|
Сынып жетекшінің аты-жөні: |
Каденова Зухра Ануарбековна |
|
|
Күні: 16..09.2023 |
|
|
|
Сынып: 5 «В» сынып |
Қатысқан ата-ана саны: |
Қатыспаған ата-ана саны: |
|
Ата-аналар жиналысының тақырыбы |
«Жақсы – бала, ата-ана қуанышы» коучинг |
|
|
Құндылық |
Заманауи жағдайларға құндылыққа бағытталған тәрбие – оқушының үйлесімді дамуының кепілі |
|
|
Мақсаттары |
Жас ұрпақты парасатты, ақылды, мейірімді жан-жақты азамат ретінде тәрбиелеудегі ата-ананың ролін көрсету. Оқушылардың жеке тұлға болып қалыптастасуына ата-ана беретін тәрбиенің әдіс-тәсілдерін жетілдіру, қарым-қатынас орнату. Ата-аналарға оқытудағы жаңалықтар туралы мәлімет беру. Ата-аналардың мектеппен, сынып жетекшімен тығыз байланысын орнату. |
|
|
Күтілетін нәтиже: |
Ата-аналар балаларының парасатты, ақылды, мейірімді т.б.жағымды қасиеттерге ие болуына өздері әсер ететіндігін мойындайды. Оқытудағы жаңа әдіс-тәсілдер арқылы жаңа заманға сай жан-жақты білімді де тәрбиелі азамат қалыптаса- тындығын түсінеді. |
|
|
Ресурстар |
Интерактивті тақта, бейнероликтер, стикерлер, түсті бояулар, бірлік жібі, постер |
|
Сабақтың барысы:
|
Жиналыс кезеңі/ уақыт |
Жиналыс барысы |
Ресурстар |
|
Басы Ортасы Сергіту сәті Жиналыстың аяғы. |
Топқа бөлу. Қиынды қағаздарды алу арқылы топқа бөлінеді. І топ. Мектеп ІІ топ. Ата-ана ІІІ топ. Оқушы Мұғалім: Сәлемесіздер ме, құрметті ата-аналар! Бүгінгі ата-аналар жиналысына қош келдіңіздер! Ата-ананың тілегі-баласының жақсы адам болуы, еңбексүйгішті , оқу мен еңбектегі табыстары. Құрметті ата-аналар! Біз ерекше ата-аналар жиналысын өткізгелі отырмыз. Мектеп директорының тәрбие-ісі жөніндегі орынбасарлары мен мен мектеп психологтарын таныстыра кетейін. 5 сыныпты жаңадан алып отырғандықтан, сіздер туралы мәліметті азырақ білемін, сол себепті ата-аналар «Танысу» тренингін орындайық. «Танысу» тренингі. Ата-аналар жұптарға бөлініп бір-бірі туралы мәліметтерді анықтап, өз жұбын таныстырады. Стикерге жазып алып, ортаға шығып жұбын таныстырады. (Мысалы, Аружанның анасы ең керемет ана, медбике болып жұмыс істейді. Ақ түсті ұнатады) Мұғалім: Бәріміз «Бала үшін ата-ана кім?» деген сұраққа бір ауыз сөзбен жауап айтып шығуды сұраймын (ата-аналар сұраққа жауар береді). Әрқайсысы кезегімен: -Өмірге әкеледі -Оқытады. -Тәрбиелейді.т.б. - Ия, баламыздың алдында қанша міндеттеріміз бар екенін түсінеміз. Бала-ата-ана өмірінің жалғасы. «Баламның табанына кірген шөңге маңдайыма кірсін» деп әлпештеп өсірген перзенті ауырып, не басқа бір қатер төңгенде мойындарына бұршағын салып, «Өзімізді алып, баламды аман қалдыр!» деп құдайға жалбарынған. Адам өмірінің мәні мен сұлулығы, адамның келешегіне сенімділігі- баланың ата-анасын ардақ тұтып, өзінің перзенттік қарызын бір сәтке де есінен шығармауында. Бейнеролик ұсынылады. Постер қорғау. І топ. Мектеп тобына – «Сіз үшін жақсы бала қандай бала?» ІІ топ. Ата-ана тобына – «Баланың бос уақытын қалай өткізуге болады?» ІІІ топ. Оқушы тобына – «Баланы жиі қадағалай алып жүрмін бе?» «Қызықты сұрақтар» - ата-аналарға тікелей қызықты сұрақтар қойылады?
«Ең әдемі көздер, ең әдемі сөздер». Әрбір бала индивид, жеке тұлға екендігін көрстеу мақсатында әр ата-ана өз баласының көзінің суреті мен жазған хатын танып жылдам тауып алуы керек. « Мектеп директорының орынбаслары мен мектеп психологтарына сөз кезегі беріледі. Мектеп формасы, мектеп ережесімен таныстырады. Және т.б мәселелер қамтылады. «Әңгіме қалай тарайды» әдісі арқылы ата-аналармен сергіту сәті жасалады. Ата-аналар бір-біріне қарамай бір жолдың бойымен тұрып би қимылдарын жасайды. Мақстат - ең алғашқы би қимылын дұрыс жеткізе білу. Қорытынды. «Бірлік жібі» әдісі арқылы қорытындылау. Ата-аналар жіппен тартылған стакан ішіндегі суды төгіп алмау мақсатында әрқашан бірлікте болатындығын дәлелдеу арқылы жиналысты қорытындылаймыз. |
Бес қадамның суреттері Қиынды қағаздар Стикер Бейнеролик Постер Оқушылардың көздері бейнеленген суреттер мен хаттар Бірлік жібі |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Заманауи ата-аналар жиналысының сценариі КОУЧИНГ
Заманауи ата-аналар жиналысының сценариі КОУЧИНГ
|
Сынып жетекшінің аты-жөні: |
Каденова Зухра Ануарбековна |
|
|
Күні: 16..09.2023 |
|
|
|
Сынып: 5 «В» сынып |
Қатысқан ата-ана саны: |
Қатыспаған ата-ана саны: |
|
Ата-аналар жиналысының тақырыбы |
«Жақсы – бала, ата-ана қуанышы» коучинг |
|
|
Құндылық |
Заманауи жағдайларға құндылыққа бағытталған тәрбие – оқушының үйлесімді дамуының кепілі |
|
|
Мақсаттары |
Жас ұрпақты парасатты, ақылды, мейірімді жан-жақты азамат ретінде тәрбиелеудегі ата-ананың ролін көрсету. Оқушылардың жеке тұлға болып қалыптастасуына ата-ана беретін тәрбиенің әдіс-тәсілдерін жетілдіру, қарым-қатынас орнату. Ата-аналарға оқытудағы жаңалықтар туралы мәлімет беру. Ата-аналардың мектеппен, сынып жетекшімен тығыз байланысын орнату. |
|
|
Күтілетін нәтиже: |
Ата-аналар балаларының парасатты, ақылды, мейірімді т.б.жағымды қасиеттерге ие болуына өздері әсер ететіндігін мойындайды. Оқытудағы жаңа әдіс-тәсілдер арқылы жаңа заманға сай жан-жақты білімді де тәрбиелі азамат қалыптаса- тындығын түсінеді. |
|
|
Ресурстар |
Интерактивті тақта, бейнероликтер, стикерлер, түсті бояулар, бірлік жібі, постер |
|
Сабақтың барысы:
|
Жиналыс кезеңі/ уақыт |
Жиналыс барысы |
Ресурстар |
|
Басы Ортасы Сергіту сәті Жиналыстың аяғы. |
Топқа бөлу. Қиынды қағаздарды алу арқылы топқа бөлінеді. І топ. Мектеп ІІ топ. Ата-ана ІІІ топ. Оқушы Мұғалім: Сәлемесіздер ме, құрметті ата-аналар! Бүгінгі ата-аналар жиналысына қош келдіңіздер! Ата-ананың тілегі-баласының жақсы адам болуы, еңбексүйгішті , оқу мен еңбектегі табыстары. Құрметті ата-аналар! Біз ерекше ата-аналар жиналысын өткізгелі отырмыз. Мектеп директорының тәрбие-ісі жөніндегі орынбасарлары мен мен мектеп психологтарын таныстыра кетейін. 5 сыныпты жаңадан алып отырғандықтан, сіздер туралы мәліметті азырақ білемін, сол себепті ата-аналар «Танысу» тренингін орындайық. «Танысу» тренингі. Ата-аналар жұптарға бөлініп бір-бірі туралы мәліметтерді анықтап, өз жұбын таныстырады. Стикерге жазып алып, ортаға шығып жұбын таныстырады. (Мысалы, Аружанның анасы ең керемет ана, медбике болып жұмыс істейді. Ақ түсті ұнатады) Мұғалім: Бәріміз «Бала үшін ата-ана кім?» деген сұраққа бір ауыз сөзбен жауап айтып шығуды сұраймын (ата-аналар сұраққа жауар береді). Әрқайсысы кезегімен: -Өмірге әкеледі -Оқытады. -Тәрбиелейді.т.б. - Ия, баламыздың алдында қанша міндеттеріміз бар екенін түсінеміз. Бала-ата-ана өмірінің жалғасы. «Баламның табанына кірген шөңге маңдайыма кірсін» деп әлпештеп өсірген перзенті ауырып, не басқа бір қатер төңгенде мойындарына бұршағын салып, «Өзімізді алып, баламды аман қалдыр!» деп құдайға жалбарынған. Адам өмірінің мәні мен сұлулығы, адамның келешегіне сенімділігі- баланың ата-анасын ардақ тұтып, өзінің перзенттік қарызын бір сәтке де есінен шығармауында. Бейнеролик ұсынылады. Постер қорғау. І топ. Мектеп тобына – «Сіз үшін жақсы бала қандай бала?» ІІ топ. Ата-ана тобына – «Баланың бос уақытын қалай өткізуге болады?» ІІІ топ. Оқушы тобына – «Баланы жиі қадағалай алып жүрмін бе?» «Қызықты сұрақтар» - ата-аналарға тікелей қызықты сұрақтар қойылады?
«Ең әдемі көздер, ең әдемі сөздер». Әрбір бала индивид, жеке тұлға екендігін көрстеу мақсатында әр ата-ана өз баласының көзінің суреті мен жазған хатын танып жылдам тауып алуы керек. « Мектеп директорының орынбаслары мен мектеп психологтарына сөз кезегі беріледі. Мектеп формасы, мектеп ережесімен таныстырады. Және т.б мәселелер қамтылады. «Әңгіме қалай тарайды» әдісі арқылы ата-аналармен сергіту сәті жасалады. Ата-аналар бір-біріне қарамай бір жолдың бойымен тұрып би қимылдарын жасайды. Мақстат - ең алғашқы би қимылын дұрыс жеткізе білу. Қорытынды. «Бірлік жібі» әдісі арқылы қорытындылау. Ата-аналар жіппен тартылған стакан ішіндегі суды төгіп алмау мақсатында әрқашан бірлікте болатындығын дәлелдеу арқылы жиналысты қорытындылаймыз. |
Бес қадамның суреттері Қиынды қағаздар Стикер Бейнеролик Постер Оқушылардың көздері бейнеленген суреттер мен хаттар Бірлік жібі |
шағым қалдыра аласыз
Саған
сенемін!»












