Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді сабақ
жоспары
Тақырыбы:
Ультрадыбыс датчигі
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4а,б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ультрадыбыс датчигі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.1.2 ультрадыбыс датчигін қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі / уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1. Ұйымдастыру кезеңі (5 минут) |
- Сыныпқа кіріп, оқушыларды қарсы алу. - Оқушылардың назарын сабаққа аудару. |
- Оқушылар сабақты тыңдайды, сұрақтарға жауап береді. |
- Сабаққа қатысуын бақылау. |
Дидактикалық құралдар, бағалау парақтары |
|
2. Жаңа тақырыпты түсіндіру (15 минут) |
- Ультрадыбыс датчигі туралы теориялық мәліметтер беру. - Оның жұмыс принципі мен қолдану салаларын түсіндіру. |
- Оқушылар ультрадыбыс датчигінің жұмыс принципін тыңдайды, сұрақтар қояды. |
- Түсіну деңгейін бақылау, сұрақтар бойынша кері байланыс. |
Интерактивті тақта, презентация |
|
3. Жеке жұмыс (10 минут) |
Оқушылардың функционалдық сауаттылығын дамытуға арналған тапсырмалардың дискрипторлары:
Датчик көрсеткен нәтижелерді дұрыс интерпретацияладыОқушыларға ультрадыбыс датчигін қосу және қолдану бойынша тапсырма беру. |
Тапсырма: Оқушылар ультрадыбыс датчигін конструктор арқылы қосып, қашықтықты өлшеу. Датчикке кедергі қойып, нәтижені экраннан көру. |
- Оқушылардың тапсырманы орындауын тексеру. - Жұмысты дұрыс орындағанын бағалау. |
Arduino, ультрадыбыс датчигі |
|
4. Жұптық жұмыс (10 минут) |
- Оқушыларды жұптарға бөліп, бір-біріне көмектесіп, ультрадыбыс датчигін қолданып қашықтық өлшеу тапсырмасын беру.
|
Тапсырма: Жұптар ультрадыбыс датчигін қолданып, түрлі қашықтықты өлшеп, нәтижелерді салыстырады. |
- Оқушылардың жұптық жұмысына баға беру. Сабақтың бағалау критерийлері:
|
Arduino, ультрадыбыс датчигі
|
|
5. Топтық жұмыс (10 минут) |
- Топтарға тапсырма беру: әр топ ультрадыбыс датчигін қолдану арқылы автоматты жүйе құрады (мысалы, жарық қосу немесе дыбыс шығару).
|
Тапсырма: Әр топ ультрадыбыс датчигін қолдана отырып, автоматты жүйе жасайды, мысалы, қашықтық белгілі бір мәнге жеткенде жарық қосылады. |
- Топтардың жұмысына баға беру, әр түрлі шешімдерді талқылау. |
Arduino, ультрадыбыс датчигі |
|
6. Қорытынды (5 минут) |
- Сабақты қорытындылау. - Оқушылардың жұмыстарын бағалау. - Оқушылардан кері байланыс алу. |
- Оқушылар сабаққа қатысты пікірлерін білдіреді, тапсырмалардың орындалуын талқылайды. |
- Оқушылардың жұмысын бағалау. |
Бағалау парақтары |
Бұл сабақ жоспары оқушылардың ультрадыбыс датчигі арқылы қашықтықты өлшеуді үйренуін қамтамасыз етеді. Сабақ барысында оқушылар теоретикалық біліммен қатар практикалық тапсырмалар орындап, өз жұмыстарын топпен бірігіп іске асырады.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ультрадыбыс датчигі 4-сынып
Ультрадыбыс датчигі 4-сынып
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді сабақ
жоспары
Тақырыбы:
Ультрадыбыс датчигі
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4а,б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ультрадыбыс датчигі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.1.2 ультрадыбыс датчигін қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі / уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1. Ұйымдастыру кезеңі (5 минут) |
- Сыныпқа кіріп, оқушыларды қарсы алу. - Оқушылардың назарын сабаққа аудару. |
- Оқушылар сабақты тыңдайды, сұрақтарға жауап береді. |
- Сабаққа қатысуын бақылау. |
Дидактикалық құралдар, бағалау парақтары |
|
2. Жаңа тақырыпты түсіндіру (15 минут) |
- Ультрадыбыс датчигі туралы теориялық мәліметтер беру. - Оның жұмыс принципі мен қолдану салаларын түсіндіру. |
- Оқушылар ультрадыбыс датчигінің жұмыс принципін тыңдайды, сұрақтар қояды. |
- Түсіну деңгейін бақылау, сұрақтар бойынша кері байланыс. |
Интерактивті тақта, презентация |
|
3. Жеке жұмыс (10 минут) |
Оқушылардың функционалдық сауаттылығын дамытуға арналған тапсырмалардың дискрипторлары:
Датчик көрсеткен нәтижелерді дұрыс интерпретацияладыОқушыларға ультрадыбыс датчигін қосу және қолдану бойынша тапсырма беру. |
Тапсырма: Оқушылар ультрадыбыс датчигін конструктор арқылы қосып, қашықтықты өлшеу. Датчикке кедергі қойып, нәтижені экраннан көру. |
- Оқушылардың тапсырманы орындауын тексеру. - Жұмысты дұрыс орындағанын бағалау. |
Arduino, ультрадыбыс датчигі |
|
4. Жұптық жұмыс (10 минут) |
- Оқушыларды жұптарға бөліп, бір-біріне көмектесіп, ультрадыбыс датчигін қолданып қашықтық өлшеу тапсырмасын беру.
|
Тапсырма: Жұптар ультрадыбыс датчигін қолданып, түрлі қашықтықты өлшеп, нәтижелерді салыстырады. |
- Оқушылардың жұптық жұмысына баға беру. Сабақтың бағалау критерийлері:
|
Arduino, ультрадыбыс датчигі
|
|
5. Топтық жұмыс (10 минут) |
- Топтарға тапсырма беру: әр топ ультрадыбыс датчигін қолдану арқылы автоматты жүйе құрады (мысалы, жарық қосу немесе дыбыс шығару).
|
Тапсырма: Әр топ ультрадыбыс датчигін қолдана отырып, автоматты жүйе жасайды, мысалы, қашықтық белгілі бір мәнге жеткенде жарық қосылады. |
- Топтардың жұмысына баға беру, әр түрлі шешімдерді талқылау. |
Arduino, ультрадыбыс датчигі |
|
6. Қорытынды (5 минут) |
- Сабақты қорытындылау. - Оқушылардың жұмыстарын бағалау. - Оқушылардан кері байланыс алу. |
- Оқушылар сабаққа қатысты пікірлерін білдіреді, тапсырмалардың орындалуын талқылайды. |
- Оқушылардың жұмысын бағалау. |
Бағалау парақтары |
Бұл сабақ жоспары оқушылардың ультрадыбыс датчигі арқылы қашықтықты өлшеуді үйренуін қамтамасыз етеді. Сабақ барысында оқушылар теоретикалық біліммен қатар практикалық тапсырмалар орындап, өз жұмыстарын топпен бірігіп іске асырады.
шағым қалдыра аласыз













