Қысқа мерзімді жоспар №16-сабак
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Ықтималдықтар теориясының элементтері |
Мектеп: СәдуШәкіров атындағы орта мектеп |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Турсынбаева Дана Аликкызы |
|
Күні: |
3.05.2023 |
|
Сыныбы: 9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ықтималдықтар теориясының негіздері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.3.2.3 ықтималдықтың классикалық анықтамасын білу және есептер шығару үшін оны қолдану; |
|
Сабақтың мақсаты: |
ықтималдықтың классикалық анықтамасын біледі және есептер шығару үшін оны қолданады |
|
Бағалау критерийі |
ықтималдықтың классикалық анықтамасын біледі есептер шығару үшін ықтималдық формуласын қолданады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. Ұжымдық жұмыс. 8 мин. |
а) Ұйымдастыру кезеңі -Сәлемдесу,түгелдеу, топқа бөлу. Үй тапсырмасын өзін-өзі тексеру әдісімен бағалау. https://quizizz.com/join?gc=54277151 |
Сәлемдесу, үй тапсырмасын тексерту |
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді |
слайд |
|
Сабақтың ортасы 15 мин. Топтық жұмыс. |
Топ мүшелерінің есімдерін жазыңыз және «а» әріпінің кездесу ықтималдығын табыңыз. Топ мүшелерінің есімдерін карточкаға жазып қорапқа салған соң. Бір «а» әріпін қораптан алу үшін кем дегенде қанша карточка шығару керек |
Түсінбеген тапсырмаларды бір- біріне түсіндіреді. . Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, талдау жасайды Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Қарқын» тәсілі көрініс табады. |
Дескриптор: -шартын жазады 1балл - «А» әріпінің болу ықтималдығын анықтайды 1балл - кем дегенде қанша карточка шығару керек екенін анықтап жауабын айқындайды. 1 балл Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады |
9 сынып, Алгебра А.Әбілқасымова, В.Корчевский, З.Жұмағұлова Алматы «Мектеп» 2019 |
|
Жұптық жұмыс 10 мин |
1. Бір ойын сүйегін лақтырады. Келесі оқиғалардың ықтималдықтарын есептеңіз: а) жұп ұпай саны шықты б) 3-ке еселі ұпай саны шықты в) 3-тен үлкен ұпай саны шықты г) 7-ге еселі ұпай саны шықты: 2. Жәшікте 24 бірдей қалам жатыр. Олардың 13-і қызыл, 5-і жасыл, қалғандары көк.Сатушы кездейсоқ бір қаламды алып шығады. Келесі оқиғалардың ықтималдықтарын табыңыз: а) алынған қалам қызыл түсті б) алынған қалам жасыл емесй в) алынған қалам не көк, не жасыл г) алынған қалам не қызыл, не көк. |
Берілген тапсырма бойынша есепті жұпта орындайды Мақсаты: Берілген сөздердің ережесі мен мысалын жазу арқылы бір-бірінен айырмашылығын ажыратады. Тиімділігі: Оқушының сын тұрғысынан ойлау дағдысы мен жазылым дағдысы қалыптасады. |
Дескриптор: - а) жұп ұпай саны шығу ықтималдығын табады б) 3-ке еселі ұпай саны шығу ықтималдығын табады в) 3-тен үлкен ұпай саны шығу ықтималдығын табады г) 7-ге еселі ұпай саны шығу ықтималдығын табады Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады |
. ДК экраны 9-сынып оқулығы. Шыныбеков «Атамұра» 2019 .
|
|
Жеке жұмыс. |
|
Берілген тапсырма бойынша есепті жеке орындайды Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп,Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп есепті |
Дескриптор: -Ықтималдықтарын табады. 2-балл Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады |
ДК экраны 9-сынып оқулығы. Шыныбеков «Атамұра» 2019 ДК экраны Сұрақтар топтамасы. 9 сынып, Алгебра кітабы , оқу құрал жабдықтары, тақта, бор |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин. |
Сабақты қорытындылау үшін осы сабақ бойынша сұрақ қою арқылы қорытындылаймын. https://quizizz.com/join?gc=782647&source=liveDashboard
Рефлексия;” « Оқушы үні ” әдісі.
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. Оқушылар тестті орындайды Мақсаты: Өз ойын айтып, сабақты бекіту, қорытындылау. Тиімділігі: Оқушы алған білімін жинақтап, саралай білуге дағдыланады. Саралау: Оқушылырдың тақырып бойынша түсінгенін пайымдау мақсатында “Тест” әдісін қолданып шапшаңдыққа және топта қарқынмен жұмыс істеуге дағдылантырамын |
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі мен жинаған ұпай сандары бойынша бағаланады |
ДК экраны https://padlet.com/tursynbaevadana/padlet-i0hs488ey5pttn2s 9-сынып оқулығы. |

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ықтималдықтар теориясының негіздері ашық сабақ
ықтималдықтар теориясының негіздері ашық сабақ
Қысқа мерзімді жоспар №16-сабак
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Ықтималдықтар теориясының элементтері |
Мектеп: СәдуШәкіров атындағы орта мектеп |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Турсынбаева Дана Аликкызы |
|
Күні: |
3.05.2023 |
|
Сыныбы: 9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ықтималдықтар теориясының негіздері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.3.2.3 ықтималдықтың классикалық анықтамасын білу және есептер шығару үшін оны қолдану; |
|
Сабақтың мақсаты: |
ықтималдықтың классикалық анықтамасын біледі және есептер шығару үшін оны қолданады |
|
Бағалау критерийі |
ықтималдықтың классикалық анықтамасын біледі есептер шығару үшін ықтималдық формуласын қолданады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. Ұжымдық жұмыс. 8 мин. |
а) Ұйымдастыру кезеңі -Сәлемдесу,түгелдеу, топқа бөлу. Үй тапсырмасын өзін-өзі тексеру әдісімен бағалау. https://quizizz.com/join?gc=54277151 |
Сәлемдесу, үй тапсырмасын тексерту |
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді |
слайд |
|
Сабақтың ортасы 15 мин. Топтық жұмыс. |
Топ мүшелерінің есімдерін жазыңыз және «а» әріпінің кездесу ықтималдығын табыңыз. Топ мүшелерінің есімдерін карточкаға жазып қорапқа салған соң. Бір «а» әріпін қораптан алу үшін кем дегенде қанша карточка шығару керек |
Түсінбеген тапсырмаларды бір- біріне түсіндіреді. . Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, талдау жасайды Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Қарқын» тәсілі көрініс табады. |
Дескриптор: -шартын жазады 1балл - «А» әріпінің болу ықтималдығын анықтайды 1балл - кем дегенде қанша карточка шығару керек екенін анықтап жауабын айқындайды. 1 балл Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады |
9 сынып, Алгебра А.Әбілқасымова, В.Корчевский, З.Жұмағұлова Алматы «Мектеп» 2019 |
|
Жұптық жұмыс 10 мин |
1. Бір ойын сүйегін лақтырады. Келесі оқиғалардың ықтималдықтарын есептеңіз: а) жұп ұпай саны шықты б) 3-ке еселі ұпай саны шықты в) 3-тен үлкен ұпай саны шықты г) 7-ге еселі ұпай саны шықты: 2. Жәшікте 24 бірдей қалам жатыр. Олардың 13-і қызыл, 5-і жасыл, қалғандары көк.Сатушы кездейсоқ бір қаламды алып шығады. Келесі оқиғалардың ықтималдықтарын табыңыз: а) алынған қалам қызыл түсті б) алынған қалам жасыл емесй в) алынған қалам не көк, не жасыл г) алынған қалам не қызыл, не көк. |
Берілген тапсырма бойынша есепті жұпта орындайды Мақсаты: Берілген сөздердің ережесі мен мысалын жазу арқылы бір-бірінен айырмашылығын ажыратады. Тиімділігі: Оқушының сын тұрғысынан ойлау дағдысы мен жазылым дағдысы қалыптасады. |
Дескриптор: - а) жұп ұпай саны шығу ықтималдығын табады б) 3-ке еселі ұпай саны шығу ықтималдығын табады в) 3-тен үлкен ұпай саны шығу ықтималдығын табады г) 7-ге еселі ұпай саны шығу ықтималдығын табады Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады |
. ДК экраны 9-сынып оқулығы. Шыныбеков «Атамұра» 2019 .
|
|
Жеке жұмыс. |
|
Берілген тапсырма бойынша есепті жеке орындайды Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп,Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп есепті |
Дескриптор: -Ықтималдықтарын табады. 2-балл Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады |
ДК экраны 9-сынып оқулығы. Шыныбеков «Атамұра» 2019 ДК экраны Сұрақтар топтамасы. 9 сынып, Алгебра кітабы , оқу құрал жабдықтары, тақта, бор |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин. |
Сабақты қорытындылау үшін осы сабақ бойынша сұрақ қою арқылы қорытындылаймын. https://quizizz.com/join?gc=782647&source=liveDashboard
Рефлексия;” « Оқушы үні ” әдісі.
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. Оқушылар тестті орындайды Мақсаты: Өз ойын айтып, сабақты бекіту, қорытындылау. Тиімділігі: Оқушы алған білімін жинақтап, саралай білуге дағдыланады. Саралау: Оқушылырдың тақырып бойынша түсінгенін пайымдау мақсатында “Тест” әдісін қолданып шапшаңдыққа және топта қарқынмен жұмыс істеуге дағдылантырамын |
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі мен жинаған ұпай сандары бойынша бағаланады |
ДК экраны https://padlet.com/tursynbaevadana/padlet-i0hs488ey5pttn2s 9-сынып оқулығы. |

шағым қалдыра аласыз















