Материалдар / Яя дыбысы және әрпі
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Яя дыбысы және әрпі

Материал туралы қысқаша түсінік
Мектепалды даярлық топтарына арналған ашық сабақ жоспары. Даярлық топ мұғалімдеріне көмегі тиері сөзсіз.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
25 Қаңтар 2019
326
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Пәні: Сауат ашу Оқу іс – әрекетін ұйымдастырудың технологиялық картасы.

МАДТәрбиеші: Рүстенбек Ж.Ү.Уақыты Қатысқандар саны
Тақырыбы Яя дыбысы мен әрпі.



Бөлім Тыңдалым және айтылым, оқылым , жазылым
Бөлімше:1.1.Сөздердің дыбысталу формаларын ажырату.2.1. Оқу түрлерін қолдану 3.1. Сөйлем құрастыруға үйрету.
Оқу мақсаттары:0.1.1.2. Сөздердегі дыбыстарды , олардың түрлерін (дауысты , дауыссыз , жуан , жіңішкедауыстылар) ажыратып дұрыс дыбыстау. 0.2.1.1. Сөз сөйлем сызбасын оқу.0.3.1.1. Сөз сөйлем сызбасын құру, оларды үлгінің көмегімен және ұсынылған үлгілер негізінде жазу.
Жетістік критерийлері:Барлығы: Жаңа білімді меңгереді Көбі: тақырыпты түсініп тыңдап жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.Кейбірі: алған білімді – өмірге қолдана алады
Құндылықтарды дарытуОқушыларды бір – біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу
Пәнаралық байланыс:Тіл дамыту , көркем әдебиет
АКТ қолдану дағдыларыАудио жазба таныстырылым , электронды оқулық
Үш тілдік компонентҚоян - заяцhare
Сабақтың барысыСабақтың жоспарланған іс - әрекетРесурстар
Сабақтың жоспарланған кезеңдеріСабақтың басы Шаттық шеңберіЖылулық шеңбері
  • Балалар бір – біріміздің қолымыздан ұстап , алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша!
  • Жылулық шеңберіне арналған жинақ
    Сабақтың ортасы



































    Айтамын ойлаймын әріптермен таныстырамын.









    Әріппен танысамын







    Сергіту сәті



    Оқып үйренемін













    Дәптермен жұмыс









    Ойнаймын , ойлаймын









    Сабақтың соңы
    Балаларға «Құстың ұясы» ертегісін аудиоқұрылға және оқи отырып тыңдату . Құстың ұясы Балалар ойнап жүріп , ағаштың ішінен бір құстың ұясын көреді . Бұл ұяның ішінде екі балапан отыр екен. Балалар бірін алып , үйіне әкеледі. Әкесәі баласына айтады: «Бұл балапанды ұядан неге алдың? Шешесіз балапандар тұра алмайды. Баласынсыз шешесі қайғыралы , далада құр өліп қалады ғой» , - дейді. Балалар балапанды аяп , ұясына апарып қояды.

    Балалар тыңдалым бойынша сұрақтар қойып , әңгімеге тарту

  • Адамдардың тағы қандай көмекшілер бар?
  • Олардың пайдасы туралы әңгімеле
  • «Қоян» деген сөздің қандай дыбыстан басталатынын тапшы.
  • Қалай ойлайсың Яя дыбысы қай үйге кіреді ? Неліктен?
  • Балаларға Яя әрпінің үлкен және кіші таңбасын көрсете отырып таныстыру.

    Дидактикалық материалдан Яя әрпін көрсетіп суретті атату.Дыбыс белгісі бойынша сөзді оқыту , сөзге дыбыстық талдау жасаты. Қимыл қозғалысты жаттығулар орындату

    Оқулықтағы берілген жазбадағы буындарды оқыту



    Яя әрпін жазып көрсету балаларға да өз қолдарымен ауада жазып көруді ұсыну Қаламды дұрыс ұстатуларын қадағалау жолдан шықпай жазу керектігін естеріне салу. Дәптерге Яя әрпін мен қысқа сөздерді жаздыру , жазу барысында аралап көмектесу.

    Кітаптағы көрсетілген суретке назар аудар Неше дыбыс , неше әріп бар?Бүгінгі сабақта болған көңіл күйді смайликтер суреттер арқылы бағалау
    Комп ьютер , диск





































    Оқулық













    Дидактикалық материал

    Оқулық





















    Жұмыс дәптері



    Оқулық























    СмайликСуреттер





    Қорытынды бағалау
    • Қандай екі нәрсе табысты болды (оқуда жазудада ескереміз)?
    1.2.

    2. Оқуда мәтінмен жұмыс тиімді табысты болды жазуда жазғандары тиімді табысты болды.1.2.

    • Қандай екі нәрсе жақсарта алады оқуда ма жазуда ма ескереміз ?
    1.2.

    • Бүгінгі сабақтан қандай қорытындыны шығардым? Келесі сабақты жетілдіруге маған не көмектеседі?




    Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
    Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!