|
Білім беру ұйымының атауы |
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Бөлім: |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
|
|
||||
|
Сынып: |
3 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№17 сабақ.. Жақсыдан үйрен.Малды пайдаға жарату. Ыбырай Алтынсарин |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес Оқыту мақсаты: |
3.2.4.1 өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтау 3.2.6.1 кейіпкердің портретін сипатта, оның іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, бағалау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін, тірек сөздерді табады |
||||
|
Құндылықтар |
Ар-ұят: кішіге ізет, үлкенге құрмет көрсетеді |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 24 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
|
Ұйымдастыру кезеңі Сабаққа психологиялық дайындық «Амандасу» әдісі
Үй тапсырмасын тексеру «Кассета» әдісі Жақсылық жасау – борышың. Баланың айласы. Ыбырай Алтынсарин Жақсылыққа жамандық бар ма? Жақсылық жасау дегенді қалай түсінесің? Бұл сұраққа мәтін кейіпкерлері қалай жауап берген? Мәтінді оқып,мазмұнын айт Жаңа тақырып Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялау «Goole»әдісі Ыбырай Алтынсарин «Малды пайдаға жарату» әңгімесі бейнебаянын көрсету 1. Берілген тірек сөздердің кімге қатысты айтылғанын тап. Осы қатарды тағы қандай сөздермен толықтырар едің? Қостанай өңірі «Қазақ хрестоматиясы» ұстаз ағартушы Ж/Ы: Жазушы.Ақын 2-тапсырма Мәтінді түсініп оқы. «Малды пайдаға жарату» мәтіні
ЕБҚ Малдың адамға қандай пайдасы бар?
Жұптық жұмыс 3-тапсырма
Үйшінің бай екенін кімнің сөзінен аңғардыңдар?
ЕҚБ Ата-анаға не үшін көмек беру керек? Сен өз ата-анаңа қандай көмек беріп жүрсің? 4-тапсырма. Ол тапқан малын қайда жұмсайды екен? Төмендегі сызбаны пайдаланып, жауап бер Ж: Тапқан малды пайдаға жарату деген ата-анаға көмек беру,баланың пайдасына жарату. 5-тапсырма Сөздердің арасына байланыс сызықтарын жүргіз. Б
Ө міндет 6-тапсырма «Микрофон» әдісі Мәтіндегі оқиғаға сенің көзқарасың қандай? Ата-ананың алдындағы борыш дегенді қалай түсінесің? 7-тапсырма Сызбаны пайдаланып, мәтіндегі тірек сөздерді ата. Осы сөздердің ішіндегі ең бастысы қайсысы деп ойлайсың? Түсіндір |
Жылы лебіздер айтады
Өткен тақырыпты пысықтайды. Сұрақтарға жауап береді. . Мәтінді оқиды
Бейнебаян көреді
Суретпен жұмыс Бірге қимыл жасайды Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Өз ойын айтады Сұрақтарға жауап береді Тапсырманы орындайды Өз ойын айтады Тапсырманы орындайды |
Мадақтау арқылы бағалап отыру ҚБ «баскетбол»
Дескриптор: Сұрақ қойған, жауап береді-1б Мәтінді оқып мазмұнын айтады-1б
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Берілген тірек сөздердің кімге қатысты айтылғанын табады-1б Сұрақтарға жауап береді-1б
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Мазмұнын айтады-1б
Дескриптор: Тапсырманы орындайды -1б Дескриптор: Үйшінің бай екенін көрсететін тірек сөздерді табады-1б Дескриптор: Өз ойын анық жеткізе алады-1б Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Сызбаны пайдаланып, жауап береді -1б Дескриптор: Сөздердің арасына байланыс сызықтарын жүргізеді-1б Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Қорытынды жауап айтады-1б Мәтіндегі оқиғаға сенің көзқарасын айтады-1б Сызбаны пайдаланып, мәтіндегі тірек сөздерді атайды-1б |
Музыка Қозғалыстар Қима парақ
оқулық
https://www.youtube.com/watch?v=pqoGbKnHEj8 оқулық Маркер
Қимылдар
Суреттер
Заттардың суреттері Оқулық Маркер Суреттер
Заттардың суреттері
оқулық |
|
|
Кері байланыс 2 минут |
Кері байланыс:
Үй тапсырмасы: «Малды пайдаға жарату» мәтінін оқып, мазмұнын айт |
Кері байланыс береді |
«Білім гүлі» әдісі |
Кері байланыс парақшалары |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ыбырай Алтынсарин Малды пайдаға жарату
Ыбырай Алтынсарин Малды пайдаға жарату
|
Білім беру ұйымының атауы |
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Бөлім: |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
|
|
||||
|
Сынып: |
3 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№17 сабақ.. Жақсыдан үйрен.Малды пайдаға жарату. Ыбырай Алтынсарин |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес Оқыту мақсаты: |
3.2.4.1 өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтау 3.2.6.1 кейіпкердің портретін сипатта, оның іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, бағалау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін, тірек сөздерді табады |
||||
|
Құндылықтар |
Ар-ұят: кішіге ізет, үлкенге құрмет көрсетеді |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 24 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
|
Ұйымдастыру кезеңі Сабаққа психологиялық дайындық «Амандасу» әдісі
Үй тапсырмасын тексеру «Кассета» әдісі Жақсылық жасау – борышың. Баланың айласы. Ыбырай Алтынсарин Жақсылыққа жамандық бар ма? Жақсылық жасау дегенді қалай түсінесің? Бұл сұраққа мәтін кейіпкерлері қалай жауап берген? Мәтінді оқып,мазмұнын айт Жаңа тақырып Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялау «Goole»әдісі Ыбырай Алтынсарин «Малды пайдаға жарату» әңгімесі бейнебаянын көрсету 1. Берілген тірек сөздердің кімге қатысты айтылғанын тап. Осы қатарды тағы қандай сөздермен толықтырар едің? Қостанай өңірі «Қазақ хрестоматиясы» ұстаз ағартушы Ж/Ы: Жазушы.Ақын 2-тапсырма Мәтінді түсініп оқы. «Малды пайдаға жарату» мәтіні
ЕБҚ Малдың адамға қандай пайдасы бар?
Жұптық жұмыс 3-тапсырма
Үйшінің бай екенін кімнің сөзінен аңғардыңдар?
ЕҚБ Ата-анаға не үшін көмек беру керек? Сен өз ата-анаңа қандай көмек беріп жүрсің? 4-тапсырма. Ол тапқан малын қайда жұмсайды екен? Төмендегі сызбаны пайдаланып, жауап бер Ж: Тапқан малды пайдаға жарату деген ата-анаға көмек беру,баланың пайдасына жарату. 5-тапсырма Сөздердің арасына байланыс сызықтарын жүргіз. Б
Ө міндет 6-тапсырма «Микрофон» әдісі Мәтіндегі оқиғаға сенің көзқарасың қандай? Ата-ананың алдындағы борыш дегенді қалай түсінесің? 7-тапсырма Сызбаны пайдаланып, мәтіндегі тірек сөздерді ата. Осы сөздердің ішіндегі ең бастысы қайсысы деп ойлайсың? Түсіндір |
Жылы лебіздер айтады
Өткен тақырыпты пысықтайды. Сұрақтарға жауап береді. . Мәтінді оқиды
Бейнебаян көреді
Суретпен жұмыс Бірге қимыл жасайды Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Өз ойын айтады Сұрақтарға жауап береді Тапсырманы орындайды Өз ойын айтады Тапсырманы орындайды |
Мадақтау арқылы бағалап отыру ҚБ «баскетбол»
Дескриптор: Сұрақ қойған, жауап береді-1б Мәтінді оқып мазмұнын айтады-1б
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Берілген тірек сөздердің кімге қатысты айтылғанын табады-1б Сұрақтарға жауап береді-1б
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Мазмұнын айтады-1б
Дескриптор: Тапсырманы орындайды -1б Дескриптор: Үйшінің бай екенін көрсететін тірек сөздерді табады-1б Дескриптор: Өз ойын анық жеткізе алады-1б Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Сызбаны пайдаланып, жауап береді -1б Дескриптор: Сөздердің арасына байланыс сызықтарын жүргізеді-1б Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Қорытынды жауап айтады-1б Мәтіндегі оқиғаға сенің көзқарасын айтады-1б Сызбаны пайдаланып, мәтіндегі тірек сөздерді атайды-1б |
Музыка Қозғалыстар Қима парақ
оқулық
https://www.youtube.com/watch?v=pqoGbKnHEj8 оқулық Маркер
Қимылдар
Суреттер
Заттардың суреттері Оқулық Маркер Суреттер
Заттардың суреттері
оқулық |
|
|
Кері байланыс 2 минут |
Кері байланыс:
Үй тапсырмасы: «Малды пайдаға жарату» мәтінін оқып, мазмұнын айт |
Кері байланыс береді |
«Білім гүлі» әдісі |
Кері байланыс парақшалары |
|
шағым қалдыра аласыз




















