Материалдар / Уақыт ҚМЖ
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Уақыт ҚМЖ

Материал туралы қысқаша түсінік
Уақыт тақырыбына ҚМЖ
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі

Техникалық шығармашылығы және кәсіби бағдар беру орталығы

-----------------------------------------------------------------------------------

(білім беру ұйымының атауы)

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

----------------------------------------------------------------------------------

(сабақтың тақырыбы)

Бөлімі:



7 бөлім. Шамалар

Педагогтің Т.А.Ә (болған жағдайда)


Сегізбаева Жанерке Құдайбергенқызы

Күні:


.02.2024

Сынып / топ:

1

Қатысушылар саны:


Қатыспағандар саны:



Сабақтың тақырыбы:



Уақыт

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту

мақсаттары :




Оқушылардың логикалық ойлауын, есте сақтау қабілетін, дұрыс шешім қабылдау қасиетін, математикалық білімін, меңгерген білімін пайдалану қабілетін, математикалық сауатын дамыту.

Сабақтың мақсаты:





Уақыт бірліктері арасындағы байланысты толықтырады.

Тәулік бөліктерін атап, әр бөлікте немен айналысатынын айтады.

Апта күндерінің атауларын жазады.

Күнтізбе жасайды.

Уақыт өлшем бірліктерін олардың арақатысына сүйеніп түрлендіреді.

Сабақтың барысы:

Уақыт (ағылш. time) — дүние-өмірдегі түрлі оқиғалар болмысының жалғасымды тізбегін, ілгері-кейін ретін білдіретін қайтымсыз сабақтастық болып, ол өткеннен келеді, қазірді басып өтеді, болашаққа бағытталады. Түрлі өлшемдердің құрамдас мөлшері ретінде уақыт оқиғалардың ретін, ұзақтығын, және олар арасындағы интервалдарды сипаттауға қолданылады, әсіресе материалдық қозғалыс-өзгерістер мен саналы тәжірибенің сандық өзгеріс шамасын өлшеуде уақыт ұғымының маңызы ерекше.

ІІ. Қызығушылықты ояту:

Сабақтың кезеңі / уақыт

Педагогтардың әрекеті


Оқушылардың әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы 10 минут

1.Сәлемдесу.

2.Оқушыларды түгендеу.

Психологиялық ахуал орнату.

«Үш қадам» әдісі

1.Көңіл – күйіміз қандай? (қол бұлғау)

КЕРЕМЕТ

2.Сабаққа дайындықтарың қалай? (шапалақтау)

ТАМАША

3.Сабаққа ынталарың қандай? (басбармақ көрсету)

ҒАЖАП

Ендеше сабағымызды бастаймыз!


Оқушылар сабаққа назар аударады.

Оқушылар сұраққа жауап береді

Тамаша!Керемет!

Ғажап!


Керекті құрал-жабдықтармен танысу.


Электронды кітаптар мен

қималар.

Сабақтың ортасы 50 минут

Өткенді пысықтау

-«Менің өмірімдегі сандар» ойыны

Алдарыңа 6 қарындаш алыңдар.

Енді осы қарындаштармен Рим цирларын құрап мен қойған сұрақтарға жауап құрастырасыңдар

Бүгін бізде неше сабақ?

Математика нешінші сабақ?

Сыныпта неше ұл бар?

Сыныпта неше қыз бар?

Нешінші сыныпта оқисың?

Біздің сынып нешінші қабатта орналасқан?

Бүгін аптаның нешінші күні?

«Жүгірме диктант» ойыны

1-қатар

2-қатар

3-қатар

Жүгірушілер таңдалады.

Жүгіруші парақта жазылған рим

цифрасын оқып, өз тобына жүгіріп айтып отырады.

ІҮ, ҮІІ, Х, ІІІ, ІХ, ХІІ, ҮІІІ.

«Ой қозғау»

Жұмбақ шешу

Тық-тық ұрып
Шегесін қадап,
Мезгілді саған
Айтады санап.

-Дұрыс, сағат

Сағат ненің өлшем бірлігі?

Әрине уақыттың

-жыл мезгілдерін айтып беріңдер

Ендеше бүгінгі тақырып не туралы болуы мүмкін?

Әрине Уақыт.уақыт бірліктері.

1-тапсырма

Жұптық жұмыс

«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі

Уақыт бірліктері арасындағы байланысты жазу

Дескриптор:

- Уақыт бірліктері арасындағы байланысты толықтырады.  (2 б)

-Балалар,бағана айтып өткендей тәуліктің 4 бөлігі бар. Ол таңертең, күндіз, кеш, түн

Әр бөлікте не істейміз?

Сергіту сәті

 «Күнделікті әрекетім»  Балалар таңертең тұрғаннан мектепке келгенге дейінгі   іс әрекетін қимылмен жасап көрсетеді

2-тапсырма

Жеке жұмыс

Апта күндерін атауларын жаз

Дескриптор:

-апта күндерінің атауларын жазады (2б)

3-тапсырма

Оқулықпен жұмыс


Тапсырманы орындайды.



1. сандарды рим цифрларымен оқиды

2.рим цифрын жазады





















Ауызша айтады

мимикамен көрсетеді





Сабақтың соңы 20 минут

  1. Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

  2. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

  3. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?







Қолы: ______________________

















































Жамбыл облысы әкімдігінің білім басқармасы Жамбыл ауданының білім бөлімінің

«Техникалық шығармашылығы және кәсіби бағдар беру орталығы»

2021-2022 оқу жылы

Үйірме жетекшісінің жеке сағаттық көрсеткіш кестесі



Топ саны

Бала саны

Апталық сағат саны

Жалпы саны

Жарты жылдық сағаттар саны

I

II

1

I

10

3

216

90

126

2

II

13

3

216

90

126

3

III

15

2

144

60

84

4

IV

15

2

144

60

84





Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!