оқушылар
орындай алады:
Уақытты анықтауды
үйренеді;
Оқушылардың
көпшілігі орындай алады:
Тапсырмаларды топтық ,
жеке, жұптық жұмыстарда бірлесіп орындай алады;
Кейбір оқушылар
орындай алады:
Өлшем
бірліктері арақатынасына сүйеніп түрлендіруді
меңгереді;
|
Тілдік
мақсат
|
Түйінді сөздер мен сөз
тіркестері:
Тірек сөздердің
айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ
барысында қайталату.
Талқылауға арналған
сұрақтар:
1. 1 айда қанша күн
бар?
2. 1
аптада қанша күн бар?Т.б
|
Сабақ
кезеңі/Уақыты
|
Педагогтің
іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Басы
6 минут
|
1.Психологиялық ахуал
қалыптастыру.
а)
Сәлемдесу.
ә)
Релаксация.
-Әрқайсымыздың жүрегімізде
кішкентай күн бар. Сол күннің ішінде адамның барлық жақсы
қасиеттері жиналған! Біз сол күніміздің сәулелерін , яғни барлық
бойымыздағы жақсы қасиеттерді басқа адамдарға шашуымыз керек! Әр
қашан бір-бірімізге, табиғатқа мейірімді болып, қорғап ,
сүйіспеншілігімізді аямау керекпіз!
Бүгінгі сабақ барлықтарына
қызықты, көңілді, түсінікті өтсін деп
тілеймін!
Ал енді көздерінді ашып
бір-біріне жақсы көңіл-күй сыйландар!
б)Балаларды үш топқа
бөлу
1- топ «Білімділер
фермасы»
2-топ «Алғырлар
фермасы»
3-топ «Тапқырлар
фермасы»
(Сабақ барысы кезінде дұрыс
жауаптарға бір жұмыртқадан беріліп тұрады, сабақ соңында қай ферма
көп жұмыртқа жинайды, сол ферма жеңімпаз атанып кубок
алады)
|
Балалар қонақтармен 3 тілде
амандасып, жылы тілек тілейді:
Бүгінгі күн
тамаша!
Қонақтар келді
сабаққа!
Ұстаздарға бас
иіп
Сәлем бердік
баршаңызға!
Мы приветствуем
гостей
Дорогих
учителей!
Всех знакомых,
незнакомых,
И уставших и
веселых!
И сегодня второй
класс
На урок позвал всех
вас!
Today is a happy
day.
We are nice and very
guy
We all glad and
say,
Welcome guests
everyday!
|
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде
белсенділік танытқан оқушыларды
«Мадақтау сөз»
әдісі арқылы бағалайды:
«Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы!
Талпын!»
|
Релаксация – бейнежазба
(әуен)
Топ
атаулары
|
Қайталау
2 минут
|
Миға шабуыл (ауызша
есептеу)
70+17= 28+70=
13+13= 12-5=
7+8= 63-30=
23+54= 14+5=
45+10= 18-11=
|
Оқушылар
өрнектердің мәнін тауып, дұрыс жауаптарға жұмыртқадан алып
отырады
|
Дұрыс жауапқа бір
жұмыртқадан беріліп тұрады
|
жұмыртқалар
|
Ортасы
2 минут
|
1.Кіріспе.
Келген қонақтардан
сұхбат алу
Қойылған сұрақтардың
ортақ тақырыбын анықтап, білім алушылар сабақтың тақырыбын,
мақсатын анықтайды.
|
1. Сұхбат
алу.
-Сіз қай жыл мезгілін
жақсы көресіз?
-Сіздің туған күніңіз
қай айда?
-Аптаның қай күнін
жақсы көресіз?
-Таңертең сағат нешеде
тұрасыз?
-Үйінізден мектепке
дейін неше минутта келесіз?
-Судың астында демсыз
неше секунд шыдай аласыз?
|
|
ДК
экраны
микрофон
|
5 минут
|
2. Бейнежазба
көру
|
2.Қорытындылау
1 минут = 60
секунд
1 сағат = 60
минут
1 тәулік = 24
сағат
1 апта = 7
күн
1 ай = 30 немесе 31 күн
( ақпан айында 28 немесе 29 күн)
1 жыл = 12 ай (365
немесе 366 күн)
1 мүшел = 12
жыл
1 ғасыр =
100 жыл
|
|
ДК
экраны
2-сынып
оқулығы.
|
7 минут.
|
3. Топтық
жұмыс
|
Топ ережесін еске
түсіреді
Топтық
жұмыстарды орындап, қорғайды.
|
Дескриптор:
1. Берілген
тапсырмаларды топта талқылайды;
2. Иллюстрацияға
сүйеніп ай аттарын, жыл атауларын, жұлдызнама атауларын
анықтайды.
|
ДК
экраны
|
Сергіту
сәті
3
мин.
|
4.Бейнежазба «Бізбен
бірге биле»
|
Әуенге
билейді
|
|
ДК
экраны
|
5 минут
|
5.Оқулықпен
жұмыс
46 бет
№ 2
1 сағ 7
мин = … мин
1 сағ
15 мин = … мин
3 апта
= … күн
1 жыл =
… ай
1 апта
2 күн = ... күн
1 жыл 3
ай = ... ай
|
Өлшем
бірліктері арақатынасына сүйеніп түрлендіреді
|
Дескриптор:
1. Өлшем бірліктері
арақатынасына сүйеніп түрлендіруді түсінеді;
2. Бір-бірінің
жұмыстарын тексереді, қателерін түзетеді
|
ДК
экраны
2-сынып
оқулығы.
Жұмыс
дәптерлері
|
3 минут
|
6.Циферблатпен
жүмыс
47 бет
№5
|
Циферблатпен
жұмыс.
Тапсырма
бойынша уақытты анықтайды.
|
Мұғалім дұрыс уақытты
анықтаған оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі
арқылы бағалайды:
«Жарайсың! Жақсы! Өте
жақсы! Талпын!»
|
ДК
экраны
2-сынып
оқулығы
циферблат
|
6 минут
|
7. Сөз
есеп. 47 бет
№ 4
1-топ
2,
3-топ кері есеп
құрастыру
|
Тапсырманы талқылайды,
есептің қысқаша шартын құрастырады, тиімді тәсілмен есептің мәнін
табады
|
Дескриптор:
1. Тапсырманы
талқылайды;
2. Есептің қысқаша
шартын құрастырады;
3 Тиімді тәсілмен
есептің мәнін табады.
|
ДК
экраны
2-сынып
оқулығы
жұмыс
дәптері
|
Қорытынды
6 минут
|
1.Жеңімпаз ферманы
анықтау.
2. Кері байланыс
«Ыстық микрофон»
3.Рефлексия
«Көңіл-күй райы»
4. Үй
жұмысы. 47
бет№3
|
Марапаттау
Ойларын
білдіреді
Стикер таңдап
көңіл-күйлерін білдіреді
|
Кубоктармен
марапаттау
|
ДК
экраны
кубоктар
микрофон
парақша
стикер
|