|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Робототехника. Лабиринт және кегельринг. |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Амиров М.С. |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ультрадыбыс датчигі. Жоба құру |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.1.2 ультрадыбыс датчигін қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Lego Mindstorms Education EV3 программасын іске қосады |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
программаға қажетті блоктарды таңдап алады |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
ультрадыбыс датчикті қолдану арқылы роботты жүргізеді |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.
|
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Жобаның мақсаты: ультрадыбыс датчигін қолдану. Жұмыс барысы:
1-тапсырма.
LEGO MINDSTORMS Education EV3 программасын іске қос. Робот алдында қандай да бір нысан пайда болғанша алға жүреді. Робот нысанға 45 см қалғанда тоқтауы керек.
2-тапсырма. Датчик пен робот арасы 8 см-ден аз немесе тең болғанша ультрадыбыс датчигі арқылы түсті квадратқа дейінгі қашықтықты сантиметр мен өлшейтін роботты программала. Қашықтық 8 см болғанда контроллер экранында 2 секундқа Up стандартты суреті шығады. Барлық өлшеу деректері экранда көрінуі керек.
|
Мұғалімді тыңдайды Дескриптор: -Lego Mindstorms Education EV3 программасын іске қосады; -программаға қажетті блоктарды таңдап алады; -ультрадыбыс датчикті қолдану арқылы роботты жүргізеді. Дескриптор: -Lego Mindstorms Education EV3 программасын іске қосады; -программаға қажетті блоктарды таңдап алады; -ультрадыбыс датчикті қолдану арқылы роботты жүргізеді. |
ҚБ: «Смайлик» әдісі
ҚБ: «Смайлик» әдісі |
Интербелсенді тақта/ компьютер Оқулық 53-бет Оқулық 53-бет |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс:
Қызыл түс – «Мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл–күйім жоқ.» Сары түс - “Көңіл-күйім жақсы, сыныптастарымның көмегімен тапсырманы орындадым.” Жасыл түс – «Мен бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын: менің көңіл–күйім тамаша.» |
Өзін-өзі бағалау. |
|
Плакат слайд |
|
Үй тапсырмасы |
§ 12 |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ультрадыбыс датчигі. Жоба құру
Ультрадыбыс датчигі. Жоба құру
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Робототехника. Лабиринт және кегельринг. |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Амиров М.С. |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ультрадыбыс датчигі. Жоба құру |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.1.2 ультрадыбыс датчигін қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Lego Mindstorms Education EV3 программасын іске қосады |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
программаға қажетті блоктарды таңдап алады |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
ультрадыбыс датчикті қолдану арқылы роботты жүргізеді |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.
|
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Жобаның мақсаты: ультрадыбыс датчигін қолдану. Жұмыс барысы:
1-тапсырма.
LEGO MINDSTORMS Education EV3 программасын іске қос. Робот алдында қандай да бір нысан пайда болғанша алға жүреді. Робот нысанға 45 см қалғанда тоқтауы керек.
2-тапсырма. Датчик пен робот арасы 8 см-ден аз немесе тең болғанша ультрадыбыс датчигі арқылы түсті квадратқа дейінгі қашықтықты сантиметр мен өлшейтін роботты программала. Қашықтық 8 см болғанда контроллер экранында 2 секундқа Up стандартты суреті шығады. Барлық өлшеу деректері экранда көрінуі керек.
|
Мұғалімді тыңдайды Дескриптор: -Lego Mindstorms Education EV3 программасын іске қосады; -программаға қажетті блоктарды таңдап алады; -ультрадыбыс датчикті қолдану арқылы роботты жүргізеді. Дескриптор: -Lego Mindstorms Education EV3 программасын іске қосады; -программаға қажетті блоктарды таңдап алады; -ультрадыбыс датчикті қолдану арқылы роботты жүргізеді. |
ҚБ: «Смайлик» әдісі
ҚБ: «Смайлик» әдісі |
Интербелсенді тақта/ компьютер Оқулық 53-бет Оқулық 53-бет |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс:
Қызыл түс – «Мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл–күйім жоқ.» Сары түс - “Көңіл-күйім жақсы, сыныптастарымның көмегімен тапсырманы орындадым.” Жасыл түс – «Мен бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын: менің көңіл–күйім тамаша.» |
Өзін-өзі бағалау. |
|
Плакат слайд |
|
Үй тапсырмасы |
§ 12 |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз



















