Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
Шамалар және олардың өлшем бірліктері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нишанбекова Калия Еркинбаевна |
|||||
|
Күні: |
27.11.2025жыл |
|||||
|
Сынып: |
2 «Ә» Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Уақыт.Уақыттың өлшем бірліктері. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.3.4. Уақыт (сағ, мин, тәул., ай, жыл) өлшем бірліктерін олардың арақатысына сүйеніп түрлендіру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Уақыт (сағ, мин, тәул., ай, жыл) өлшем бірліктерін олардың арақатысына сүйеніп түрлендіреді |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап, Ізденімпаз,жасампаз тұлға |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5мин |
І.Ұйымдастыру кезеңі Көш басшы: Біз күштіміз бе? Біз мықтымыз ба? Біз бақыттымыз ба? (Оң қолымызды көтереміз) ІІ.Үй тапсырмасын тексеру 6-тапсырма Рим цифрларымен жаз: а) бір таңбалы натурал сандарды өсу ретімен; ә) 12-ге дейінгі екі таңбалы натурал сандарды кему ретімен Жұмбақ Сыртылдайды күнімен, Білгің кесе уақытты. Сыртылдайды түнімен, Көрсетеді тілімен Сабақ мақсатымен танысады |
Хормен: Күштіміз Мықтымыз Бақыттымыз Алға,алға,алға Өткен білімді зерделейді. Сабақ мақсатымен танысады |
ҚБ: Жарайсыңдар! Керемет! Жақсы! Тамаша! |
Слайд
|
||
|
Сабақтың ортасы 28мин |
III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну Оқулықпен жұмыс. ҰЖ. 1-тапсырма. Тәулік бөліктерінің ұзақтығын біліп, кестеге жаз.
Бір тәулікте 24 сағат бар, ол төрт уақыт аралығына бөлінеді: таңертең, күндіз, кеш және түн. ЖЖ. 2-тапсырма. Апта күндері атауларының тізбегін жаз. Күнделікті күн тәртібің туралы әңгімеле. Дүйсенбі, Сейсенбі, Сәрсенбі, Бейсенбі, Жұма, Сенбі, Жексенбі ЕБҚ.3-тапсырма. Суретке қара. Жыл мезгілдерінің айларын ата |
Тәулік бөліктерінің ұзақтығын біліп, кестеге жазады Апта күндері атауларының тізбегін жазады Күнделікті күн тәртібі туралы әңгімелейді. Жыл мезгілдерінің айларын атайды |
Дескриптор: Тәулік бөліктері нің ұзақтығын біліп, кестеге жазады Апта күндері атауларының тізбегін жазады Күнделікті күн тәртібі туралы әңгімелейді Жыл мезгілдеріндегі айлар кестесін құрады |
оқулық |
||
|
Сергіту сәті 2мин |
Сергіту сәті |
Сәйкесінше қимылмен көрсетеді |
Тамаша! |
слайд |
||
|
|
ТЖ.4-тапсырма.Әр айда неше күн бар екенін ата және есіңе сақта Ай – бұл Айдың Жерді айналуымен байланысты уақыт бірлігі. Әр айдағы күндер саны әртүрлі болуы мүмкін. ЕБҚ тапсырмасы Амалдарды орында. 1 аптада неше күн бар? 1сағатта неше минут бар? ФС.5-тапсырма. Күнтізбені пайдаланып, әр жыл мезгілінің неше күнге созылатынын біл. Қыс мезгілі 31+31+28/90күн Көктем мезгілі 31+30+31/92күн Жаз мезгілі 30+31+31/92күн Күз мезгілі 30+31+30/91күн 6 -тапсырма. Қай айда және қай күні атап өтіледі: • Қазақстанның Тәуелсіздік күні? 16 желтоқсан • Білім күні? 1 қыркүйек • Наурыз мерекесі-22науры 7-тапсырма. Амалдарды орында 34 + 66 =100 95 – 27=68 (25 + 0) – (100 – 75)=0 8-тапсырма. Орнына тиісті санды қой. 12 ай = 1жыл 2 жыл =24 ай 1 тәул. = 24сағ 60 мин =1 сағ 2 апта = 14тәул. 26 сағ = 1тәул. 2сағ 10- тапсырма. Берілген уақыттар тәуліктің қай бөлігі екенін ата және басқаша жазып көрсет: 15 сағ; 21 сағ; 12 сағ 30 мин; 20 сағ 10 мин; 23 сағ 15 мин |
Әр айда неше күн бар екенін атайды Берілген сұрақтарға жауап береді. Қазақстанға қатысты қандай атаулы күндер (мерекелер) бар екенін атайды және күнтізбе ден көрсетеді Амалдарды орындайды. Уақыт өлшем бірліктерін өрнектейді. Берілген уақыттар тәуліктің қай бөлігі екенін атайды және басқаша жазып көрсетеді. |
Кестеге уақыт шамаларын өсуі, кемуі бойынша орналастырады Берілген сұрақтарға жауап береді Амалдарды орындайды. Уақыт өлшем бірліктерін өрнектейді 15 сағ. тәуліктің қай бөлігі екенін атайды, жазып көрсетеді; 21 сағ. тәуліктің қай бөлігі екенін атайды, жазып көрсетеді; 12 сағ. 30 мин. тәуліктің қай бөлігі екенін атайды, жазып көрсетеді |
оқулық |
||
|
Сабақтың соңы 10мин |
Бекіту Сұрақ-жауап Үй тапсырмасы: 9-тапсырма. Отбасы мүшелерінің туған айын, күнін және жасын кесте құрып жаз. Кері байланыс: -Сабақ барысындағы көңіл күйің қандай болды? Неліктен? -Бүгін не білдің? Сен үшін не жаңалық болды? -Сабаққа қатысуыңды қалай бағалайсың? -Сабақта қандай қиындықтар туындады? -Сабақ аяғындағы көңіл күйің қандай болды? Неліктен? |
Сұрақтарға жауап береді Үй тапсырмасын күнделікке жазады Кері байланыс жасайды |
1-10ұпай Өз-өздерін бағалайды |
|
||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Уақыт.Уақыттың өлшем бірліктері.
Уақыт.Уақыттың өлшем бірліктері.
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
Шамалар және олардың өлшем бірліктері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нишанбекова Калия Еркинбаевна |
|||||
|
Күні: |
27.11.2025жыл |
|||||
|
Сынып: |
2 «Ә» Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Уақыт.Уақыттың өлшем бірліктері. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.3.4. Уақыт (сағ, мин, тәул., ай, жыл) өлшем бірліктерін олардың арақатысына сүйеніп түрлендіру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Уақыт (сағ, мин, тәул., ай, жыл) өлшем бірліктерін олардың арақатысына сүйеніп түрлендіреді |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап, Ізденімпаз,жасампаз тұлға |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5мин |
І.Ұйымдастыру кезеңі Көш басшы: Біз күштіміз бе? Біз мықтымыз ба? Біз бақыттымыз ба? (Оң қолымызды көтереміз) ІІ.Үй тапсырмасын тексеру 6-тапсырма Рим цифрларымен жаз: а) бір таңбалы натурал сандарды өсу ретімен; ә) 12-ге дейінгі екі таңбалы натурал сандарды кему ретімен Жұмбақ Сыртылдайды күнімен, Білгің кесе уақытты. Сыртылдайды түнімен, Көрсетеді тілімен Сабақ мақсатымен танысады |
Хормен: Күштіміз Мықтымыз Бақыттымыз Алға,алға,алға Өткен білімді зерделейді. Сабақ мақсатымен танысады |
ҚБ: Жарайсыңдар! Керемет! Жақсы! Тамаша! |
Слайд
|
||
|
Сабақтың ортасы 28мин |
III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну Оқулықпен жұмыс. ҰЖ. 1-тапсырма. Тәулік бөліктерінің ұзақтығын біліп, кестеге жаз.
Бір тәулікте 24 сағат бар, ол төрт уақыт аралығына бөлінеді: таңертең, күндіз, кеш және түн. ЖЖ. 2-тапсырма. Апта күндері атауларының тізбегін жаз. Күнделікті күн тәртібің туралы әңгімеле. Дүйсенбі, Сейсенбі, Сәрсенбі, Бейсенбі, Жұма, Сенбі, Жексенбі ЕБҚ.3-тапсырма. Суретке қара. Жыл мезгілдерінің айларын ата |
Тәулік бөліктерінің ұзақтығын біліп, кестеге жазады Апта күндері атауларының тізбегін жазады Күнделікті күн тәртібі туралы әңгімелейді. Жыл мезгілдерінің айларын атайды |
Дескриптор: Тәулік бөліктері нің ұзақтығын біліп, кестеге жазады Апта күндері атауларының тізбегін жазады Күнделікті күн тәртібі туралы әңгімелейді Жыл мезгілдеріндегі айлар кестесін құрады |
оқулық |
||
|
Сергіту сәті 2мин |
Сергіту сәті |
Сәйкесінше қимылмен көрсетеді |
Тамаша! |
слайд |
||
|
|
ТЖ.4-тапсырма.Әр айда неше күн бар екенін ата және есіңе сақта Ай – бұл Айдың Жерді айналуымен байланысты уақыт бірлігі. Әр айдағы күндер саны әртүрлі болуы мүмкін. ЕБҚ тапсырмасы Амалдарды орында. 1 аптада неше күн бар? 1сағатта неше минут бар? ФС.5-тапсырма. Күнтізбені пайдаланып, әр жыл мезгілінің неше күнге созылатынын біл. Қыс мезгілі 31+31+28/90күн Көктем мезгілі 31+30+31/92күн Жаз мезгілі 30+31+31/92күн Күз мезгілі 30+31+30/91күн 6 -тапсырма. Қай айда және қай күні атап өтіледі: • Қазақстанның Тәуелсіздік күні? 16 желтоқсан • Білім күні? 1 қыркүйек • Наурыз мерекесі-22науры 7-тапсырма. Амалдарды орында 34 + 66 =100 95 – 27=68 (25 + 0) – (100 – 75)=0 8-тапсырма. Орнына тиісті санды қой. 12 ай = 1жыл 2 жыл =24 ай 1 тәул. = 24сағ 60 мин =1 сағ 2 апта = 14тәул. 26 сағ = 1тәул. 2сағ 10- тапсырма. Берілген уақыттар тәуліктің қай бөлігі екенін ата және басқаша жазып көрсет: 15 сағ; 21 сағ; 12 сағ 30 мин; 20 сағ 10 мин; 23 сағ 15 мин |
Әр айда неше күн бар екенін атайды Берілген сұрақтарға жауап береді. Қазақстанға қатысты қандай атаулы күндер (мерекелер) бар екенін атайды және күнтізбе ден көрсетеді Амалдарды орындайды. Уақыт өлшем бірліктерін өрнектейді. Берілген уақыттар тәуліктің қай бөлігі екенін атайды және басқаша жазып көрсетеді. |
Кестеге уақыт шамаларын өсуі, кемуі бойынша орналастырады Берілген сұрақтарға жауап береді Амалдарды орындайды. Уақыт өлшем бірліктерін өрнектейді 15 сағ. тәуліктің қай бөлігі екенін атайды, жазып көрсетеді; 21 сағ. тәуліктің қай бөлігі екенін атайды, жазып көрсетеді; 12 сағ. 30 мин. тәуліктің қай бөлігі екенін атайды, жазып көрсетеді |
оқулық |
||
|
Сабақтың соңы 10мин |
Бекіту Сұрақ-жауап Үй тапсырмасы: 9-тапсырма. Отбасы мүшелерінің туған айын, күнін және жасын кесте құрып жаз. Кері байланыс: -Сабақ барысындағы көңіл күйің қандай болды? Неліктен? -Бүгін не білдің? Сен үшін не жаңалық болды? -Сабаққа қатысуыңды қалай бағалайсың? -Сабақта қандай қиындықтар туындады? -Сабақ аяғындағы көңіл күйің қандай болды? Неліктен? |
Сұрақтарға жауап береді Үй тапсырмасын күнделікке жазады Кері байланыс жасайды |
1-10ұпай Өз-өздерін бағалайды |
|
||

шағым қалдыра аласыз















