Бекітемін:____________________Р.Баймахан
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Робототехника.Лабиринт және кегельринг. |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Хизитхан Нұрсифа |
|||
|
Күні |
29.11.24ж. |
|||
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ультрадыбыс датчигі |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.1.2 ультрадыбыс датчигін қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Ультрадыбыс датчигінің негізгі қызметін біледі |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Ультрадыбыс датчигін қолдана алады |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Ультрадыбыс датчигін қолдану арқылы бағдаршам-робот жасай алады |
||||
|
Ұлттық құндылықтар: |
Әділетте берік болсан аяғың таймайды! |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Алдыңғы білім. Оқушылардан Wordwall платформасында рулетка әдісімен сұрақ-жауап арқылы тексеріледі.
3.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 4. 1-тапсырма. «Мюнстерберг» әдісі тақырыпты ашу
5.Топқа бөлу «Сиқырлы сандық» оқушылар сандық ішінен бүктелген кағаздарды алып ішін оқып топ атын ажыратады. І топ Ультрадыбыс датчигі ІІ топ Түс датчигі ІІІ топ Жанасу датчигі |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Үй тапсырмасы. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
5 балдық жүйемен бағалау |
https://wordwall.net/ru/resource/82746010 Карточка презентация |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
(М) Жаңа тақырыпты түсіндіру. Жасанды интеллект Di id ia студио Деонардо Да Винчи
Ультрадыбыс датчигі-дыбыс толқындарын жіберіп, қайтып келген сигналдарды оқитын және насындарды тауып, оларға дейінгі қашықтықты есептейтін құрылғы. Ультрадыбыс датчигі жоғары жиіліктегі дыбыстық толқынды жібереді, нысаннан шағылысқан кері толқынды ұстайды және ультрадыбыстық импульсті қайтару уақытын өлшейді,нысанға дейінгі қашықтықты жоғары дәлдікпен есептейді. Датчик «көздерінің» айналасындағы қызыл түсті жыпылықтамайтын жарық оның Өлшеу режимінде тұрғанын білдіреді. Ультрадыбыс датчигінің ерекшеліктері:
(Топтық жұмыс) 1-тапсырма. Практикалық жұмыс. 49-50-бет оқулық
Дескриптор: -Lego Mindstorms Education программаны іске қосуды біледі; -оқулықтағы нұсқаулыққа сүйеніп командаларды орындайды; -дайын болған программаны роботқа жүктей алады.
ҚБ: Бағдаршам
(Жұптық
жұмыс) 2-тапсырма.
Дескриптор:
|
Мұғалімді тыңдайды Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды |
«Бағдаршам» әдісі
|
Интербелсенді тақта/ компьютер https://studio.d-id.com/share?id=25a996d832f91c426cb47633ff97df25&utm_source=copy
Компьютерде Lego Minstorms бағдарламамен жұмыс
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Сабақты бекіту. « Миллион кімке бұйырады» интеллектуалды шағын шоу 1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.
2.Кері байланыс:
СМС-әдісі |
Өзін-өзі бағалау. |
|
Интербелсендітақта презентация |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
§ 11 тақырыпты оқу , 52-беттегі тапсырманы орындау |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ультрадыбыс датчигі 4 сынып ашық сабақ
Ультрадыбыс датчигі 4 сынып ашық сабақ
Бекітемін:____________________Р.Баймахан
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Робототехника.Лабиринт және кегельринг. |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Хизитхан Нұрсифа |
|||
|
Күні |
29.11.24ж. |
|||
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ультрадыбыс датчигі |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.1.2 ультрадыбыс датчигін қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Ультрадыбыс датчигінің негізгі қызметін біледі |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Ультрадыбыс датчигін қолдана алады |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Ультрадыбыс датчигін қолдану арқылы бағдаршам-робот жасай алады |
||||
|
Ұлттық құндылықтар: |
Әділетте берік болсан аяғың таймайды! |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Алдыңғы білім. Оқушылардан Wordwall платформасында рулетка әдісімен сұрақ-жауап арқылы тексеріледі.
3.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 4. 1-тапсырма. «Мюнстерберг» әдісі тақырыпты ашу
5.Топқа бөлу «Сиқырлы сандық» оқушылар сандық ішінен бүктелген кағаздарды алып ішін оқып топ атын ажыратады. І топ Ультрадыбыс датчигі ІІ топ Түс датчигі ІІІ топ Жанасу датчигі |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Үй тапсырмасы. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
5 балдық жүйемен бағалау |
https://wordwall.net/ru/resource/82746010 Карточка презентация |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
(М) Жаңа тақырыпты түсіндіру. Жасанды интеллект Di id ia студио Деонардо Да Винчи
Ультрадыбыс датчигі-дыбыс толқындарын жіберіп, қайтып келген сигналдарды оқитын және насындарды тауып, оларға дейінгі қашықтықты есептейтін құрылғы. Ультрадыбыс датчигі жоғары жиіліктегі дыбыстық толқынды жібереді, нысаннан шағылысқан кері толқынды ұстайды және ультрадыбыстық импульсті қайтару уақытын өлшейді,нысанға дейінгі қашықтықты жоғары дәлдікпен есептейді. Датчик «көздерінің» айналасындағы қызыл түсті жыпылықтамайтын жарық оның Өлшеу режимінде тұрғанын білдіреді. Ультрадыбыс датчигінің ерекшеліктері:
(Топтық жұмыс) 1-тапсырма. Практикалық жұмыс. 49-50-бет оқулық
Дескриптор: -Lego Mindstorms Education программаны іске қосуды біледі; -оқулықтағы нұсқаулыққа сүйеніп командаларды орындайды; -дайын болған программаны роботқа жүктей алады.
ҚБ: Бағдаршам
(Жұптық
жұмыс) 2-тапсырма.
Дескриптор:
|
Мұғалімді тыңдайды Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды |
«Бағдаршам» әдісі
|
Интербелсенді тақта/ компьютер https://studio.d-id.com/share?id=25a996d832f91c426cb47633ff97df25&utm_source=copy
Компьютерде Lego Minstorms бағдарламамен жұмыс
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Сабақты бекіту. « Миллион кімке бұйырады» интеллектуалды шағын шоу 1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.
2.Кері байланыс:
СМС-әдісі |
Өзін-өзі бағалау. |
|
Интербелсендітақта презентация |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
§ 11 тақырыпты оқу , 52-беттегі тапсырманы орындау |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз




















