Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Түсінікті
Материалдар / Уақыт уақытын өлшем бірліктері 3 сынып
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып көруге болады
ээ Қазақстан Республикасының
Білім және ғылымминистрлігі
«М.О. Әуезов атындағы
педагогикалық колледжі» ҚМҚК
«Бекітемін»___________
Колледж әдіскері: Искакова
К.А
«Келісемін»
___________
Сабақ
жоспары
Тақырыбы: Уақыт уақытын өлшем
бірлігі
Өтетін орыны: “№4 ЖОББМ”
КММ
Сынып:
«ә»
Мерзімі:07.12.21ж
Тобы:
401
Машықкер: Есімжанова
Гүлнұр
Баға: «___»
__________________
2021-жылы
Қысқа мерзімді
жоспар
Бөлім:
2-бөлім:
Машықкердің
аты-жөні:
Қарифолла
Аңсар
Күні:
09.11.21.
Сыныбы:
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың
тақырыбы:
5.1.2.24Санның бөлігін табу және
бөлігі бойынша санды табу
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаты
Сен санның бөлігін табуды және
бөлігі бойынша санды табуды үйенетін
боласың.
Сабақтың
мақсаты:
Білімділігі: санның бөлігін табу ережесін
түсіндіру және оны есеп шығаруда дұрыс қолдануға
дағдыландыру;
Тәрбиелігі:сабақ барысында қатарлар
жарысын, математикалық ойындар ұйымдастыру арқылы оқушылардың
белсенділігін, ынтасы мен жауапкершілігін арттыру және зейінді
болуға тәрбиелеу;
Дамытушылығы:оқушылардың тез ойлау
қабілеттерін дамыту, пәнге деген танымдық қызығушылығын
арттыру.
Сабақтың
барысы:
Сабақ
кезеңі
Педагогтің
іс-әрекеті
Оқушының
іс-әрекеті
Ресурстар
Сабақтың
басы
10минут
(Ұ). Ұйымдастыру
кезеңі:
1. Оқушылармен
амандасу.
2. Көңіл-күйін
сұрау
3. үй тапсырмасын
тексеру
Оқулық,
Сабақтың
ортасы
25минут
Сабақтың
соңы
10минут
1-тапсырма:
Ө.) жолақ қағаздармен
тәжірибелік жұмыс жүргізіледі. Жолақтың ұзындығы бір жыл ішіндегі
айдың санына сәйкес –12 см.
Оқушылар кесіндінің бір
үлесінің ұзындығын білу үшін, кесіндінің ұзындығын үлестің санына
бөлу керек.
12cm:2=6cm
12cm:3=4cm
– Осыдан шыққан бір бөліктің
атауын нақтылау . Және әр бөліктің ұзындығын қалай табуға болады?
Бір бөліктің (үлестің) ұзындығын білсең, бүтіннің ұзындығын қалай
табатынымызды білесің.(Ережемен
таныстыру)
– Жолақты 2 бөлікке бөлеміз.
Оның ұзындығын қалай білуге болады? Мына бөлік қалай
аталады?
– Жолақты 4 бөлікке бөлеміз.
Оның ұзындығын қалай білуге болады? Мына бөлік қалай
аталады?
– Ал енді кері амал орындаймыз.
Жолақтың бір ширегінің ұзындығы 3 см.
Жалпы жолақтың ұзындығы
қандай?
"бағалау
критері" арқылы бағалау
10
балл
2-тапсырма
Кесінді тең бөліктерге
бөлінген. Кесіндінің бір бөлігінің ұзындығын өлше. Бір бөлігін білу
арқылы барлық кесіндінің ұзындығын қалай табуға
болады?
Барлық кесіндінің ұзындығын
білу үшін, бір үлестің үзындығын бірдей үлестердің санына көбейту
керек.
"бағалау
критері" арқылы бағалау
"бағалау
критері" арқылы бағалау
3-тапсырма
Қараөрік ағашынан 20kgжеміс
жинап алынды. Ыдысқа жемістің жартысын, бестен бірін, төрттен бірін
салғанда, әр ыдыста қанша килограм қарөрік
болды?
"бағалау критері" арқылы
бағалау
5балл
4-тапсырма
a)бір қарбыздың массасы 8kg.
жарты қарбыздың массасы қаншаға тең?
b)жарты қарбыздың массасы 4kg.
қарбыздың барлық массасы қаншаға тең?
"бағалау критері" арқылы
бағалау
10балл
5-тапсырма
a)бір жәшік алманың төрттен бірі 4kg тартады. Жеміс толы жәшікте неше килограм алма
бар?
b)бір жәшікте 16kg алма бар.
Оның төрттен бір бөлігінен бәліш пісірді. Бәліш пісіру үшін неше
килограм алма пайдаланды?
"бағалау критері" арқылы
бағалау
10балл
6-тапсырма
Есептерді шығар.кері
есептер құрастырып, оларды шығар.
a)ұзындығы 15cm қияр
5бөлікке бөлінді. Бір бөлігінің ұзындығы нешеге
тең?
b)бақшадан жинаған
қызанақтың үштен бір бөлігі 9kg. Бақшадан барлығы қанша килограм
қызанақ жиналды?
"бағалау критері" арқылы
бағалау
10балл
7-тапсырма
Оқушылар өрнектің мәнін
амалдар бойынша есептеді. Оның қандай өрнектің мәнін тапқанын
анықта.
a)
1)16+12=28
2)28:7=4
b)
1)9.6=54
2)5.6=30
3)54-30=24
c)
1)65+9=74
2)49:7=7
3)74+7=81
10балл
770 ₸ - Сатып алу
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Соңғы бір жылда:
45 000 000 ₸
Авторлар тапқан ақша
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз