Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
у=к/х (k ≠ 0) функциясы, оның қасиеттері және графигі
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бекітемін
Мектеп директорының
оқу ісі жөніндегі орынбасары
___________
«14» желтоқсан 2022ж.
Қысқа мерзімді жоспар
Бөлім |
Функция. Функцияның графигі |
|||||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні |
Пернебай Айжан Сериккызы |
|||||||||||||||||||
Күні |
14.12.2022 жыл |
|||||||||||||||||||
Сынып: 7 «В» |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
(k ≠ 0) функциясы, оның қасиеттері және графигі |
|||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.4.1.12 функциясының графигін салу және оның қасиеттерін білу; |
|||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: функциясының қасиеттерін біледі Оқушылардың басым бөлігі: функциясының қасиеттерін есептер шығаруда қолданады, графигін салады Кейбір оқушылар: функциясының қасиеттерін қолданып күрделі есептерді шығарады |
|||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі |
Мұғалім әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
Басы 1 минут
4 минут
2 минут |
Ұйымдастыру. Психологиялық ахуал тудыру Мұғалім оқушыларға тілек жазылған сыйлықтар таратады. Үй жұмысын тексеру. Үй тапсырмасы топпен тексеріледі. Оқулықтағы №27.2 есеп y = функциясының графигін салыңдар. График бойынша 1) х = -3; -0,6; 5; 30 мәндеріне сәйкес функцияның мәндерін; 2) у = -2; -1,5; 0,5; 2,5; 4 мәндеріне сәйкес аргументтің мәндерін анықтаңдар. 3) Егер y = f(x) болса, онда мыналарды табыңдар: f(0,5) + f(3); f(1) – f(-1,5); f(2) – 2f(3); f(-0,3) + 3f(1,5). Үй жұмысын қорытындылау 1) функциясының анықталу облысы неге тең? 2) функциясының мәндер жиыны неге тең? 3) графигі қалай аталады? 4) функциясының өсу, кемі аралығы қандай? 5)Төменде берілген нүктелер y = функциясына тиісті ме? А(1; -10)
B(-2; -5)
C(2.5; 4) |
Оқушы сыйлық артында жазылған тілекті оқиды
Топтар тапсырмаларын сағат тілі бойынша ауыстырып, интерактивті тақтада көрсетілген дұрыс жауабы бойынша тексереді. 1) х = -3; у = -1; х = -0,6; у = -5; х = 5; у = 0,6; х = 30; у = 0,1; 2) у = -2; х = -1,5; у = -1,5; х = -2; у = 0,5; х = 6; у = 2,5; х = 1,2; у = 4; х = 0,75; 3) f(0,5) + f(3) = 6 + 1 = 7 f(1) – f(-1,5) = 3 + 2 = 5 f(2) – 2f(3) = 1,5 – 2 = -0,5 f(-0,3) + 3f(1,5) = -10 + 6 = = -4
Оқушылар сұрақтарға қол көтеріп жауап береді |
мадақтау мадақтау |
Оқушыларға арналған сыйлықтар
презентация |
||||||||||||||||
Ортасы 18 минут
8 минут
2 минут
5 минут
2 минут |
Тақтамен жұмыс. Оқулықтан №27.3, №27.4 есептер тақтада орындалады. №27.3 y = ; y = ; y = ; y = фунцияларының графиктерін бір координаталақ жазықтыққа салыңдар №27.4 Функция y = формуласымен берілген. Кестені толтырыңдар.
Топтық жұмыс Joyteka.com сайтында «КВЕСТ» ойыны. Бұл тапсырманы орындау үшін әр топқа ноутбук беріледі. Мұғалім тапсырманы орындау шартын интерактивті тақтадан көрсетеді
Сергіту сәті «Жасырылған сан» ойыны. Сыныпта қағаз қиындылары жасырылады.
Жұптық жұмыс Сәйкестендіру тесті. Мұғалім оқушыларға функциялардың формулалары мен графиктерін таратады. Формуланы сәйкес графиктерімен сәйкестендіру керек.
|