Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспары
Бөлім
Педагогтың аты-жөні
Күні
Сынып:
3а
Қатысушылар
саны
Қатыспағандар саны
Сабақтың тақырыбы:
Кейіпкердің қозғалысы
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаттары
3.4.2.4 программалау ойын алаңында ойын құру
барысында циклдік алгоритмді жүзеге асыру;
Сабақтың мақсаты:
Барлық оқушылар:
Кейіпкерді қозғалтуда координаталарды қолданудың
тимділігін біледі.
Көптеген
оқушылар:
Кейіпкер қозғалысын іске қосатын командалар
туралы түсіндіре алады.
Кейбір оқушылар:
Scratch ортасында кейіпкерлердің қозғалысын
ұйымдастыруды үйренеді.
Сабақтың
барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт
Педагогтың әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
Ұйымдастыру кезеңі.
Мұғалім оқушылармен амандасады, сабаққа
дайындығын қадағалайды, оқушыларды іскелік ырғаққа
бейімдейді.
•
Циклдің адам өміріндегі маңызы
қандай?
•
Күнделікті тұрмыстағы қандай іс-әрекеттерді
циклдік алгоритмге мысал ретінде алуға болады?
Сабақ тақырыбына
жетелеу.Оқулық бойынша сабақ тақырыбын
ашу
Мұғаліммен амандасады.
Оқушылар өткен сабақ бойынша сұрақтарға жауап
береді.
Жаңа сабаққа дайындалады.
жұлдызша
Оқулық
Сабақтың ортасы
Жаңа білімді меңгеру.
Scratch ортасында мультфильм, ойын, шағын
оқиғалар құрастыруға болады. Scratch ортасында қозғалысты
ұйымдастыру ерекше маңызды. Кез келген оқиғалар тізбегін немесе
ойын жобасын қозғалыссыз жүзеге асыру мүмкін емес. Scratch
ортасында қозғалысты ұйымдастыруда қолданылатын негізгі командалық
блоктармен
танысамыз.
Scratch-те кейіпкер
сахнадағыхпенукоордината-
лары арқылы басқарылады
(2-сурет). Кейіп кердің сахна
жазықтығында көлденең сызық бойына орналасуынх, ал тік сызық бойына
орналасуынуосьтері арқылы
көрсетеді.
Программаны орындау кезінде
цикл өз жұмысын тоқтатпаса, не
істеу керек?
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Үйге тапсырма
алады. Және сабақ бойынша бағаланады. Кері байланыс
жасайды
2
Дептер
Үй тапсырмасы
Кейіпкердің қозғалысы
12-15
бет
Оқулық
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз