|
Бөлім: |
Квадрат түбір және рационал өрнек |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Абдуллаева Динара |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: 8ә алгебра |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
20.10.2023ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
8.4.1.1 |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Ұйымдастыру |
Сәлемдесу. Жағымды психологиялық жағдай қалыптастыру мақсатында оқушылар қағазды мыжғылап жағымсыз энергиядан құтылады және додекаэдрдағы көңілді сұрақтарға жауап береді. Оқушыларды 3 топқа бөлу: квадрат функция, сызықтық функция, кубтық парабола. Оқушыларды түгендеу. Бағалау парағын тарату Үй тапсырмасын тексеру. №4.22
Жауптары:
№4.23
Өткенді қайталауға арналған сұрақтар |
Амандасады. Сабаққа дайындалады. Үй тапсырмасын айту. Сұрақтарға жауап береді. |
Белсенділік танытқан оқушыларды мадақтау 2 балл 1балл |
Кеспелер, слайд, Genial сайты, додекаэдр |
|||||||||||||||||||||||||||
|
15 мин |
Жаңа сабақ |
Бүгін,
Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
Блиц- ринг ойыны Алгоритм құру х-ке сандар беру арқылы өз беттерінше оқушылардан функцияның алгоритмін құруды талап ету.
Қасиеттері:
функцияларын геогебра бағдарламасында орналасуын көрсету
|
Міне, бұл
сызық Функцияның графигін, қасиеттерін дәптерлеріне жазады. Оқушылар өз ой-пікірлерімен бөліседі |
|
Презента ция тақта оқулық |
|||||||||||||||||||||||||||
|
20 минут |
Бекіту тапсырмасы |
Топтық жұмыс. Функцияның графиктерін геогебра бағдарламасымен бір координаталық жазықтыққа салып, функцияның қасиеттерін айтыңдар.
І топ:
ІІ топ:
у ІІІ
топ: Жеке жұмыс. «Конверт» әдісі. Әр оқушыға жеке тапсырма беріледі
Тангерамм Оқулықпен жұмыс.
Қорытындылау. Сабақты қорытындылау және кері байланыс алу мақсатында келесі сұрақтарды қояды:
Бағалау критерийлеріне сәйкес және дескрипторлар бойынша жүргізілген тексеруге сәйкес оқушылар өздеріне бағалау жүргізеді. |
Геогебра бағдарламасымен функцияның графиктерін салады, қасиеттерін айтады. Пікір алмасу арқылы орындайды. Өзгенің пікірін толықтырады
Оқушылар есепті жеке-жеке шығарады. Есептің жауабы конвертте жасырылған. Есебін тексеріп, дұрыс болса конверт ішіндегі сыйлыққа ие болады.
Келесі тапсырмаға оқушылар өздігінен шығады
|
3 балл Дескриптор: - Функцияның графигін салады; - Анықталу облысын табады; - Мәндер облысын анықтайды;
3 балл Дескриптор: - санның квадрат түбірі анықтамасын түсінеді; -арифметикалық квадрат түбірдің мәнін табу мүмкіндігін біледі; - саннан квадрат түбірді табуды біледі.
1 балл |
Ноутбук, дәптер, қалам, слайд |
|||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта:
Үйге тапсырма. №5.7 №5.8 |
Тақырыпты меңгергенін анықтау үшін Рефлексия
|
Сабақта жинаған баллдары мен белсенділігінің ортақ баллымен мұғалім бағалайды |
Презента ция |
|||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
у=√х функциясы, оның графигі және қасиеттері
у=√х функциясы, оның графигі және қасиеттері
|
Бөлім: |
Квадрат түбір және рационал өрнек |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Абдуллаева Динара |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: 8ә алгебра |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
20.10.2023ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
8.4.1.1 |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Ұйымдастыру |
Сәлемдесу. Жағымды психологиялық жағдай қалыптастыру мақсатында оқушылар қағазды мыжғылап жағымсыз энергиядан құтылады және додекаэдрдағы көңілді сұрақтарға жауап береді. Оқушыларды 3 топқа бөлу: квадрат функция, сызықтық функция, кубтық парабола. Оқушыларды түгендеу. Бағалау парағын тарату Үй тапсырмасын тексеру. №4.22
Жауптары:
№4.23
Өткенді қайталауға арналған сұрақтар |
Амандасады. Сабаққа дайындалады. Үй тапсырмасын айту. Сұрақтарға жауап береді. |
Белсенділік танытқан оқушыларды мадақтау 2 балл 1балл |
Кеспелер, слайд, Genial сайты, додекаэдр |
|||||||||||||||||||||||||||
|
15 мин |
Жаңа сабақ |
Бүгін,
Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
Блиц- ринг ойыны Алгоритм құру х-ке сандар беру арқылы өз беттерінше оқушылардан функцияның алгоритмін құруды талап ету.
Қасиеттері:
функцияларын геогебра бағдарламасында орналасуын көрсету
|
Міне, бұл
сызық Функцияның графигін, қасиеттерін дәптерлеріне жазады. Оқушылар өз ой-пікірлерімен бөліседі |
|
Презента ция тақта оқулық |
|||||||||||||||||||||||||||
|
20 минут |
Бекіту тапсырмасы |
Топтық жұмыс. Функцияның графиктерін геогебра бағдарламасымен бір координаталық жазықтыққа салып, функцияның қасиеттерін айтыңдар.
І топ:
ІІ топ:
у ІІІ
топ: Жеке жұмыс. «Конверт» әдісі. Әр оқушыға жеке тапсырма беріледі
Тангерамм Оқулықпен жұмыс.
Қорытындылау. Сабақты қорытындылау және кері байланыс алу мақсатында келесі сұрақтарды қояды:
Бағалау критерийлеріне сәйкес және дескрипторлар бойынша жүргізілген тексеруге сәйкес оқушылар өздеріне бағалау жүргізеді. |
Геогебра бағдарламасымен функцияның графиктерін салады, қасиеттерін айтады. Пікір алмасу арқылы орындайды. Өзгенің пікірін толықтырады
Оқушылар есепті жеке-жеке шығарады. Есептің жауабы конвертте жасырылған. Есебін тексеріп, дұрыс болса конверт ішіндегі сыйлыққа ие болады.
Келесі тапсырмаға оқушылар өздігінен шығады
|
3 балл Дескриптор: - Функцияның графигін салады; - Анықталу облысын табады; - Мәндер облысын анықтайды;
3 балл Дескриптор: - санның квадрат түбірі анықтамасын түсінеді; -арифметикалық квадрат түбірдің мәнін табу мүмкіндігін біледі; - саннан квадрат түбірді табуды біледі.
1 балл |
Ноутбук, дәптер, қалам, слайд |
|||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта:
Үйге тапсырма. №5.7 №5.8 |
Тақырыпты меңгергенін анықтау үшін Рефлексия
|
Сабақта жинаған баллдары мен белсенділігінің ортақ баллымен мұғалім бағалайды |
Презента ция |
|||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз































