|
Күні: 16.02.2018 ж. Сынып: 1 Г |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Кейіпкерлерді сипаттаймын. Ю әрпі. |
|||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.2.9.2 дыбыстардың сөздегі қызметінтүсіну (ь,ъ таңбалары,ф,в,ц,ч дыбыстары,е,ю,я қосарлы дыбыстары) және дұрыс оқу |
|||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы:Жаңа білімі меңгереді. Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
|||||||
|
Жетістік критерийлері |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
|||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Өнер, ана тілі сабағы |
|||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Аудиожазба , таныстырылым. |
|||||||
|
Тілдік құзыреттілік |
Ою-орнамент |
|||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут |
|
Шаттық шебері Сандықша,қағаздар |
||||||
|
Сабақтың ортасы 8 минут |
Өткен сабақты пысықтау «Кім көп біледі?» -Әріп дегеніміз не? -Буындардан не жасалады? -Сөз неден құралады? Жұмбақ Қыс бойы жатады, Тәтті ұйқыға батады Жауабы АЮ А дыбысының орнына О дыбысын қойып айту Ою
Ою туралы мағлұмат беру №1Тыңдалым
Ертегі желісімен сабақ бастау. а)Бір күні аю,қасқыр, түлкі-үшеуі жарыс ұйымдастырады.Кім бірінші мәреге жетеді,сол орман патшалығын ие болады деп.Барлығы келіседі.
Әрі қарай кейіпкерлермен таныса отырып ертегіні жалғастырамын Аю туралы мағлұмат бере кету Аю- медведь-
№2 Оқылым
Сөздерді оқып шығу Ю дыбысы бар сөздерге назар аудару Ю дыбысының айтылуы және жазылуы туралы түсінік беру
Түлкі туралы не білеміз? Түлкі –лиса – ә)Түлкі аюды ауқаулығын пайдаланғысы келді.Ол барлығын алдап озып кеттем деді. Ал біз әрі қарай тапсырманы орындай берейік.
№Жазылым
-Баспа түрімен таныстыру -Ауада жазу; -Жазба түрін жазу Дискриптор : білім алушы -Әріппен танысады -Дәптерге жазады;
Қасқыр қандай аң? Қасқыр-Волк –Б)Қасқыр өзінің күшіне сеніп жеңімпаз болуына сенді.Бірақ ол жай қимылдады. -Ал біз балалар жылдам—жылдам қимылдап ребус шешейік «Ойлан, тап!» әдісі
Жұптық жұмыс «Ойлан,жұптас,бөліс!» әдісі
-Дыбыстарды ажырату -Топтастыру -Тиісті әріпті қою
ю
Дауысты Дауыссыз
О...... есе....... Қо.... а..........
Дискриптор : білім алушы -дыбыстарды ажыратады, -ю дыбысы бар сөздерді топтастырады -көп нүктенің орнына тиісті дыбыстарды қояды
В)Қорбаңдаған аю аралардың ұясына кезікті. -Балалар ол нені жақсы көреді
Топтық жұмыс 1.Өрмекші торын құрайды. 2. «Өз орнынды тап» ойыны 3. «Ою» жапсыру шығармашылық тапсырма
|
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс Суреттер,слайд Слайд Слайд Суреттер Үлестірме қағаздар Постер қорғайды |
||||||
|
Сергіту сәті 1 минут |
Жануарлардың қимылдарын,дыбыстарын шығару |
|
||||||
|
Аяқталуы 16 минут Қызықты тапсырма 8 минут |
Г) Аралар аюды талады.Таланған аю тез жүгірді. Қасқыр мен түлкіден озып кетті -Балалар бізде аю сияқты жылдам тапсырма орындайық.Біз білім шыңына жетуіміз керек.
Қалыптастырушы бағалау Берілген суреттердің атауларының алғашұы дыбыстарын алып,сөз құра.Шыққан сөзді кестеге жазып, оқы.
Дискриптор : білім алушы -суреттеді танып біледі -аттарын естеріне түсіреді -кестені толтырады -сөзді оқиды
Аю мәреге бірінші болып жетті.
|
Оқулық, дәптерлер.
Бағалау парақтары
|
||||||
|
Сабақтың соңы 2 минут
|
Рефлексия Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
«Пирамида» әдісі
|
Смайликтер |
||||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
|
Пәнаралық байланыс
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
||||||
|
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)
|
Саат ашу сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ю әрпі мен дыбысы
Ю әрпі мен дыбысы
|
Күні: 16.02.2018 ж. Сынып: 1 Г |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Кейіпкерлерді сипаттаймын. Ю әрпі. |
|||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.2.9.2 дыбыстардың сөздегі қызметінтүсіну (ь,ъ таңбалары,ф,в,ц,ч дыбыстары,е,ю,я қосарлы дыбыстары) және дұрыс оқу |
|||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы:Жаңа білімі меңгереді. Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
|||||||
|
Жетістік критерийлері |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
|||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Өнер, ана тілі сабағы |
|||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Аудиожазба , таныстырылым. |
|||||||
|
Тілдік құзыреттілік |
Ою-орнамент |
|||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут |
|
Шаттық шебері Сандықша,қағаздар |
||||||
|
Сабақтың ортасы 8 минут |
Өткен сабақты пысықтау «Кім көп біледі?» -Әріп дегеніміз не? -Буындардан не жасалады? -Сөз неден құралады? Жұмбақ Қыс бойы жатады, Тәтті ұйқыға батады Жауабы АЮ А дыбысының орнына О дыбысын қойып айту Ою
Ою туралы мағлұмат беру №1Тыңдалым
Ертегі желісімен сабақ бастау. а)Бір күні аю,қасқыр, түлкі-үшеуі жарыс ұйымдастырады.Кім бірінші мәреге жетеді,сол орман патшалығын ие болады деп.Барлығы келіседі.
Әрі қарай кейіпкерлермен таныса отырып ертегіні жалғастырамын Аю туралы мағлұмат бере кету Аю- медведь-
№2 Оқылым
Сөздерді оқып шығу Ю дыбысы бар сөздерге назар аудару Ю дыбысының айтылуы және жазылуы туралы түсінік беру
Түлкі туралы не білеміз? Түлкі –лиса – ә)Түлкі аюды ауқаулығын пайдаланғысы келді.Ол барлығын алдап озып кеттем деді. Ал біз әрі қарай тапсырманы орындай берейік.
№Жазылым
-Баспа түрімен таныстыру -Ауада жазу; -Жазба түрін жазу Дискриптор : білім алушы -Әріппен танысады -Дәптерге жазады;
Қасқыр қандай аң? Қасқыр-Волк –Б)Қасқыр өзінің күшіне сеніп жеңімпаз болуына сенді.Бірақ ол жай қимылдады. -Ал біз балалар жылдам—жылдам қимылдап ребус шешейік «Ойлан, тап!» әдісі
Жұптық жұмыс «Ойлан,жұптас,бөліс!» әдісі
-Дыбыстарды ажырату -Топтастыру -Тиісті әріпті қою
ю
Дауысты Дауыссыз
О...... есе....... Қо.... а..........
Дискриптор : білім алушы -дыбыстарды ажыратады, -ю дыбысы бар сөздерді топтастырады -көп нүктенің орнына тиісті дыбыстарды қояды
В)Қорбаңдаған аю аралардың ұясына кезікті. -Балалар ол нені жақсы көреді
Топтық жұмыс 1.Өрмекші торын құрайды. 2. «Өз орнынды тап» ойыны 3. «Ою» жапсыру шығармашылық тапсырма
|
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс Суреттер,слайд Слайд Слайд Суреттер Үлестірме қағаздар Постер қорғайды |
||||||
|
Сергіту сәті 1 минут |
Жануарлардың қимылдарын,дыбыстарын шығару |
|
||||||
|
Аяқталуы 16 минут Қызықты тапсырма 8 минут |
Г) Аралар аюды талады.Таланған аю тез жүгірді. Қасқыр мен түлкіден озып кетті -Балалар бізде аю сияқты жылдам тапсырма орындайық.Біз білім шыңына жетуіміз керек.
Қалыптастырушы бағалау Берілген суреттердің атауларының алғашұы дыбыстарын алып,сөз құра.Шыққан сөзді кестеге жазып, оқы.
Дискриптор : білім алушы -суреттеді танып біледі -аттарын естеріне түсіреді -кестені толтырады -сөзді оқиды
Аю мәреге бірінші болып жетті.
|
Оқулық, дәптерлер.
Бағалау парақтары
|
||||||
|
Сабақтың соңы 2 минут
|
Рефлексия Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
«Пирамида» әдісі
|
Смайликтер |
||||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
|
Пәнаралық байланыс
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
||||||
|
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)
|
Саат ашу сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||||||
шағым қалдыра аласыз



























