Материалдар / Ыбырай Алтынсарин
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ыбырай Алтынсарин

Материал туралы қысқаша түсінік
Ыбырай Алтынсарин
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
08 Қараша 2018
345
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сыныбы:

8

Сабақтың тақырыбы:

Ыбырай Алтынсарин (1841 – 1889 ж)

Сабақтың мақсаты:

Ағартушы, жаңашыл-педагог, қоғам қайраткері ретінде ой қалыптастыра отырып, шығармашылығын анықтау.

Оқып үйренудің нәтижелері:

Ы. Алтынсарыұлының ағартушылық өмірін , жарқын істерін біледі, қоғам қайраткер ретінде таниды.

Оқытуда қолданылатын әдіс - тәсілдер:

АКТ, СТО, Оқудағы жаңа тәсілдер. Диологтік оқыту. Талантты және дарынды балаларды оқыту. Рефлексия. Бағалау.

Құралдар:

Қазақстан Республикасының картасы, оқулық, сурет, дәптермен жұмыс, стикер.нтерактиврррпрерноноенеекіліктерпппппиипппақыты

Тапсырмалар:

1. Дискуссиялық өрнек.

2. Мәтінмен жұмыс (топпен талдау).

БҮҮ стратегиясы жаңа сабақ талдау.

3. Кластер жасау.

4. Синквейн әдісі.

Дерек көздер:

Оқулық, сурет, дәптермен жұмыс. слайд

Сабақтың барысы

Сабақ барысы

Уақыты

Әдіс- тәсілдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру

3 минут

Оқудағы жаңа тәсілдер.

1. Амандасу.

«Сиқырлы көл» тренингі

Мақсаты: Жеке тұлға өзін-өзі құрметтеуге, сыйлауға үйрету, өзін-өзі бағалауға үйрету.

Құрал –жабдықтар:

Қорап, айна.

2.Әріптермен топқа бөлу.

А1- Үй тапсырмасын қорғайды.

Ә 2- Кластер қорғайды.

Б 3- Ақын шығармашылығын оқиды.

3. Оқушылардың көңіл- күйлерін бақылау.

1.Мазмұны:Қатысушылар дөңгелене отырып, көздерін жұмады. «Қазір мына қорапты бір-біріңе кезекпен жалғастыру керек. Қорапты алған адам көзін ашып, қораптың ішін қарайды, оның ішінде әлдебір керемет көл бар, сол көлдің ішінде жер бетінде,ең тамаша адамды көресіздер. Оған күлімсіреп қарау қажет.

2. Әріптермен топқа бөлінеді.

Білу, түсіну

10 минут


Дискуссиялық өрнек


1. «Дискуссиялық өрнек»

үй тапсырмасын тексеру мақсатында келісемін,келіспеймін. Сұрақ – жауап.

2. Топ ішіндегі критерийлерге байланысты бағалау жүргізіледі.


1. Сұрақ- жауаптар арқылы келісемін, келіспеймін деп жауап береді. Үй тапсырмасын қорытындылап айтып өтеді.

2. А1 әріпін алған оқушылар тапсырмаға жауап береді, топ басшылары бағалап отырады.

Қолдану

10 минут

Диалогты оқыту









АКТ

Мәтінмен жұмыс.

Топ ішінде мәтінді талқылау.

БҮҮ стратегиясын жаңа сабақ талдау.





2. Жаңа тақырыпқа байланысты Ноутбуктан слайд материалдарын көрсетемін.

2.Мәтінді топпен талқылайды. Керек мәліметтерді дәптерге түртіп жазады.

Білетінім, Үйренгенім, Үйренгім келетіні  кесте толтырады.

2. Слайд материалдарын тамашалайды, толық мағлұмат алады.

Талдау

10 минут

« Класстер »


1- топ «Ақынның өмірі»

2- топ «Шығармашылығы»

3- топ «Жарқын істері»


Әр топ оқушылары топпен ақылдасып, тапсырманы талдап қорғайды.

3-2-1 стратегиясымен бағалау.

3- есте қалған факты

2- өзіңе маңызды

1- сұрақ

Жинақ тау

8 минут

Синквейн әдісі

1 зат есім 1 сөз

2 сын есім

2 сан есім

3 етістік Төрт жолдан тұратын өлең шумағы.

Төрт жолдан тұратын өлең жолдарын жазып оқиды.

Бағалау

3 минут


  • Топ ережесіне бағынуы;

  • Үй тапсырмасына жауап беруі;

  • Жаңа тақырыпты меңгеруі;

  • Топпен пікірін бөлісуі;

  • Белсенділігі;


Рефлексия


«Смайликтер »


Стикерлерге екі жұлдыз, бір тілекпен сабақтан алған жағымды әсерлерін жазады.

Үйге тапсырма.

1 минут


Сөз жұмбақ, тест құрау.

34 оқу.

Сөз жұмбақ, тест құрап келеді.



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!