|
Бөлім |
Өзім туралы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
25.09.23ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айтжанова Махаббат Дауреновна |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 «А» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ю әрпінің жазылуы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.1.1 я , ю әріптерінің емлесін сақтап жазу 2.2.5.1-дереккөздер ден мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ю әрпінің жазылу емлесін білу Түсініксіз сөздердің мағынасын сөздіктен табу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Р.Л Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны 1.Басымыз қалай сөйлейді? 2.Иығымыз қалай сөйлейді? 3.Қолымыз қалай сөйлейді? 4.Аяғымыз қалай сөйлейді? |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
1.Иә, иә Жоқ, жоқ (басты иеді, шайқайды) 2.Білмеймін, білмеймін (иықты көтереді) 3.сәлем, сәлем (бұлғайды) Сау, бол!, сау бол! Бері кел, бері кел 4.Топ – топ, топ –топ (топылдатады) |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру 53 –жаттығу 29- бет Сызбадағы сөздерді тауып жаз.
«Ой қозғау» әдісі Сиқырлы қорапшадан әріптерді алып, сөз құрастырыңдар Парашют деген сөзде неше буын бар? Неше әріп бар? Неше дыбыс бар?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Ю әрпінің жазылу емлесін білу Түсініксіз сөздердің мағынасын сөздіктен табу 1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Дауыстап ойлау» әдісі Мәтінді оқы. Түсініксіз сөздердің мағынасын сөздіктен қара. Мәтіннен қарамен жазылған сөздерді көшіріп жаз. «Серпілген сауал» әдісі Мәтін не туралы? ЕББҚ Мәтіннен қарамен жазылған сөздерді көшіріп жаз. Талқылау сұрақтары: 1.Иу дыбыстарының орнына қандай әріп жазылады? |
Сызбадағы сөздерді тауып жазады
Әріптерден сөз құрастырады 1. мәтін мазмұнын айтады 2. түсініксіз сөздердің мағынасын ашады 3. сөздерді жазады 4. сөздердің айтылуы мен жазылуын салыстырады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -сызбадағы сөздерді жазады (1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! 1000 тг купьюралар «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -мәтін мазмұнын айтады(1б) -түсініксіз сөздердің мағынасын ашады(1б) -сөздерді жазады(1б) -сөздердің айтылуы мен жазылуын салыстырады(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -сөздерді жазады |
Әріптер салынған қорапша Оқулық 56-жаттығу 29-бет Дәптер қаламсап |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Топтық жұмыс «Сәйкестендір» әдісі Сөздердегі дыбыстар мен әріптерді сана. Дыбыс саны мен әріп санының ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Иу дыбыстарының орнына қандай әріп жазылады «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
1.бірінші сөздегі дыбыстар мен әріптер санын анықтайды 2.екінші сөздегі дыбыстар мен әріптер санын анықтайды 3.үшінші сөздегі дыбыстар мен әріптер санын анықтайды 4.төртінші сөздегі дыбыстар мен әріптер санын анықтайды Сұраққа жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -бірінші сөздегі дыбыстар мен әріптер санын анықтайды(1б) -екінші сөздегі дыбыстар мен әріптер санын анықтайды(1б) -үшінші сөздегі дыбыстар мен әріптер санын анықтайды(1б) Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бөлім
Өзім туралы
Пәні:
Қазақ тілі
Күні:
25.09.23ж
Педагогтің
аты-жөні:
Айтжанова Махаббат
Дауреновна
Сынып:
2
«А»
Қатысқандар саны: Қатыспағандар
саны:
Сабақтың
тақырыбы
Ю
әрпінің жазылуы
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 2.4.1.1 я , ю әріптерінің
емлесін сақтап жазу
2.2.5.1-дереккөздер ден
мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша
мәліметті іріктеп алу
Сабақтың
мақсаты Ю әрпінің жазылу
емлесін білу
Түсініксіз сөздердің
мағынасын сөздіктен табу
Р.Л Сабақ
барысы Сабақтың
кезеңі/уақыты
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау Ресурс
тар Сабақтың басы
(3
мин) Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату.
«Қалай
сөйлейді?»
ойыны
1.Басымыз қалай
сөйлейді?
2.Иығымыз қалай сөйлейді?
3.Қолымыз қалай сөйлейді?
4.Аяғымыз қалай сөйлейді?
Оқушылар сабаққа назар
аударады.
1.Иә,
иә
Жоқ, жоқ (басты
иеді, шайқайды)
2.Білмеймін, білмеймін
(иықты көтереді)
3.сәлем, сәлем (бұлғайды)
Сау, бол!, сау бол!
Бері кел, бері кел 4.Топ – топ, топ –топ
(топылдатады) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы!
Талпын! Сабақ тың
ортасы (5
мин)
10 мин
Үй тапсырмасын
тексеру
53 –жаттығу 29-
бет
Сызбадағы сөздерді
тауып жаз.
«Ой қозғау»
әдісі
Сиқырлы қорапшадан
әріптерді алып, сөз
құрастырыңдар
Парашют деген сөзде неше буын бар? Неше
әріп бар? Неше дыбыс бар?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
хабарлау Ю әрпінің жазылу
емлесін білу
Түсініксіз сөздердің
мағынасын сөздіктен табу
1-тапсырма
ФС
Ұжымдық
жұмыс «Дауыстап ойлау»
әдісі Мәтінді
оқы. Түсініксіз сөздердің
мағынасын сөздіктен қара. Мәтіннен қарамен
жазылған сөздерді көшіріп
жаз. «Серпілген сауал»
әдісі Мәтін не
туралы? ЕББҚ Мәтіннен қарамен
жазылған сөздерді көшіріп
жаз. Талқылау
сұрақтары:
1.Иу дыбыстарының
орнына қандай әріп жазылады?
Сызбадағы сөздерді
тауып жазады
Әріптерден сөз
құрастырады 1.
мәтін
мазмұнын айтады 2. түсініксіз сөздердің
мағынасын ашады 3. сөздерді
жазады 4. сөздердің айтылуы
мен жазылуын салыстырады
Сұраққа жауап
береді Дескриптор:
-сызбадағы сөздерді
жазады (1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! 1000 тг
купьюралар «Отшашу» арқылы
бір-ірін бағалау Дескриптор: -мәтін мазмұнын
айтады(1б) -түсініксіз сөздердің
мағынасын ашады(1б) -сөздерді
жазады(1б) -сөздердің айтылуы мен
жазылуын салыстырады(1б)
ЕББҚ Дескриптор:
-сөздерді
жазады Әріптер салынған
қорапша Оқулық 56-жаттығу 29-бет Дәптер
қаламсап
8
мин Сергіту
сәті
2 минут 2-
тапсырма Топтық
жұмыс «Сәйкестендір»
әдісі Сөздердегі дыбыстар мен
әріптерді сана. Дыбыс саны мен әріп
санының ЕББҚ Тапсырманы орындауда
қолдау көрсету Талқылау
сұрақтары: 1. Иу дыбыстарының
орнына қандай әріп жазылады
«Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына
арналған қимылдар жаса 1.бірінші сөздегі
дыбыстар мен әріптер санын
анықтайды 2.екінші сөздегі
дыбыстар мен әріптер санын
анықтайды 3.үшінші сөздегі
дыбыстар мен әріптер санын
анықтайды 4.төртінші сөздегі
дыбыстар мен әріптер санын анықтайды
Сұраққа жауап
береді
Әуенге сәйкес қол жаттығуларын
жасайды «Комментарий»
арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -бірінші сөздегі
дыбыстар мен әріптер санын
анықтайды(1б) -екінші сөздегі
дыбыстар мен әріптер санын
анықтайды(1б) -үшінші сөздегі
дыбыстар мен әріптер санын
анықтайды(1б) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













