Білім беру ұйымының
атауы
|
Маңғыстау облысының білім
басқармасының Жаңаөзен қаласы бойынша білім бөлімінің
«№5 мектеп-гимназия»
КММ
|
|
Пәні:
|
Әдебиеттік оқу
Алматыкітап
|
|
Бөлім:
|
Саяхат
|
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
Джарылгапова Нурсулу
Матаевна
|
|
Күні:
|
|
|
Сынып: 2
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
№ 97 сабақ. Уақытқа саяхат
жасаймыз.
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты:
|
2.1.3.1
шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп,
оқиғаның соңын болжау
|
|
Сабақтың мақсаты
|
шығарманың тақырыбы мен
үзіндісіне сүйеніп, оқиғаның соңын
болжау
|
|
Құндылықтар
|
Ұлттық мүдде: ел тарихын
құрметтеу
|
|
Сабақтың барысы
|
|
Сабақтың
кезеңдері
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушының
әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
|
Сабақтың басы
10
мин
|
Ұйымдастыру
кезеңі
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Оқушылардың назарын сабаққа
аудару
Үй
тапсырмасы
Жануарлардың тіршілігі туралы әңгімелеуге
дайындалу.
|
Оқушылардың назарын сабаққа
аудару
Үй
тапсырмасын
Оқиды
|
«Телефон»
әдісі
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Жануарлар-дың тіршілігі туралы
әңгімелейді-1б
|
|
|
Сабақтың ортасы
25мин
|
Жаңа
сабақ
Фс
тапсырма
1-тапсырма
«Оқу мен жазуға даярлық» әдісі
Кестеде берілген күн,
жыл, апта
атауларын мұғалімнің көмегімен ретімен
жазады.
Мысалы:
Кеше,
бүгін, ертең, бүрсүгіні. Былтыр, биыл, келесі жылы т.б.
Дүйсенбі,сейсенбі,сәрсенбі,бейсенбі, жұма,
сенбі,жексенбі.
|
Жазбаша
орындайды
|
«Телефон»
әдісі
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Кестедегі берілген күн,жыл
атауларын ретімен
жазады-1б
|
Кесте
|
|
|
Топтық
жұмыс
2-тапсырма
«Қар кесегі» әдісі
Мәдіхат
Төрежановтың «Ертеңге қалдыруға бола ма?» мәтінін мұғалімнің көмегімен
бөлімдерге
бөліп оқиды.
Әрбір топ
оқушылары басқа топтарды қажетті ақпаратты анықтауға бағыттау үшін,
параққа сұрақ жазып лақтырады.
Сұрақтармен кезек-кезек алмасады.
|
Ауызша
орындайды
|
«Телефон»
әдісі
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
шығарманы іштей,
түсініп оқиды-1б
сұрақ
құрастырады-1б
жауап
береді-1б
|
Оқулық
|
|
|
ЕБҚ
«Болжа» айдары
Көп
нүктенің орнына кейіпкердің
атынан
жауап береді. Оның не айтатынын
болжайды.
|
Болжам
жасайды
|
«Телефон»
әдісі
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Мәтіннің
алғашқы бөліміне сүйеніп болжам жасайды-1б
|
|
|
|
3-тапсырма
«Бағала» айдары
Оқушылар осы
сұрақтарға жауап беру
үшін,
кейіпкер рөліне еніп сөйлеу арқылы оның
іс- әрекетін бағалайды.
|
Сұраққа жауап
береді
|
«Телефон»
әдісі
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Сұраққа жауап
береді-1б
Кейіпкерлердің іс әрекетін
бағалайды-1б
|
Оқулық
|
|
|
4-тапсырма
«Сахналау» әдісі
Жұп болып, мәтін мазмұнын
сахналауға қатысады.
|
Сахналайды
|
«Телефон»
әдісі
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Мәтін мазмұны бойынша
сахналайды-1б
|
|
|
Сабақтың
соңы
10
мин
|
«Қорытындыла» айдары
Мәтіндегі негізгі
ойды Қадишаның анасының сөзінен тауып
оқиды
Бүгін істейтіннің
бәрін ертеңге қалдырдың. Сен сияқты менде ертеңге қалдырып отырмын.
Әйтпесе істі ертеңге қалдырудың не қажеті
бар?
Бүгінгі істі
ертеңге қалдырма.
Мәтелге сәйкес
сөзді таңдап жазу.
Еріншектің ертеңі бітпес.
Үйге
тапсырма
«Ертеңге қалдыруға бола ма?» мәтінін
мазмұндау
Кері
байланыс
|
Ауызша
орындайды
Үй тапсырмасын
алады
Кері байланыс
жасайды
|
«Телефон»
әдісі
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Мәтіндегі негізгі ойды
табады-1б
Мәтелге сәйкес сөзді
жазады-1б
Жарайсыңдар
|
Оқулық
|
|