|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 14 сабақ. Ю әрпінің жазылуы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.6.1 - интонацияны, вербалды емес тілдік құралдарды (қимыл, ым-ишара) қолданып, тақырыпқа (Сіз қалай ойлайсыз? Сіз не ұсынар едіңіз? ) назарын аударту 2.2.4.1 - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау 2.3.4.1 – мұғалімнің көмегімен тірек сөздерді, сөйлем, суреттерді пайдаланып, қарапайым постер құрастыру 2.4.1.1* я, ю әріптерінің емлесін сақтап жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: Ю әріпі және әрпінің жазылу емлесін біледі Көптеген оқушылар: Ю әріпін ажырата алады. Кейбір оқушылар: Ю әріпін мәтінен таба алады.
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут
Кері байланыс 5 минут |
Сәлеметсіңдер ме! Психологиялық ахуалды жақсарту Фортуна әдісі
Өткенді пысықтау “Менің қаламым”әдісі
Тақырыпты ашу Жаңа тақырыпты өтпес бұрын жұмбақты шешейік Жиюда бар, Шашуда жоқ. Оюда бар, Кестеде жоқ. (Ю) -Бұл қай дыбыс? – Ол қандай дыбыс? -Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай? Жаңа тақырып Ю әріпі Ю – қосарлы дауысты дыбыс. Сөзде йу дыбыстары естілгенімен, олардың орнына ю әрпі жазылады: ою, қартаю.
56-жаттығу Мәтінді түсініп оқы. Мазмұнын айт. Мәтіндегі қарамен жазылған сөздерді теріп жаз. Олардың айтылуы мен жазылуын салыстыр.
57-жаттығу « Жапырақ жина» ойыны Сөздерді оқып, дыбыстық талдау жаса: Көбею, молаю, үлкею, есею, сарғаю
«Нейрожаттығу» әдісі
58- тапсырма
59-жаттығу Көп нүктенің орнына тиісті сөзді қойып, өлең құрастырып жаз. Сұрақтарға жауап бер: -Аю балды неге ұнатады? -Аю, тою, қою сөздеріндегі ю қандай дыбыстардан құралған? Рефлексия Айна әдісі
Кері байланыс Ұстазға хат әдісі
Үй тапсырмасы 58-жаттығу Оқы. Аю не деп жауап беруі мүмкін екенін болжап, әңгімелеп бер |
Жақсы тілектер тілейді Дескриптор: Қалам әдісы арқылы өткен тақырыпты қайталайды. Дескриптор: жұмбақ шешіп тақырыппен танысады
Дескриптор: Ю әрпімен танысады.
Дескриптор: Мәтінді оқиды, Мазмұнын айтады. Қарамен жазылған сөздерді теріп жазады.
Дескриптор: Сөздерді оқып, дыбыстық талдау жасайды. Дыбыстарды ажырата алады.
Дескриптор: Жаттығу жасайды Дескриптор: Суретке қарап әңгіме құрастырады. Ю дыбысы кездесетін сөзді атайды.
Дескриптор: Көп нүктенің орнына тиісті сөзді қойып, өлең құрастырып жазады Сұрақтарға жауап береді
Дескриптор: Рефлексия жасайды Дескриптор: Кері байланыс жасайды Дескриптор: Үй тапсырмасын алады. |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: 1балл « Планшет» әдісі Смайликтер арқылы бағалау Жарайсыңдар! ҚБ: 3 балл
ҚБ: 2 балл Бір-бірін шапалақтау ҚБ: 2 балл ҚБ: 2 балл.
«Айна» әдісі арқылы сабақты қорытады Ұстазға хат әдісі
ҚБ : 10 балл қойылады |
Интербелсенді тақта Қалам Интербелсенді тақта Интербелсенді тақта
оқулық Қимылдар Интербелсенді тақта оқулық
Ауызша Кері байланыс парағы Оқулық |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ю әріпінің жазылуы
Ю әріпінің жазылуы
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 14 сабақ. Ю әрпінің жазылуы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.6.1 - интонацияны, вербалды емес тілдік құралдарды (қимыл, ым-ишара) қолданып, тақырыпқа (Сіз қалай ойлайсыз? Сіз не ұсынар едіңіз? ) назарын аударту 2.2.4.1 - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау 2.3.4.1 – мұғалімнің көмегімен тірек сөздерді, сөйлем, суреттерді пайдаланып, қарапайым постер құрастыру 2.4.1.1* я, ю әріптерінің емлесін сақтап жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: Ю әріпі және әрпінің жазылу емлесін біледі Көптеген оқушылар: Ю әріпін ажырата алады. Кейбір оқушылар: Ю әріпін мәтінен таба алады.
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут
Кері байланыс 5 минут |
Сәлеметсіңдер ме! Психологиялық ахуалды жақсарту Фортуна әдісі
Өткенді пысықтау “Менің қаламым”әдісі
Тақырыпты ашу Жаңа тақырыпты өтпес бұрын жұмбақты шешейік Жиюда бар, Шашуда жоқ. Оюда бар, Кестеде жоқ. (Ю) -Бұл қай дыбыс? – Ол қандай дыбыс? -Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай? Жаңа тақырып Ю әріпі Ю – қосарлы дауысты дыбыс. Сөзде йу дыбыстары естілгенімен, олардың орнына ю әрпі жазылады: ою, қартаю.
56-жаттығу Мәтінді түсініп оқы. Мазмұнын айт. Мәтіндегі қарамен жазылған сөздерді теріп жаз. Олардың айтылуы мен жазылуын салыстыр.
57-жаттығу « Жапырақ жина» ойыны Сөздерді оқып, дыбыстық талдау жаса: Көбею, молаю, үлкею, есею, сарғаю
«Нейрожаттығу» әдісі
58- тапсырма
59-жаттығу Көп нүктенің орнына тиісті сөзді қойып, өлең құрастырып жаз. Сұрақтарға жауап бер: -Аю балды неге ұнатады? -Аю, тою, қою сөздеріндегі ю қандай дыбыстардан құралған? Рефлексия Айна әдісі
Кері байланыс Ұстазға хат әдісі
Үй тапсырмасы 58-жаттығу Оқы. Аю не деп жауап беруі мүмкін екенін болжап, әңгімелеп бер |
Жақсы тілектер тілейді Дескриптор: Қалам әдісы арқылы өткен тақырыпты қайталайды. Дескриптор: жұмбақ шешіп тақырыппен танысады
Дескриптор: Ю әрпімен танысады.
Дескриптор: Мәтінді оқиды, Мазмұнын айтады. Қарамен жазылған сөздерді теріп жазады.
Дескриптор: Сөздерді оқып, дыбыстық талдау жасайды. Дыбыстарды ажырата алады.
Дескриптор: Жаттығу жасайды Дескриптор: Суретке қарап әңгіме құрастырады. Ю дыбысы кездесетін сөзді атайды.
Дескриптор: Көп нүктенің орнына тиісті сөзді қойып, өлең құрастырып жазады Сұрақтарға жауап береді
Дескриптор: Рефлексия жасайды Дескриптор: Кері байланыс жасайды Дескриптор: Үй тапсырмасын алады. |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: 1балл « Планшет» әдісі Смайликтер арқылы бағалау Жарайсыңдар! ҚБ: 3 балл
ҚБ: 2 балл Бір-бірін шапалақтау ҚБ: 2 балл ҚБ: 2 балл.
«Айна» әдісі арқылы сабақты қорытады Ұстазға хат әдісі
ҚБ : 10 балл қойылады |
Интербелсенді тақта Қалам Интербелсенді тақта Интербелсенді тақта
оқулық Қимылдар Интербелсенді тақта оқулық
Ауызша Кері байланыс парағы Оқулық |
||
шағым қалдыра аласыз
























