Пәні:
|
Математика
|
Күні:
|
16.11.22
|
Бөлім:
|
«Менің отбасым және
достарым», «Бізді қоршаған
әлем»
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
Манарбекова Гулнур
Манарбекқызы
|
Сынып:
1А
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Қосу және азайту / Достарыма көмектесемін
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
1.1.2.4 біртаңбалы
сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және
қолдану;
1.1.2.3 қосудың ауыстырымдылық
қасиетін қолдану, 0 –дің қасиетін
қолдану
|
Сабақтың
мақсаты
|
сурет бойынша 5 – ке арттырып,
кемітеді
мысалдардың мәнін есептеп
жазады
бос орындарға тиісті сандарды жазып, мәнін
есептейді
|
ЕБҚ үшін сабақ
мақсаты
|
Сурет бойынша 5 – ке арттырып,
кемітеді.
1-10 дейінгі сандарды
қосып алады.
|
Құндылықтар
|
денсаулық, достық және
айналадағыларға қамқорлық
көрсету
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушының
әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
(3
мин)
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Сәлемдесу.
Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал
орнату.
«Үш
шапалақ»
әдісі
Көңіл күйіміз
қандай? (1 шапалақ)
Сабаққа
дайынбыз ба? (2 шапалақ)
Сабақты
ойдағыдай аяқтаймыз ба ?(3 шапалақ)
|
Оқушылар сабаққа назар
аударады.
Балалар шапалақ
соғады
|
|
|
Сабақтың ортасы
(4
мин)
7
мин
|
«Ой қозғау»
Кестеге қара.
Бірінші және екінші қосылғыштарды
таңда.
Қосындының мәнін тап.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
хабарлау
Қосуды және азайтуды
орындайсың
1-тапсырма
Жұптық жұмыс
«Ойлан, жұптас, бөліс»
әдісі
Сурет бойынша 5 – ке арттыр
Сурет бойынша 5 – ке кеміт
Дескриптор:
-сандарды 5-ке
арттырады
-сандарды 5-ке кемітеді
-мысалдардың мәнін
есептейді
ЕБҚ оқушы
үшін: сандарды 5-ке арттыру,
кемітуді мұғалімнің көмегімен
жасайды.
|
Кесте бойынша бірінші және екінші қосылғышты таңдап,
қосындының мәнін есептейді.
1. сандарды 5-ке арттырады
2.сандарды 5-ке кемітеді
3.мысалдардың мәнін
есептейді
|
Мадақтау
Білім зарядтарымен
бағалау (жауабына
қарай)
|
Оқулық
84-85 беті
Ламинат
маркер
Таратпа
Дәптер
қаламсап
|
8 мин
Сергіту сәті
2
минут
|
2- тапсырма
Ұжымдық жұмыс
«Жұмыртқа қуыру»
әдісі
Мысалдардың мәнін есептеп
жаз.
Дескриптор:
- азайтудың мәнін
есептейді
-қосудың мәнін есептейді
ЕБҚ оқушы
үшін: топтағы балалардың көмегімен
есетейді.
«Жүгіреді балалар»
Бейнефильм
ұсыну
|
1. азайтудың мәнін
есептейді
2.қосудың мәнін есептейді
жаттығуды қайталап
жасайды
|
«Басбармақ» арқылы
бір-бірін бағалау
|
Табаның суреті, мысалдар жазылған жұмыртқаның
суреті
Дәптер
қаламсап
https://youtu.be/kKiyFs4B6IE
|
Сабақтың
соңы
7 мин
7
мин
|
3 –тапсырма Жеке
жұмыс
«Есепте, қорытындыла»
әдісі
Бос орындарға тиісті сандарды
жаз.
Себебін түсіндір.
Дескриптор:
- тиісті сандарды жазады
- себебін түсіндіреді
ЕБҚ оқушы
үшін: мұғалімнің көмегімен
орындайды
4 – тапсырма
Жеке жұмыс
«Ойлан, тап» әдісі
Қарындаштар санын анықта
Дескриптор:
-қосу амалын орындайды
-азайту амалын орындайды
ЕБҚ оқушы
үшін: қарындаштардың көмегімен
есептейді.
|
1.
тиісті
сандарды жазады
2.себебін түсіндіреді
1. қосу амалын орындайды
2.азайту амалын орындайды
|
«Комментарий»
Арқылы
|
Таратпа
Қаламсап
Дәптер
|
Рефлексия
7
мин
|
«Білім заряды» әдісі
(Бағалау)
Бүгінгі сабақты толық түсіндім (8,9,10
заряд)
Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым
бар(5,6,7)
Бүгінгі сабақты түсінбедім
(1,2,3,4)
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім
зарядтарының саны арқылы анықтайды.
|
«Комментарии»
арқылы
|
Зарядтар,
«Білім заряды»
таратпасы
|